Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiként ti is érzitek...

Ellenzékiként ti is érzitek néha, hogy túl sok, ami mondjuk egy 444 kommentszekcióban zajlik?

Figyelt kérdés

Én ellenzéki vagyok, sőt, azt is mondhatom, hogy inkább bal- mint jobboldali. Mégis sokszor érzem úgy, hogy túl sok, ami egy 444 kommentszekcióban vagy Facebookon hvg / 24.hu cikkek alatt megy ellenzékiek részéről. Az ellenzéki tüntetéseken felszólalók is sokszor mondanak ismétlődő, klisés, túlzó dolgok.


Például, papagáj módjára ismétli mindenki, hogy "Nyugathoz akarunk tartozni", amivel én alapból egyet is értek, politikai értelemben mindenképpen, persze demokrácia, jogállam, szabad sajtó forever! De gazdasági kérdésekben már kicsit józanabbul kell gondolkoznunk, mint ahogy nem nézhetjük le azokat sem, akik tőlünk délebbre vagy keletebbre születtek!


Szóval, amikor egy Románia felé történő autópályaépítésekről szól cikk alá odakommentelik kórusban vagy 50-en, hogy "Minek épít ennyi autópályát kelet felé ez a tolvaj banda, mikor nekünk nyugat felé kéne orientálódni, miért nem az M1-est 2x4-sávosítják inkább ezek a barmok?", akkor bennem is megszólal a vészharang. Arról nem is beszélve, hogy ott Romániában a határ túloldalán is magyar többségű települések vannak! És nincs egy józan ellenhang, ellenvélemény, csak megy a hangulatkeltés.


Ugyanígy, az oroszok, kínaiak, törökök, kazahok meg mindenkivel szemben, ahol Orbánnal szimpatizáló politikai vezetés van, már-már rasszizmusba hajló hozzászólások születnek. Nem csak a vezetés, hanem az ottani kultúra, az ott élő emberekkel szemben is. Pl., amikor Szíjjártó Kirgizisztában járt, teli volt olyan hozzászólásokkal a 444, hogy "annyi közünk van hozzájuk, hogy nekik is két fülük van", és nem egy ilyen, hanem ezek is tömegével. Majmok élnek ott szerintük, vagy micsoda?? Ilyen stílust a legdurvább széljobbos rasszisták szoktak megengedni maguknak.



2019. jan. 30. 22:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#7. " Annyira fröcsög és egyben undorító "


Írod ezt fröcsögve. Oh, az irónia.


Én nem érzem túl soknak a 444 komment szekcióját, néha poénosak, néha elgondolkodtató, persze nem szoktam minden egyes kommentet végigolvasni. Szerintem a 888 durvább. Ott lejjebb görgetsz egy kicsit, egy-két komment után már megy a g&ci k&@va anyázás.

2019. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kaptam a lepontozást rendesen... Ki hitte volna?


Tisztázzuk, hogy az, ami a 888, Mandiner, kuruc.info és hasonlók alatti kommentmezőkben van, egy teljesen más téma.


Tény az, hogy egyik portálon sem gyakorolhatsz saját kritikát, mert fideszbérenc/zsidóbérenc leszel rögtön, illetve sorosista vagy orbánista.


Csak egy helyi példa, pár válasszal feljebb: "Ha te ellenzéki vagy, akkor én a pápa."

Tehát ellenzéki nem jegyezheti meg, hogy a kazahokat nem kellene majmok szintjén lehordani. Csodálatos...


Ugyanaz a szektásság, ugyanaz a beszűkültség, ugyanaz az "eretnekvádaskodás". Csak nekem speciel, a "saját táboromban", az ellenzéki 444-en látott fanatizmus sokkal fájóbb, idegesítőbb. Egyszerűen mert a 888 olvasóival nem tudok azonosulni, nem is érdekelnek.


De látom az önkritika orbánizmus, csak a fideszbérencek beszélnek így. Nyilvánvaló. Konteózás, kirekesztés ezerrel...

2019. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

10-es: "Csomagolhattok és mehettek Oroszországba, vagy Kínába ha ennyire beléjük vagytok zúgva."

Látod, pont erről beszéltem. Mindig ez szokott lenni az ultima ratio.

Miért ne lehetne olyan véleményem az orosz kultúráról, ami nem kizárólag negatív sztereotípiákból áll, hanem esetleg megpróbálom kiegyensúlyozottabban látni a dolgokat?

Miért ne szerethetném az orosz kultúra egyes elemeit, vagy tölthetnék el ott turistaként pár hetet úgy, hogy nem szeretnék sem tartósan ott élni, sem azt, ha ők jönnének ide "ideiglenesen itt állomásozni"?

Orosz kultúra =/= orosz politika, orosz emberek =/= Putyin. A Kreml évszázadok óta olyan, amilyen. Kegyetlen. De nem minden a politikáról szól, erről hajlamosak vagyunk megfeledkezni.


"Nem tévedtél el véletlenül? Nem a 888-ról akartál írni?"

Ld. Proclos válaszát (12-es), pont ugyanazt gondolom én is.

2019. jan. 31. 17:44
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem visszamutogatási céllal, de klisék inkább a jobboldalon vannak, és nem csak a kommentelők részéről, hanem a Kormánypropaganda részéről: Migráns, Soros, terrorista, IMF...

Vannak nyiván az ellenzékieknek sérelmei, és azokat kifejezik, és ez rendjén is van. Nem látom igazán a problémádat, nem értem egyszerűen.

Én nem zsigerből vágom rá a Fidesz tevékenységére hogy fúj, ha valami jó, akkor azt elismerem, hogy jó, de ilyet nagyon keveset találok. Olyant már inkább, amiben van valami jó, de azért erősen bele van vegyítve valami szar, pl. korrupció, vagy az, hogy lehetett volna jobb is.


pl. nem korrupció, de lehetett volna jobb is a fogyasztóvédelmi törvény erősítése. Szükségszerű és hasznos is volt, de azért milyen jó lett volna, ha néhány dologgal még kibővítették volna. Vagy ha amikor a pénztárgép cserét előírják, akkor kötelezővé teszik, hogy igenis írják ki az ár mellé az árú nevét.

Mondjuk, a pénztárgép dolog valakinek nagy biznisz volt, de ha már cserélni kellett, akkor erre is kitérhettek volna.


Vagy ha már törvényt hoznak arról, hogy a termékbemutatókon nem szabad a vevőket ajándékokkal megszédíteni, akkor ez vonatkozzon a televíziós vásárokra is, ami tök ugyanazon az elven működik, de millió ilyen dolog van.


Ha valamit csinálnak, akkor nekem azzal van gondom, elsősorban, ha haszontalan, vagy éppen ráfizetést termelő (pl stadion, felcsúti kisvasút) beruházást művelnek, vagy ha kicsit hasznos, akkor az, ha egyáltalán nem égető, és azt a forrást sokkal égetőbb dolgokra is fordíthatnák. Kellenek autópályák, de rengeteg van, ami nagyon égető lenne, és nem azt kéne művelni, ami most a semmibe vezet, és esetleg az országhatáron túl majd vagy folytatják, vagy nem, esetleg már van. kicsit arrébb.


Nyilván az emberekben rengeteg indulat van, mert megfosztva érzik magukat olyan jogos elvárásuktól, mint pl. a színvonalas egészségügy, amit kifejezetten lerohasztottak, megfosztották az autópálya-kilométerektől, amikor túlárazva építik azokat, és így sokkal kevesebbet építenek az EU-s támogatásból.

2019. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Kini :)) ***** válasza:

Szerintem a legtöbb ember csak "vicceskedni" jár fel ezekre az oldalakra, mert van hozzá közönség, tehát nem biztos, hogy minden megszólalásuk a valós világnézetüket tükrözi.

(Legalábbis remélem, mert néha tényleg túlzás, ami egy - egy cikk alatt zajlik)

2019. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!