Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor nőnek a bérek vagy...

Most akkor nőnek a bérek vagy csökkenek?

Figyelt kérdés
Én úgy látom hogy nőnek a bérek! Ez nem biztos hogy jó mert megvan neki a hátránya. Az ellenzékkek szerint meg éhen halunk. Ha én azt mondom, hogy gyorsan növekszenek a bérek mindjárt jön az hogy: " Hát az nem biztos hogy jó mert..." Akkor mi legyen csökkenés? Elkellene dönteni hogy most az a baj, hogy csökken vagy pedig hogy növekszik? A családtámogatás se jó mindenkinek akkor megkellene vonni mint 2006-ba vagy hogy van ez?

2019. febr. 3. 23:57
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

"Fidesz már jóval a pénzügyi világválság Magyarországra történő "berobbanása" előtt is aktívan próbálta bevinni a válság témakörét a hazai közvéleménybe. nemzetközi krízis nem okozója, hanem csupán leleplezője volt Magyarország államcsőd közeli helyzetének. :)"


Mit akartak bevinni? Elég megnézni a kampányt 2006-ban, egymásra licitáltak a pártok. Fidesz program: négyes metró befejezése, ötös metró, hév összekötés, Duna-hidak 14. havi nyugdíj, béremelések, élelmiszer utalványok, 60 év felett térítésmentes gyógyszerellátás, bérlakás építés, vasútfejlesztés és még lehetne sorolni.


Semmivel sem nézett ki jobban az akkori jövőkép az Fidesz részéről sem.

2019. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:
Nem a kampányt kell nézni! :)
2019. febr. 4. 22:16
 33/55 anonim ***** válasza:

"Nem a kampányt kell nézni! :)"


Akkor szeretném jelezni, hogy nincs olyan párt ma Magyarországon, aki kormányzó pártként tartotta magát ahhoz, amit ellenzékiként mondott.

2019. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
62%

"Miért hibás?"

Mert alapvető tévedésekre és gazdasági ismerethiányra épūl.


Meg egy kis politikai elfogultságra.

2019. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, hogy mennyire nőnek, illetve statisztikából látom, hogy tényleg nőnek , de itt még néhány tényezőt figyelembe kell venni.

Szal nevezetesen: élelmiszerárak milyenek, rezsiárak milyenek.

Pl ezek fontosak, mert ha pl emelkednek a bérek is, de kétszerannyival emelkednek az árak, vagy valami, akkor meg ette a fene a béremelést. (Mondom, én nem vagyok tisztában most az árakkal, nálunk nem én vásárolok.)

Vagy ha például több adót vetnek ki; vagy én például nem tudom, mi az a kafetéria, de mostanában emlegették, gondolom , az is valami dolgozási támogatás; tehát ha például azt csökkentik/nem adják, akkor máris kisebb lesz az embernek a fizetése, amit hazavisz.

2019. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

*Vagy például (még mindig szintén nem értek hozzá)


A Forintnak az árfolyama a külföldről behozott áruk tekintetében, mert azt ugye át kell váltogatni, és ugye, hogy egy forint mennyit ér. Például a benzinár asszem rendszeresen szokott változni.

2019. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

Nem épül arra.


Egyébként: 2006: " Fidesz elnöke, aki úgy véli, hogy szükség van gazdasági válságkezelésre, de erre a Gyurcsány-csomag nem alkalmas. " Ilyenek voltak pl az idexbe akkor.

2019. febr. 4. 22:32
 38/55 A kérdező kommentje:
Wbiker-nek mondtam.
2019. febr. 4. 22:34
 39/55 anonim ***** válasza:
De, sajnos pontosan arra épül.
2019. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
39 Szerinted...
2019. febr. 4. 23:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!