Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet-e egy újabb ingatlanpiac...

Lehet-e egy újabb ingatlanpiaci válság?

Figyelt kérdés

Most nem olcsók a hitelek, viszont ez a csok felnyomta az árakat rendesen. Egy 60nm-es lakás ára 86%al drágult.

Ebből lehet e válság, hogy így elszálltak az árak?

Esetleg ha igen, akkor megint rosszul járnak azok, akik hitelt fizetnek?

Mert mondjuk a válság következtében a lakásárak lennék mert nem kell majd, mivel túl drága. Ha lemegy az ára, akkor az is kevesebbet ér, aki mondjuk fizet hitelt a lakására, de a hitele nem lesz kevesebb tőle.

Hibaztathato e a kormány azért, mert így megnőttek az ingatlan árak?


Egyébként oké hogy építik a lakásokat, de nem készpénzre veszik az emberek, hanem hitelre.tehat ha nem tudják fizetni a hitelt, az ingatlan megy. Rengetegen élnek albérletben is, mert annyira drága egy lakás ára, hogy nem képesek kigazdálkodni az árát a "nagy" beremelkedesek ellenére sem.

Miért kerül ennyibe egy ingatlan, ha a bérek vásárlóereje kevesebbet ér, mint 2009ben?

Az infláció sem akkora, hogy indokolt legyen hogy ilyen drága legyen egy lakás.

Mellesleg most a "nemzethy" kormány fel fogja vinni a lakások áfáját 27%ra ami további áremelkedést jelent.



2019. febr. 4. 08:20
1 2
 11/14 Gyépésmérnök ***** válasza:

Nézzük meg más szemszögből. Vidéken szinte utánad dobálják a házakat, mégsem kell senkinek.

Az urbanizáció kinek jó? Neked? Nekem? Nekem biztosan nem.

Neked lehet, de még inkább a csak nagyvárosba települni hajlandó (multi)cégeknek.

Akkor miért nem ők építenek lakásokat?

2019. febr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Nyiregyhazan élünk. Az ingatlan és albérlet árak az egekben, az átlagos keresetu emberek nem tudnak kB lakást /házat venni, még egy kis lyukat se nagyon, úgy felmentek az árak. Sok hitel, kéne és sok önerő...

Az alberletarakrol: ha nincs hol lakni az embernek kénytelen valahogy

Albérletbe menni, mit csináljon?! Muszáj annyiért kivenni, amennyiért adják. És nem azért mert könnyedén kifizető, hanem mert nincs más valasztasuk

2019. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
*kifizeti
2019. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Véletlenül elkuldtem mielőtt befejeztem volna. Sztem egyértelműen a Csok miatt mentek fel az árak...
2019. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!