Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány meg akarja...

Ha a kormány meg akarja adóztatni a külföldön dolgozó magyar állampolgárokat, akkor az vonatkozik az elcsatolt területeken élőkre is ugye?

Figyelt kérdés
Úgy mint Kárpátalja, Felvidék, Erdély...szóval azokra akiknek kiszórták az állampolgárságot?

2019. febr. 6. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy külföldön dolgozó magyar állampolgárnak nincs magyar lakcíme, már nem is él Magyarországon, azt hogy adóztatja meg? Vagy már erre is kitaláltak valamit?
2019. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Bár én nem elcsatolt területi vagyok.


2013 óta én a Távol-Keleten tanítok középiskolában angolt, valamint egy lányosztály osztályfőnöke vagyok. Emellett az egyetemen tartok heti 2x előadást.


Már folyamatban van a magyar állampolgárságom lemondása.


Ha vityuska meg akar adóztatni, jöjjön ki és szóljon személyesen! Addig nem adok neki egy fillért sem!


K. N.

2019. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Rájuk természetesen nem vonatkozik. A külhoni magyarok igazi, nagybetűs, nemzethy Magyarok, magyarabbak mindenkinél, rájuk nem vonatkozik semmi. Csak legyenek szívesek levélben szavazni, lehetőleg a Magasságos Nemzethy Kormánypártra.

Ellenben a londoni mosogató, stuttgarti összeszerelő, amszterdami felszolgáló, bécsi takarító ún. magyarokkal... Jaj, jaj, azok ám a borzalmak! Fertő, amit csináának! Nem hogy itt, Magyarországon termelnék az adóbevételt Pénztáros Lölő újabb sikeres közbeszerzéseihez, ezek kimennek kűűfőődre, mer' ott nem csak munkájuk van, hanem fizetésük is. Hazaáruló mind, őket osztán meg kő' adóztatni, mint a zállat!

2019. febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fizet adót = TALÁN szavazhat

Nem fizet akkor ne szavazzon mert köze nincs semmihez

2019. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden magyar munkavállaló eldöntheti hogy itthon fizet adót a jövedelme után vagy más országban. A vásárolt termékek után meg ott fizeti az adót ahol vette.

Mégis milyen egyéb adóztatásra gondolsz?

2019. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg még a hazautalt pénzeket tudnák megadóztatni, de az is ellenkezik a kettős adózás elkerülésének egyezményével. Aztán ha adóteher lenne a hazautaláson akkor a sok külföldön dolgozó jóember inkább haza se utalná. Inkább fordítva kéne. Amit a sok fejes kimenekített, a sok offsóher (offshore) pénzt kellene beengedni 10 százalék vagy annál is kevesebb adóval hogy legalább azokat hazahozzák. Asszem ezt tárgyaltátok itt az egyik kérdésben.
2019. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kettős adóztatást kategorikusan tiltja az EU. EZ csak szófosás. Mert ha az öreg Soros majd megmurdel, kell majd új közös ellenség, s gyanítom, azok a gonosz hazaáruló mocskos emberek lesznek, akik elmentek külföldre. Mert ha Viktor elkezdi mantrázni, hogy micsoda károkat okoz az országnak az, aki nem ide termel, akkor a fidesz birkahad egy az egyben átveszi és szajkózza majd.
2019. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, mindig kell valami ellenség. Az emberek igénylik. A szomszéd vagy egy kolléga akinek lehet szidni a ku... anyját és a mocs... roh... bu.. fajtáját és azzal foglalkozni hogy annak miből van több pénze, vagy jobb autója és miből telik neki arra hogy lakást vagy házat akarjon venni kp-ra, miből utazik mindenfelé stb. Ezeket a primitív ösztönöket elég csak egy irányba terelni egy közös ellenség megtalálásával és utána a közbeszédet lezülleszteni proli színvonalra.
2019. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"elkezdi mantrázni, hogy micsoda károkat okoz az országnak az, aki nem ide termel, akkor a fidesz birkahad egy az egyben átveszi és szajkózza majd."

Addigra ha minden jól megy már magyar lakcímem se lesz. Szerinted fog engem érdekelni hogy mit ugatnak? Már most se nagyon érdekel.

2019. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző, nyugodj le, én sem a dicső hazából írok.
2019. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!