Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérlek elemezzétek ki, akinek...

Kérlek elemezzétek ki, akinek van kedve és tapasztalata hogy mivel volt károsabb a Gyurcsány kormány mint a jelenlegi?

Figyelt kérdés

2019. febr. 10. 16:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

"higgyétek el amit láttok a saját szemetekkel. Az átlag prolinak is 2 kocsija van."


Nyissd már ki a szemed ember!

A fél ország kiment már külföldre, mert itt nem lehet megélni, nézzd meg mennyien állnak sorba ételosztáskor, az átlag prolinak meg benzire se futtya nem hogy 2 kocsira.

Hidd el én ezt látom a saját szememmel.

A béremelést is hagyjuk, mert nem létezik.

2019. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

"8-as google a barátod ennyi..."


Ezek szerint nem értetél meg, én arra céloztam, hogy Orbánék, olyan számokat írnak amilyeneket csak akarnak.

2019. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%
Egy vidéki kis városban élek de a parkolok és utcák tele vannak pár éves nyugati kocsikkal. kb. 1 m-re állnak egymástól.
2019. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%
Ja, amiket hitelből vesznek...
2019. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom a külföldi gazdasági elemzőknek is az Orbán mondja tollba számokat.

Amennyire tudom utoljára Gyurcsány és Veres hamisított költségvetési adatokat.

2019. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

Sötét vagy, mint az éjszaka, nem véletlenül fogok én is lelépni innen, akinek van egy csöpp esze az eszt teszi.

Neked meg azt kívánom, nyíljon ki a szemed mielőtt éhen halsz.

2019. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
47%
Nos ezt nehezen lehet összehasonlítani mivel Gyurcsány Ferenc idejében rosszul kezelt gazdasági válság, bérbefagyasztások és megszorítások voltak! Az adórendszerek reformja jelentette később a változást azóta a bérek folyamatosan nőnek és a gazdaság is fejlődik. Ezt nem én állítom hanem egy európai szervezet az OECD. Ez a jó irányba tartó változás nem jelenti azt hogy nyugati színvonalon vagyunk mivel Magyarországon nincsenek nagy cégek valamint az import is kevesebb. Mivel Külföldi cégekben dolgozunk és ebből kifolyólag vagyunk szinte sereg hajtók a GDP listán az EU-s országok között mert igaz, hogy sokat termelünk, de külföldi cégek profitálnak belőle. A GDP pont ezért nem a legalkalmasabb az országok megítélésére. AIC vagyis a vásárlóerőben nem változott semmi ugyanaz a sorrend mint sok évvel ezelőtt, egyedül Románia jött feljebb, de úgy tűnik ez nem lesz hosszú életű: [link] Gyurcsány rossz válságkezelése miatt IMF hitelt is kellet felvenni és ezt nem ajánlatos összemosni a Paks 2 hitellel. A Paks 2 hitelből épül egy atomerőmű az IMF-ből semmi sem épül! [link] Ezért jó az atomenergia és én örülök hogy Orbán csinál is valamit! Magyarországon nincs válság fejlődik a gazdaság a bérek pedig növekednek. Igaz 2010-től ahogy a bérek úgy Orbán cimborái zsebe is nő! ILYEN EGY JÓ POLITIKUS! Ad a népnek is de saját magát se sajnálja.
2019. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

"bérek pedig növekednek."

Meg az árak is a boltban, de látom ez már senkinek sem tűnik fel.

2019. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%
Ezt nem lehet kielemezni, mivel az Orbán rendszernél károsabb kormányzás a rendszerváltás után nem volt. Előtte se sok!
2019. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Első Orbán kormány(1998-2002): államadósság 65%-ról 55%-ra csökkent. Mind a 4 évben 3% alatt volt a költségvetési hiány."


Pontosítanék: 60%-ról csökkent 55%-ra. Előtte pedig a Bokros csomag volt az, aki 20%-kal csökkentette az adósságot, de ezt csak összehasonlításképpen mondtam.

Továbbá az államháztartási hiány 2002-ben elérte a 9%-ot. Jobb híján, utóbbiról most csak ez a cikkem van, többire ott a KSH.


[link]

[link]

[link]


"Amikor a Gyurcsi megpucsolta a Medgyessyt a választás előtt 1 évvel már látszott hogy szarban a gazdaság"


Nem igazán. Medgyessy idejében csökkent az infláció és a költségvetési hiány is. Az államadósság a kormányzása alatt, pedig csak 3-3,5%-kal nőtt. De igazából nem nagyon akarom feszegetni Medgyessyt, megbuktatták és innentől kezdve nincs miről beszélni.


"Orbán kormányok 2010-től: kivétel nélkül minden évben 3% alatt a hiány"


Pontosítanék: 2010-ben és 2011-ben 4,5%, illetve 5-5,5% volt a hiány.


[link]


"A foglalkoztatottság a rendszerváltás óta nem látottan magas"


Ez önmagában igaz, csak tegyük hozzá a közmunkásokat, a kivándoroltakat és a megváltozott munkaképességűeket (utóbbiakat csak azért hoztam fel, mert a rokkantság megállapítása megváltozott, így akik eddig 80%-osok voltak, az az új rendszerben pl. csak 49%-osok lettek és menniük kellett dolgozni).

Ez persze nem azt jelenti, hogy rossz a foglalkoztatottság, csak tudjuk, hogy a statisztikai számok mögött mik rejlenek. Az biztos, hogy akik a válság idején vesztették el az állásukat, azok most újra dolgozhatnak. Szerintem már ez is elegendő.


Összességében ne hidd, hogy megakartalak hazudtolni, nagy vonalakban igaz volt amit mondtál, csak árnyalni akartam a dolgokat.


Gyurcsány kormánya olyan szempontból mindenképp károsabb volt, hogy az államadósság egy része devizában volt kezelve. Én önmagában teszek az államadósságra, Japánnak 200% jutott, Nigériának meg max. 20%. Ebből is látszik, hogy nem ezen múlik az élet. Amiért én megemlítettem az azért volt, mert most is láthatjuk mennyire gyenge a forint. Felőlem legyen nagy adósságunk, de az legyen kezelhető és kiszámítható, ne pedig az árfolyamok trendje pattogtassa szerte körül a grafikonon.


Majd még gondolkodom ilyen dolgokon és visszatérek.

2019. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!