Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért éri meg...

Magyarországon miért éri meg itthon maradni a fiataloknak?

Figyelt kérdés

Most a mézes-madzagtól tekintsünk el.

Közpénz és eus támogatások eltulajdonítása.

Pusztuló egészségügy és rossz oktatás.

400 túlóra plusz összeszerelő munka főként.

Alacsony bérezés, magas ingatlan árak és albérlet árak.

Rossz közlekedési viszonyok.

Magas adók és áfa.

Nyugati szintű árak.

Korrupció

Kormánypárti média.



#politikus #politika #állam #korrupció #törpe #lölő a nemzet gázszerelője
2019. febr. 12. 15:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

Mert a hazájukban élhetnek, nem pedig egy olyan helyen ahol csak "Sájsze Auszlander"-nek nézik őket. Itthon itthon vannak.


Azzal, hogy itt élnek, itt dolgoznak, itt adóznak, itt alapítanak családot, azzal saját nemzetüket, a magyar nemzetet tartják fent, és Magyarországot építik.

2019. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

És megérdemli a kizsigerelo nepnyuzo magyar kormány h itt adozzon? Mellesleg úgyis ellopnak, annál többet lopnanak.

Így tanulhatják a nyelvet is ami elengedhetetlen a globalizálódó világban.

2019. febr. 12. 16:04
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

Neked nem éri meg itt maradni, mert neked úgy sem lesz itt jó semmi. Menj ki minél előbb, azért lettünk EU tagok hogy megtehesd! Nyugodtan csomagolhatsz és mehetsz, nem tartunk vissza.

Legalább jobb lenne itt a levegő.

2019. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
Van, aki itt is megtalálja a számítását. Vagy azért, mert tényleg jó állása van, vagy azért, mert az is elég neki, amit itthon össze tud szedegetni.
2019. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
19%
Nem vágnak le a migránsok.
2019. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
55%

Aki itthon nem tud boldogulni, az külföldön sem fog tudni. Ezt számtalan 'nyóc általános bebizonyította már.

Ha nincs egy releváns szakmád, vagy diplomád, akkor kint még rosszabb lesz a helyzeted. Volt pár ismerősöm aki úgy gondotla, hogy az állam/fidesz hibája, hogy ő a semmihez sem értésével, nulla végzettségével nem tudja hülyére keresni magát. Átlag 2 hétig bírták kint. Volt amelyik Liverpoolban a lukat sem tudta fizetni.

Ha pedig van egy normálsi szakma/diploma, akkor itthon is boldogulsz mindenféle probléma nélkül.


Nem kötelező összeszerelő gyárban dolgozni.

Én pl évente 8 órát túlórázok évek óta. Igen, egy évben összesen. Nem tudom miért csináltok úgy páran, mintha kötelező lenne az a 400.


Kormánypárti média? Olvass nem korpánypártit. Annyria nem bonyolult.


Amikkel egyetértek, az a rossz közlekedés, az egészségügy, és az oktatás. De nem érzem azt, hogy kimondottan Fidesz cseszte el ezt.


Mielőtt nekem esnétek, nem vagyok fideszes.

Csak kicsit azt érzem a kérdésben, hogy miért éri meg nulla tudással egy gyári melósnak itt maradni.


Lehet lepontozni !!

2019. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
24%
Mészáros egy Magyarországi üzletember. 2010 - előtt is gazdag volt. Számos cég van az ő nevén és az ellenzék irigységet gerjeszt ellene! Lassan többször hallani Mészárost mint Sorost! EU-s támogatásokból tartunk itt ahol. Egészségügybe sok pénzt fektetnek de 20 év alatt nem fog felépülni. 400 óra túlórára nem lehet kötelezni senkit törvényesen. Lakás sehol sincs ingyen Ausztriában sem pedig Angliában. A bérek amióta a Fidesz van folyamatosan nőnek. Gyurcsány idejében bérbefagyasztás, megszorítások voltak amióta a Fidesz van adóreformokkal kezelte a gazdasági válságot és azóta dupla annyi minimálbér, bérnövekedés van és a gazdaság is fejlődik! Ha Gyurcsány nincs most sokkal jobb életszínvonal lenne hazánkban. A kormánypárti média igazából nem is az mert beszámol az ellenzék sajtótájékoztatójáról. Aki nézi az tudja hogy nem minden Fideszes benne. Külföldi hírek is benne vannak meg a migráns hírek is de ez nem propaganda. Németországban például ha migrációt rossz színben tünteted fel akkor megbélyegeznek és kiosztanak tudom a kint élt ismerősömtől. Inkább Németországban nincs sajtószabadság. Nem olyan rossz itthon és egyébként nálunk van ebből kifolyólag is a legkevesebb kivándorlás egy statisztika szerint. Romániából például sokkal többen mennek el!
2019. febr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Én rühellem a kormányt, pár éve terveztem is, hogy kimegyek nyugatra, de sikerült olyan munkahelyet találnom, ahol jobban keresek, mint a dublini állás, amit anno ajánlottak nekem. Rohadt sok energiámba került, hogy eljussak idáig, de megérte. Diplomám van, 4 nyelven beszélek, lassan ugyan, de a karrierem is halad előre.
2019. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim akik külföldön évekig kinn voltak hazajottek egy kicsit hátha talál jó állást de nem talált.

Egyébként vendeglatosokrol van szó.

A vendéglátást meg ugye itthon kihasználják 16-18 órák naponta. Keresett ilyet is de mást is.

2019. febr. 12. 16:56
 10/25 anonim ***** válasza:
56%

Jó olvasni végre ezeket a hozzászólásokat, igazán üdítőek az ilyen témájú kérdésekben megszokottakhoz képest. Végre vannak olyanok is, akik reálisan látják a helyzetet.

Én sem vagyok fideszes, de mindent tényleg nem lehet rájuk kenni. Örökre ők sem lesznek hatalmon, hátha végre lesznek majd normális kormányok is, meg bízok benne, hogy idővel csökkeni fog a széthúzás is. Sok mindent kibírt már ez a nép, ezeken a mostani nehéz időkön is túl kell lennünk valahogy. Minden kívándorolt emberért óriási kár. Hozzá kell tenni, hogy a románok jóval többen is vannak, tehát több román is születik, mint magyar, hiába ők mennek ki többen. Itt az arányt kell nézni, de lehet, hogy ebben is jobban állunk a románoknál.

2019. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!