Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik azok akik azt mondják...

Kik azok akik azt mondják hogy nem lehet itthon megélni, mikor minden gazdasági újság arról ír, hogy az átlagfizetés már nettó 300 ezer ft, Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Jó értem én, mindig vannak és lesznek szegények, de ne ezt vegye már alapul egy egészséges, dolgozni akaró ember.

Egy átlag mezei szakmunkás is ma már napi 10-15 ezret kap.

Igaz dolgozni is kell érte, kicsit mozogni, fizikai melót végezni,de értem ez sok manapság felnőni készülő, számítógépen szocializálódott, esetleg egyetemről kikerülő, de munkát nem találó fiatalnak nem tetszik.

Most már állami közintézményekben is intenzív béremelés kezdődik, ahogy a cikk írja, hogy az átlag ember tényleg az átlag körül keressen.

Még a nagyobb multigyárakban is elég jónak mondható a helyzet,mert a túlórapénzekkel, műszakpótlékokkal, kajapénzzel ott is emg vana 150-200 ezer ft.

És mindig keresnek munkásokat is, szóval aki dolgozni akar, meló van.

Akkor sokan miért akarják ennek az ellenkezőjét beállítani, mikor már az emebr a környezetén is látja, hogy aki dolgozni akar, az tényleg gyarapszik, vesz új dolgokat.És most csak a dolgozó átlag magyar szakmunkásokra melósokra gondoltam.



#magyarbérezés
2017. júl. 1. 14:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos a sok kifogásgenerátornak mondatod.

Mindent kitalálnak, csak dolgozni ne kelljen.

2017. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
40%
Te is az átlagbért kapod?
2017. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm egy hete lett munkanélküli, szakmunkás végzettségű egy alföldi kisváros melletti egyik kistelepülésen.

Bement a munkaügyibe, és a kezébe nyomtak pár oldal a4 papírt tele állással, ha akar dolgozni, nézegesse meg, és lehet jelentkezni.

El is hozott egy példányt megmutatta, tele volt jobbnál jobb szakmunkás de még kisegítő munkás állásokkal is, szóval aki akar talál melót.

Ő hétfőn megy állásinterjúra, de a főnök mondta neki, ha megfelel neki az állás kedden kezdhet is.

2017. júl. 1. 14:25
 4/79 A kérdező kommentje:

Igen nekem is átlag körüli ami jön havonta.

Nem kell megszakadnom érte, kényelmesen eldolgozgatok, igaz nem egy irodában ülök a gép előtt, mint ahogy sok mai fiatal elképzeli álmai állásást.

Sokmindenhez értek, ezért díjazzák is.

De szakmunka, semmi főiskola egyetem.

Itt felénk(alföld közepe, ahol ELVILEG nagy a szegénység), olyan súlyos munkaerő hiány van, hogy melós alig van.

ha már valahonnan kiesik egy ember a főnök vakarózik hogy ugyan honnan lesz pótolva.

Az egyszer kapások és mezőgazdasági napszámosok 700-800 ft kapnak, és nem kell semmit csinálni, csak kapál, beszélget a földön.

De ilyen munkára is már alig van jelentkező, nagyon durva.

ha valaki talál errefelé egy normálisabb melót, átlagban napi 10 ezer ft alatt nem is nagyon megy el senki sem dolgozni.

Pár éve megszokott kép, ha egy vállalkozó hírtelen emberhiányban szenved,segédmunkás vagy mezőgazdasági melós, már a kocsmákban keresgél, mert egyszerűen nem találnak sehol embert.

2017. júl. 1. 14:31
 5/79 anonim ***** válasza:
93%
Valamit elnéztél,mert a 300 ezer az oké,csak nem nettó,hanem bruttó....200 ezr nettó,de a dolgozók 70%-kának nem éri el a jövedelme az átlagot.Összeszerelő üzemekben,80-100 ezer csak a bér.
2017. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
94%
Lehet én olvastam rosszul, de a cikkben nem az van hogy az átlagos BRUTTÓ kereset lépte át a 300 ezret? A következő bekezdésben meg átszámolják nettóra ami 201000.
2017. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
72%

"Összeszerelő üzemekben,80-100 ezer csak a bér."


Melyikben?

2017. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
85%
Számtalan van a környékünkön.Autó villamossági kábeleket gyártó cégnél,vagy műanyag alkatrészeket gyártó üzemekben.3 műszak és nettó 80-100 ezer a bér.
2017. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 szántóvető ***** válasza:
90%

ott vannak a kommentek abban a cikkben amit linkeltél.látom nem jutottál el odáig így a legfelsőt idézem:

"Ha Tállai megeszik ebédre 8 szelet rántotthúst, Gizi néni egyet sem, akkor mindketten megettek átlagban 4 szelet rántotthúst."

150-200 ezres gyári munkás fizetések a fővárosban meg Győr környékén fordulhatnak elő,de itt alacsonyabb is a munkanélküliség.de az ország jelentős részén minimálbérezés van.

"Akkor sokan miért akarják ennek az ellenkezőjét beállítani"-Békés-megyében 200 alatt van a bruttó átlagkereset. [link]

egyébként mivel magyarázod a negyedmillió közmunkást aki 48 ezerért dolgoznak?

2017. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:

8 órára biztos nem 80 ezer a bér, mert a hivatalos minimálbér 85 ezer ft.

És erre ha 3 műszak akkor jönnek a pótlékok, túlórapénz.

Kajautalvány plusszban.

Szóval nem annyi az, végre be kéne látni, hogy lehet itthon pénzt keresni, csak ahhoz dolgozni is kéne.

2017. júl. 1. 14:43
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!