Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért csak a nőket...

Orbán miért csak a nőket támogatja? A férfiak már másodrendű állampolgárok? Ez pedig alaptörvénnyel ellentétes!

Figyelt kérdés

Vegyük sorba mit kap(hat) ma egy magyar nő:

- 10 milliós kedvező kamatozású hitelt

- diákhitel teljes elengedése 3 gyereknél

- 40 éves munkaviszony után nyugdíjba mehet.


Eközben csak a magyar férfiakat egy ilyen támogatás sem érinti. Mintha a gyerek megszületéséhez 2 (ellentétes nemű) ember kéne. Ilyenkor a feminista szervezetek persze nem tiltakoznak. Ráadásul a férfiak jóval nagyobb hányada dolgozik, és még kevesebbet is élünk. Ezen támogatások felét kéne a nőnek, másik felét a férfinak adni (aki eltartja).


2019. febr. 13. 16:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
34%
Ha egy anya 7 személyes kocsit vesz a családnak és te vagy az apuka, te nem részesülsz belőle? Az anyuka azért kapja mert gyereket szült a hazának. Te tudsz szűlni?
2019. febr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 mindentudó99 ***** válasza:
47%
Van itt egy két ember aki a bekelentés óta bujja a szöveget mibe is lehetne belekötni. Aztán három óránként kérdez valami marhaságot. Mimtja házasságon belül az anyagi kedvezményeket nem közösen élveznék.
2019. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

"te nem részesülsz belőle"


Ez akkor szerinted sem kizárólag a férfiakat érintő támogatás.


"Te tudsz szűlni?"


Lombikbébit meg egyéb módszereket leszámítva egy férfi "segítsége" is kellhet. Nekem legalábbis így rémlik, a gyakorlatból is.

2019. febr. 13. 16:48
 4/42 anonim ***** válasza:
59%

Tudom, tudom, nektek, felvilágosult, modern, haladóknak érthetetlen az az elavult nézet, hogy amikor 2 ember - egy férfi és egy nő, nem más összetételben! - összeházasodnak, akkor egy család lesznek és onnantól nem az én+én működik, hanem a mi. De megpróbálhatnád legalább a házasság szó jelentését megismerni, ha már annyira küzdötök érte, hogy azonos nemű párok is házasodhassanak. Márpedig az a törvény előtti anyagi közösséget IS jelenti, vagyis a házasPÁR mindkét tagja egyformán részesül a javakból is és a kötelességekből is.

Amit az anya kap az a családé lesz. Mindannyiuké együtt.

csak azt nem értem mit rágódtok ezeken ha titeket úgy sem érdekelnek ilyen elavult, idejétmúlt dolgok, mint heteroszexuális, monogám kapcsolat, meg hogy csak a nők tudnak gyereket szülni. Arról nem is beszélve, hogy mennyit hangoztatjátok ide nem is lehet gyereket szülni és innen mindjártrögtönazonnalmostmindjárt el fogtok menni.

2019. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
32%

Nem csak szülni lehet. Örökbe fogadni is.

És azt is támogatják.


Amúgy ezzel ismét c kategória fog szaporodni. És nem a tudatos emberek, hanem inkább a szegény réteg.

2019. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
50%

"10 milliós kedvező kamatozású hitel"

Ezt a 40 év alatti, első házasságát kötő nő kapja.

Csakhogy nem ő fog rajta venni magának báli ruhát, hanem a házasságban a férjével együtt költik el, zömében ingatlanvásárlásra. Nem a nő pénze, nem ő kap jutalmat, a házasságkötés alapján kapja, kettőjüké.


"diákhitel teljes elengedése 3 gyereknél"

Majd ha szültél akar csak egyet is, eldöntheted, hogy mi a "kellemesebb" szülni 3-at, vagy diákhitelt fizetni.


"40 éves munkaviszony után nyugdíjba mehet."

Hát ez qrva jó!

Mivel 65 évesen amúgy is nyugdíjba mehet mindenki, (és nagyjából 24-25 évesen áll munkába) nem tudom ebben mi a bónusz.

Ha meg nem tanult és 3 kölyök mellett fizikai munkát végzett 40 évig + háztartás (mert valljuk be, a háztartás nagy részét a mai napig nők végzik) akkor irigyli tőlük a fene!

2019. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

"Mimtja házasságon belül az anyagi kedvezményeket nem közösen élveznék."


Egyetlen férfinak is elengedték valaha a diákhitelét? Nyugdíjba mehet 40 évesen?

2019. febr. 13. 16:49
 8/42 anonim ***** válasza:
25%
Az apa adókevezménye egyenlő azzal, hogy nem kell a nőnek karriert is építeni. Ha csak a nő kapna adókevezményt, neki a karrierje magasabb prioritást jelentene, mint a férfi karrierje.
2019. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

"Mivel 65 évesen amúgy is nyugdíjba mehet mindenki, (és nagyjából 24-25 évesen áll munkába) nem tudom ebben mi a bónusz."


Jaj de jó. Most hogy mondod. A bibi ott van, hogy a nők élnek átlagosan 78 évet, a magyar férfiak meg 70-t. Azt azért megkérdezném, hogy, ha nagyjából egyidős párról van szó, és annyira családbarát ez a kormány, akkor a férfi miért dolgozik 10 évvel többet, a nő már rég nyugdíjas, de a férfi még mindig dolgozik, és előbb is hal meg. Mi ebben a jó a családnak????

2019. febr. 13. 16:55
 10/42 anonim ***** válasza:
47%

#3 Kérdező!

Érdekes, most milyen lelkesen bizonygatod, hogy a gyerekhez férfi is kell, de ha egy szerencsétlent eddig teherbe vágtatok, azt sem tudtátok, hogy bújhatok ki a felelősség alól!

Egyébként ameddig a férfiak pénzért rejszolnak spermabankokban, addig bizony-bizony ARRA nem kellenek a nőknek, ha azok gyereket akarnak.

2019. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!