Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti melyik, veletek ellentétes...

Ti melyik, veletek ellentétes poltikai oldalon levő médiát (újság, tv csatorna, rádió, internetes hírpoltál stb. ) tartjátok a legobjektívebbnek?

Figyelt kérdés
Nem azt kérdezem, hogy ki melyik médiát tartja a legobjektívebbnek, mert akkor nyílván mindenki a saját oldaláét írná. Arra gondolok, hogy pl. egy fideszes vagy jobbikos írja le, hogy szerinte melyik a legobjektívebb (vagy legalább is kegjevésbé elfogult) balos média. És ugyanezt kérném a balos (mszp-s dk-s, együtt-es, lmp-s stb.) szimpatizánsoktól is a jobbos nédiákat tekintve. A válaszban a megadott média mellé kérlek írjátok le azt is, hogy mekyik párt szimpatizánsa vagytok.

2016. jan. 29. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
A 888.hu-ét.
2016. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pártszimpatizáns, így "velem ellentétes politikai oldal" sincsen. Meggyőződésemmel ellentétesnek találom az ideológiai vonalakon egyensúlyozó, és emiatt csúsztató-hazudó sajtóorgánumokat, de szinte mindegyik ilyen.


Objektív médiumot nem tudok megnevezni, talán nem is lehet (mindenhol emberek dolgoznak, és mindenhol van egyfajta kimondott vagy nem kimondott elvárás, tabutéma, megfelelési vágy vagy kényszer, ami kizárja a teljes objektivitás lehetőségét).


Sokfélét olvasok, abból próbálok meg átlagolni, de egyrészt ez is a valóságtól elrugaszkodott lehet, az elhallgatott hírekkel sem lehet mit kezdeni.

2016. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtatott a kérdésed, de egyszerűen nem tudok ilyet.
2016. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs.
2016. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Én Jobbik szimpatizáns vagyok és az Origot, HVG-, Indexet, 444-et szoktam nézni.


Ezek közül az Origo a legobjektívebb.

A 444 meg a legelfogultabb balliberális pártlap.


A HVG régen objektív volt és független, de már túl baloldali lett.

2016. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
index, hvg, hetek,
2016. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem úgy lett volna érdekes a kérdés, ha a pártszimpátiát is kérdezed.

PM-es vagyok, alapból az RTL-t és ATV-t szoktam inkább nézni, de leggyakrabban az internetet olvasom vegyesen. HVG, 444, index...

A másik oldal részéről az új Hírtévét és a Magyar Nemzetet tartom a leghitelesebbnek, csakis a többihez képest.

Gyakran olvasok, nézek olyasmit is, amit nem tartok kiegyensúlyozottnak, hitelesnek, mert így kapok teljes képet. Ha valaki csak M1-en nézi a híreket, bekattan, és Orbánt örökös királlyá választaná, de azért kis dózisban olykor belenézek. Leginkább a bakik miatt, és hogy lássam, mire is megy el évente több mint 80 milliárd. (Kb. semmire)

2016. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik média sem objektív.
2016. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyiket sem tartom objektívnek, és nem vagyok pártszimpatizáns.

A hazaiak közül leggyakrabban az indexet olvasom (jó a design, jól van összerakva az oldal, általában jól írnak. Ha valami nagyon aktuális esemény történik, pár pontba összeszedik a lényeget, ez sokszor hasznos. Nincsenek idióta ovasói kommentek, nagyon sok téma fel van sorakoztatva.

Hátrány, hogy gyakran a saját szájuk ízére formlják a dolgokat, leginkább nyilván az aktuálpolitikával kapcsolatban. Tipikus példa az interjúrészletek kiragadása a kontextusból és azok félremagyarázása. Illetve elég köpönyegforgaóak, ami érthető, hiszen számukra egy a lényeg, hogy minél többen kattintsanak az adott hírre/cikkre. Ennek ékes példája a foci EB alatt történő hangulatváltozások sora:)

A hvg sok olyan dologról ír, ami az indexen nincs, pedig fontosnak tartanék. De őket nem olvasom rendszeresen.

Szélsőséges médiákat nem nézek/olvasok, tehát olyanokat sem, mint a 444 vagy kurucz info (persze ez nincs kőbe vésve, volt már rá példa, hogy ide lyukadtam ki egy-egy cikk kapcsán, de tényleg ritka).

Az olyanokat sem szeretem, mint a Népszabadság vagy mno (bár most utóbbival nem is tudom, mi a helyzet), mert az oldaliság nagyon torzítja a cikkekben leírtakat.

24/L

2016. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!