Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szégyen, ha valaki nem megy...

Szégyen, ha valaki nem megy el szavazni?

Figyelt kérdés
Szerintetek szégyellnie kell magát annak, aki inkább úgy dönt, hogy otthon marad a szavazás napján, mert nem érzi úgy, hogy lenne olyan párt, aki megérdemelné a voksát?

2019. febr. 14. 11:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Erre való a szándékosan érvénytelen szavazat.


Azt fejezed ki vele, hogy te ugyan szeretnéd gyakorolni állampolgári jogodat, de megfelelő választék hiányában ezt nem tudod megtenni. És ennek megfelelően jogod van háborogni is a következő 4 évben, mert te megtetted amit lehet.



Ha egyszerűen csak nem mész el, az az érdektelenséget jelenti, hogy neked mindegy - és ezért az esetleges háborgásnak sincs morális alapja, mert amikor lehetett volna te lesz.rtad és nem tettél semmit.

2022. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#11 Majdnem ugyanaz a kettő szerintem. Viszont ha itthon maradok, azzal megspórolok egy utat és helyette valami értelmes dologgal töltöm az időmet. Mivel Sztálin óta tudjuk, hogy a lényeg az, hogy kik számlálják a szavazatokat, így nem adom meg annak az esélyét sem, hogy az érvénytelen szavazatomat esetleg behúzzák valamelyik pàrtnak.
2022. febr. 5. 13:17
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem, egyáltalán nem ugyanaz, még csak nem is hasonló. Mert veszed a fáradtságot, az időt, egyszóval áldozol az ügyért. Csak önámítás, hogy ha nem mész el az ugyan az.

Nem számolják sehova, egyrészt nem egyedül ülnek ott, hanem vegyesen mindegyik pártból, másrészt ha minden karikát be ikszel az ember azon nincs mit elcsalni.

2022. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#11 #13 Nem szoktam háborogni, de attól, hogy nem megy el valaki szavazni, akár még azt is teheti, mivel ennek az országnak a polgára.

Morális alap ide vagy oda. Legalábbis szerintem.

Én mostmár így gondolom és nem valószínű, hogy elmegyek áprilisban.

2022. febr. 5. 16:20
 15/19 anonim ***** válasza:
93%
Aki nem megy el,annak szíve joga,de ne is rinyáljon utána.
2022. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem szégyen ha nem megy el. De CSAK CSENDESEN nyilvánítson véleményt, ha olyan intézkedek lesznek, amiket NEM akar.


józan ész szerint kell - ( ene ) dönteni. Nem haragból, gyűlöletből.


mostani választásunk " dupla " lesz, így remélem többen elmennek.

Fontos dolog az a bizonyos 4 - 5 kérdés is.


( lepontozhattok, nem zavar )

2022. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Miért számít ez a kérdés, amikor úgysem tudják, hogy hova húztam az ikszet, a fülke magányában... nem?
2022. márc. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy szégyen. Jogod van élni a szavazati jogoddal, ahogy jogod van ahhoz is, hogy nem élsz vele.
2022. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a szégyen, ha valaki elmegy, és a jelenlegi kormányra teszi le a voksát.
2022. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!