Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nép stockholm-szindró...

A magyar nép stockholm-szindrómás, vagy tanult tehetetlenség hatása alatt áll?

Figyelt kérdés
[link]

2019. febr. 15. 04:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

:D Mi van???

Van amiben védem (hisz "jobboldali" gondolkodású vagyok, így van olyan, amiben találkozik az Ő látásmódjuk az enyémmel!), de ebben a legkevésbé sem védem Őket! Vitattam, hogy korruptak? Annyit írtam, hogy nincs rá bizonyíték! Csak feltételezés, gyanú! Ha túl sokszor mondasz valamit bizonyítékok híján, az súlytalanná válik! Túl lehet tolni! Ezért írtam, hogy felesleges!

Szerinted akinek a régi Jobbik volt megfelelő, annak tökéletesen megfelel a mai Fidesz??? Ennyire ne sértegessél már!

2019. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pupusz ***** válasza:
A magyar népen az utóbbi 100 évben átment a gyorsvonat, eltaposták a tankok, rázuhant pár repülő és rakéta, ráadásként belecsapott jó néhány méretes villám. Nem csoda, ha nem kiegyensúlyozott, harmonikus gondolkodású. A fekete-fehér világképre vevő, ahogy az USA és Nagy-Brittannia népének nagy része is, akiket nem sújtott ennyi minden, mégis... Ez most egy politikai divathullám. Erős vezető, karakteres mondanivalóval, megmondva a tutit, ellenségképpel, könnyen ellenőrizhető hazugságokkal, mégis beveszik sokan, mert inkább a mulatóst nézik a tv-ben, meg a valóság showkat, minthogy kigugliznák az állítások mögötti tényeket. Elég 10% igazság, hozzácsapva 90% kamu és veszik, mint az ingyen cukrot. Egy fekete-fehér világkép sokkal egyszerűbben értelmezhető, sokkal könnyebben megítélhető, mint egy komplex. Ítélkezni is sokkal könnyebb mások felett, az emberek pedig ezt szeretik. "Kenyeret és cirkuszt a népnek!" Ez még ma is működik. A nép pedig szereti lefelé tartani a hüvelykujját, ha a cézár is lefelé tartja. Sajnos felfelé tartani egyik sem nagyon szereti. Az nem annyira menő, divatos. Ez egy vallási szekta, ami sajátosan, lebutítva magyarázza a világ, élet folyamatait, hogy ne legyen megerőltető az agynak. Az érzelmekre, indulatokra apellál az ész helyett. Jelen korban, bizonyos helyeken beválik egy darabig. Hosszú távon irgalmatlan károkat okoz a közgondolkodásban. Viszont volt már ennél rosszabb is, ezt is érdemes észben tartani. Önzetlen, szent, igazságos, jóságos vezetők sehol sincsenek, soha sehol sem voltak és nem is lesznek. Legalábbis e Földön. Ha lenne is egy ilyen, hamar kifordulna az is. Mivel nem lehet egyszerre k..vának is lenni, meg szűznek is maradni.
2019. febr. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!