Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt még egy kormány a Fidesze...

Volt még egy kormány a Fideszen kívül amelyik ilyen bőkezűen támogatta a fiatalokat?

Figyelt kérdés
Minden fiatal egy boldog családról álmodozik kertben játszadozó gyerekekkel. Ezt az álmot a Fidesz 7 pontja mindenkinek lehetővé teszi! Gyakorlatilag mindenre támogatást kapnak a kormánytól, amivel megteremthetik családjukat. Autóra, házra, mindenre. Kérdem én, mi kell még? Mit várhat el egy fiatal pár azon kívül, hogy a kormány biztonságot és rengeteg támogatást nyújt nekik az családalapításhoz?

2019. febr. 15. 20:44
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
0%

"Ingyenhitel az meg mi? Zseni vagy! :D"


Kamatmentes, szabadfelhasználsú hitel, amit te leköthetsz és a kamatait ingyen kapod, több millió forintot. Ingyen pénz, mit nem értesz?


"Rohadtul megéri 10 millió forinttal eladósodva indítani a gyerekvállalást."


Nem vagy eladosítva mert a 10 millióhoz hozzá se kell nyúlnod, ott pihen az értékpapírszámládon és a kamataiból látod el a gyereket. Persze 0 pénzügyi kultúrával nehéz lehet ezt felfogni gondolom.


"A sima lakáshitel annyival másabb, hogy ott nem cseszel ki egy gyerekkel, ha baj történik."


A lakáshitel semmiben nem különbözik más hiteleketől. 25 évig kell törlesztened és nem kamatmentes mint a fenti ingyenhitel. A lakás ára bármikor a felére eshet ahogy volt ilyen az elmúlt 12 évben. Ismét hülyeséget írtál.


"Hogy aztán bármi gond történik, mondjuk 5 éves korában leesel a létráról, akkor a gyerek meg a feleség megy az utcára, mert nem tudja fizetni az INGYENhitelt."


Te tudja mert a 10 millió ott van az értékpapírszámlán bármikor végtörleszthető, te a kamataiból támogatod a gyereket, nem a tőkéből.


"alacsony bérleti díjú lakhatást biztosítani hosszútávú szerződéssel"


Ja építs évente 100 ezer új lakást mert annyi gyerek születik a GDP 50%-ába kerül csak, bombaötlet! Persze az első 10 ezer után már duplázódnának az építési költségek mert nem lennének munkások.

2019. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
0%

"Fiatal házasok vagyunk, első gyerekkel. ... 1 gyerek után a CSOK 600.000 ft volt"


Plusz instant 150 ezer egészségpénztárból, 120 ezer a friss házasságért, 12200 havonta családi pótlék, 10000 havonta adókedvezmény, stb.


Emellé most be lett vezetve pluszba, hogy 37500 Ft ingyen pénz havonta első gyerekre.


Havi 70+ ezer 1 gyerek esetén is a támogatás, több mint amennyibe havonta a gyerek kerül.

2019. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
0%

"lehetetlen munkást találni"


:D A haverod fent bérlakásprogramot akar, mennyi lenne az építés költsége ha évente 100 ezer lakást kéne építeni? :D

2019. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

"Plusz instant 150 ezer egészségpénztárból"


Nem kaptunk semmi ilyesmit, tudnék róla. Eleve nincs is egészségpénztáram.


"20 ezer a friss házasságért"


Wut'?! "Fiatal házasok vagyunk", nem friss házasok! Mi ez a 20000? Én ilyesmit (még) nem kaptam! Lehet, hogy nem is vagyunk annyira fiatalok?!


"12200 havonta családi pótlék"


Jé, pont ennyibe kerül a pelenka is havonta! Azon is ott a 27% családbarát áfa!


"10000 havonta adókedvezmény"


A tápszer drágább...


"37500 Ft ingyen pénz havonta első gyerekre"


37850 Ft és ez a gyes és családi pótlék EGYÜTT (tehát a 12200 benne van, egyszerre utalják). A GYES csak 3 éves korig jár. De hidd el, így is több csak az 1 gyerekre fordított kiadás, mint a támogatás (pl bölcsi, majd ovi, stb)!

2019. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
100%

"A haverod fent bérlakásprogramot akar, mennyi lenne az építés költsége ha évente 100 ezer lakást kéne építeni? :D"


Inkább lakást építenénk, mint stadiont meg kisvasutat...! Tudod, akkor lehet, hogy én is türelmesebb lennék, ha látnám, hogy a jövőt építik, nem a múltat!

2019. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
Troll detected. :P
2019. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kaptunk semmi ilyesmit, tudnék róla. Eleve nincs is egészségpénztáram."


De ha nyitottál volna akkor kaptál volna ingyen 150 ezret. Ez már rajtad múlik, hogy élsz vele vagy sem.


"Mi ez a 20000?"


120 ezer. Friss házasok ennyit kapnak.


"Jé, pont ennyibe kerül a pelenka is havonta! Azon is ott a 27% családbarát áfa! ... A tápszer drágább..."


70+ ezer Ft az összes támogatás havonta jelenleg.


"37850 Ft és ez a gyes és családi pótlék EGYÜTT"


70+ ezret kapsz GYES nélkül jelenleg havonta 1 gyerekre az újonnan bevezetett lehetőségekkel.


"bölcsi, majd ovi"


Az is ingyen van, 22 évnyi oktatás ingyen a gyereknek, legalább 40 millió lenne ha fizetni kéne érte.

2019. febr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
0%

"Inkább lakást építenénk, mint stadiont meg kisvasutat...!"


Vasút 1 milliárd se volt. Milyen lakást és kinek adnád azt a pár lakást amikor 100 ezer lakás kéne évente? Mellesleg pont arra kapsz támogatást 10 milliót kapsz ingyen építkezésre, ugyhogy álljál neki :D

2019. febr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
75%

"De ha nyitottál volna akkor kaptál volna ingyen 150 ezret. Ez már rajtad múlik, hogy élsz vele vagy sem."


Akkor, amikor én házasodtam, még biztosan nem volt ilyen.


"120 ezer. Friss házasok ennyit kapnak."


Nem kaptunk, és nem is lehetett igényelni, mert nem 2015 után házasodtunk össze! És ez is csúsztatás, mert ez nem egy összegről szól, hanem havonta 5-5000 ft a házastársak adójából visszaigényelhető, 2 éven keresztül (azaz évente 120.000, összesen 240.000). De aki 2014-ben házasodott, annak nem jár, mert értéktelenebb a házassága, mint a 2015-ösöké (bezzeg a 10 millió CSOK megszületett gyerek után visszamenőleg is jár). Szóval nesze semmi, fogd meg jól!


"70+ ezer Ft az összes támogatás havonta jelenleg."


Direkt megnéztem a bankszámla kivonatom, családtámogatási ellátások 37.850 Ft + kb 10.000 havonta asszony fizetésében az adókedvezmény. Ennyi összesen. Nem tudom, hogy kik kapnak egy gyerek után "70+ ezer Ft"-ot jelenleg, de én biztosan nem vagyok a kedvezményezettek körében.


Utánanéztem az egészségpénztáras dolognak és ez nem olyan egyszerű, ahogy állítod, hogy "ingyen" pénz. 150 ezer forint adókedvezmény járhat az egészségpénztári befizetések után! Tehát a befizetések UTÁN lehet az SZJA-ból visszaigényelni 150.000 ft-ot max. Az összeget nem készpénzben kapja vissza az ember, hanem jóváírásra kerül az egészségpénztári számláján. Ahhoz, hogy ez a teljes adó visszatérítés megkapható legyen, éves szinten 750.000 Ft befizetése szükséges (havonta 62.500 Ft). Ennek semmi köze a házassághoz, bárki igényelheti, aki van olyan "okos", hogy havonta ennyit költ ilyen célra.


[link]


Lételemed a csúsztatás!


"Az is ingyen van, 22 évnyi oktatás ingyen a gyereknek, legalább 40 millió lenne ha fizetni kéne érte."


Látszik, hogy fingod sincs róla, a bölcsődei ellátás nem díjtalan, még az állami bölcsődékben sem. Csakhogy az állami bölcsődékben NINCS férőhely (megyeszékhely), vagy csak protekcióval lehet bekerülni. Így aki nem tehet mást, marad a magán. Kapaszkodj meg, egy havi díj (teljes hét, délelőtt, délután + kaja) 70-80.000 Ft!!!


"Mellesleg pont arra kapsz támogatást 10 milliót kapsz ingyen építkezésre, ugyhogy álljál neki :D"


1-2 gyerek után nem kapsz 10 milliót. És egy új építésű ház, ami megfelel a követelményeknek erre felé 40 millió telekkel, stb. Ha olyan szerencsés vagy, hogy találsz korrekt kivitelezőt! Most bevezették használt lakásra is a hiteltámogatást, ezzel végképp elcseszik a használt piacot is ás a munkaerőhiányt is tovább mélyítik. Brávó!

2019. febr. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:

Azért merész dolog arra játszani,hogy 10 milliót beteszel a bankba és a hozamból neveled a gyereket...az első válság megboritja a terved...illetve egy a baj ezzel...megis miből építesz neki lakást,ha a 10 millió a bankba kerül? Vagy miből vasarolsz?

Ennyit a hatalmas pénzügyi tudásról. :)

2019. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!