Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagyon fél a a Fidesz? Kell...

Nagyon fél a a Fidesz? Kell aggódnom?

Figyelt kérdés
Úgy látom az ellenzék veszélyeztetni a nyugdíjamat.

2019. febr. 16. 12:27
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Ha így van akkor a Fidesztől. Hogyan tudom megvédeni tőle (is)?
2019. febr. 19. 07:49
 22/28 anonim ***** válasza:
53%

"Megadóztatták, elvették, csökkentették."

Milyen adót vetettek ki a nyugdíjra?


Milyen nyugdíjat vettek el? Csak nem a 13. havira gondolsz? Tudod, ki adta azt? Medgyessy, aki MSZP-s volt. Magyarán az történt, hogy az MSZP adott potyára 7 havi nyugdíjat a nyugdíjsasoknak, de gonoszak voltak, ugye?! A Fidesz ellenben 2010 óta összesen nem fizetett a nyugdíjasoknak annyi pluszt, mint amennyit az MSZP átlagban, pedig 2008-ben és 2009-ben nem is fizettek.


Mit csökkentetek? Nem a Fidesz, hanem az MSZP! A Fidesz tényleg csökkentette az emelés mértékét, de az MSZP, amiért pipa vagy rájuk?


És még te vagy az, aki nem felejt. Lehet, de eleve rosszul tanultad meg a leckét.


"A nyugdíj értelme az idősek megkímélése az éhezéstől, ezt 1928-ban vezették be hazánkban az USA-ban 1933-ban. Bár akkoriban a várható élettartam 47 életkor volt, a nőknél 50 év. A nyugdíjkorhatár 65 éves kor volt."


Lényegtelen információ.


"A jelenlegi egészségügy nem véletnenül olyan amilyen. Ha egy nyugdíjas 20 évig él, az károsítja az államháutartást, sajnos az államnak nem érdeke az egészségügy rendbetétele. Ez elég gusztistalan, de hát a profit az Isten."

Erre a Fidesz kitalálja, hogy az idős betegek gyógyítása felejtős.


"Csökket pl. Bokros csomag, Bajnai alatt is."

Szerencsére a Fidesz mindent visszaadott. Ja nem. Inkább ők csökkentették a legtöbbet.

2019. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
140 ezer nyugdíj sok vagy kevés? Ennyiről indult, és jelenleg 170 ezer. És a Fidesz a rossz?
2019. febr. 19. 10:43
 24/28 anonim ***** válasza:
30%

"Ha így van akkor a Fidesztől. Hogyan tudom megvédeni tőle (is)?"

HA így van??? HA??? Ember, olvasd el a tákolmányt a saját szemeddel! Feketén fehéren benne van.


Értem. Emelkedett a nyugdíjad 30 ezerrel. Remek. És a vásárlóértéke mennyit "emelkedett"?

2019. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

A vásárlóértéke jelentősen csökkent. Ezt nem vitatom.

Mikor szabadul ki a magyar nép a Fidesz karmai közzül? Mennyi az esélye ennek a közeljövőben?


A kurucinfot szoktam olvasni, leginkább a hozzászólok az adott hírre foglalkoztat.


Van hazánkban a Fidesz helyett kormányozni képes politikus?

2019. febr. 19. 12:28
 26/28 anonim ***** válasza:
18%

Van. De amint előlép a homályból, a kprmánygépezet ezer oldalról ugrik neki, szedi szét, turkál a magánéletében, a családja életében és lehetetleníti el az élet minden területén. Ezt sokkal korábban kellett volna megállítani.

Demokratikus úton itt már nem lesz változás.

2019. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Dudok Andrásné ***** válasza:
20%
Miről beszélsz,most szerinted a 68.000.ezres nyugdíjam mire elég 48év munkaviszony után?Pedig mindég nehéz fizikai munkán voltam állami bejelentett cégnél!Nyugi a tiéd is érni fog ennyit!Ja nyugdíj mellett dolgozom,így most kaptam +25.ft nyugdijemelést a tavaji évre
2019. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Kovács22 ***** válasza:
Minél nagyobb a bér- és járadékkiáramlás (pl. nyugdíjemelés is), annál nagyobb az áremelkedés, aztán ez megint nyugdíj- és béremelést generál, és így tovább. Csak a bökkenő, hogy a minimálbér és a nyugdíjak emelése az alapszükségletek kielégítését szolgáló árucikkek gyors áremelkedéséhez vezet, míg a versenyszektor teljesítményarányos bérszintemelkedés inkább a magasabb szintű szükségletekhez kötődő áruk árát növeli. Azaz egy nyugdíjemelés senkinek sem jó. :))))
2019. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!