Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék szerint csak...

Ha az ellenzék szerint csak kamu a 2/3 és igazából a Fidesznek alig 1 millió szavazója van, akkor hol van a hatalmas felkelő tömeg, ami le akarja váltani őket?

Figyelt kérdés

Van 8 millió választónk, akikből állítólag alig 1 millió fideszes. Marad 7 millió felnőtt ember, akik rettenetesen elégedetlenek a Fidesszel és már alig várják, hogy elhúzzák a csíkot, mert nyomorognak, a Fidesz kifosztja őket, stb.

Amikor én kint voltam az MTVA-tüntetésen decemberben, alig pár ezren voltunk és még azok az emberek is csak lézengtek, elég erőtlen és vérszegény volt az egész megmozdulás. Amikor egy csapattal be akartunk nyomulni az épületbe, akkor a többiek elkezdtek visszafogni minket, hogy mit képzelünk magunkról, ebből baj lesz, stb. Hol vannak itt kétségbeesetten elégedetlen emberek? Néhány momentumos, tejfölösszájú nyikhaj vitte a prímet, akik talán beépített emberek lehettek vagy én nem is tudom, de amikor látták, hogy forró a hangulat, akkor a megafonjaikkal elkezdték skandálni, hogy vonuljon a tömeg a Hír TV épületéhez. Mintha szándékosan szét akarták volna szedni a tömeget, hogy gyengüljön az ereje. Nem tudom, hogy direkt csinálták ezt az időzítést vagy véletlenül, de nekem rettenetesen gyanús azóta az a párt.

Na mindegy, ha annyira elégedetlen mindenki, akkor hol van a 7 milliós kormányváltó tömeg? Miért néhány ezren pattogunk kint, amikor idő van?



2019. febr. 17. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Ki mondta, hogy 1 milliója van a fidesznek?

A szavazók 47%-a szavazott a Fideszre és 53%-uk más pártra, kvázi még a többség sincs meg de mégis 2/3 van.

2019. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy elég gagyi trollkérdés lett, de meglátjuk...
2019. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Sok ember már apolitikus, azaz közömbös és félti a kis minimálbéres állását is, ezért sem mer fellázadni. Szerintem ez a tragédia a kivándorláson kívül. Egyébként meg mindegy hogy megszavazták-e a Fideszt-t vagy csaltak a választáskor, a legfontosabb mutatóink mind rosszak: népesség-fogyás, évi 30 000 kb, elvándorlás már 500 000 fölött jár, államadósság az egekben tart, míg a többség csak napi-vagy havi szinten vegetál-de a túlméretezett bürokrácia és Orbán szűkebb köre dúskálnak a vagyonban. Csekély vígasz, hogy ők legalább nem engedték be a tömeges migrációt. A ballib oldal még nagyobb népnyúzó lenne sajnos, tudjuk. Kötetet írtam és szerkesztettem a Fidesz-ről és a rendszerváltásról is ha kell csatolva elküldöm: 700 oldal.
2019. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1

Valami ellenzéki elvarázsolttól olvastam, hogy igazából csak 1 millió szavazójuk van és a többit csalással és krumplival vették meg. Szerintem is kamu, bőven tömegek állnak a Fidesz mögött. Még DK-s ismerősömtől is hallottam olyan dumát, hogy a magyarok már 20 ezer éve a Kárpát-medencében élnek és a japánok is magyarok, csak ők keletre mentek, stb. Szerinted csak a Fidesz hívei nyomják ezeket a holdkóros cuccokat? A komplett Jobbik szavazótábor is ilyen, a belőlük kivált toroczkisták is és még egy rakás ember a baloldalról is. Olyan tömeg eszi meg Magyarországon ezt a Felsőbbrendű Különleges "Árlya Falyú" Ősmagyarság dumát, hogy a Fidesznek bőven van még potenciálisan mégannyi szavazója, mint amennyi hivatalosan.

Ja és nem troll kérdés, tényleg nem bírom megfejteni, hogy aki ellenzéki, az miben reménykedik még.


#2

Körülbelül egyetértek veled, a könyvedet pedig szívesen elolvasnám. :)

2019. febr. 17. 18:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ott van az alapvető hiba a gondolatmenetedben, hogy azt hiszed hogy az ellenzékiek száma egyezik a tüntetők számával! Addig örülj, amíg ez nincs így!
2019. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

#5

Nem is lesz így. Mert az emberek többsége - az ellenzéki szavazók többsége is - a rendet szereti és elfogadja ha a választáson nem az az eredmény születik amit szeretett volna. Vár, éli az életét és a következő választáson megint elmegy szavazni.

Most májusban lesz ilyen, nem kell sokáig várni. Az emberek nem pattognak feleslegese, nem pörögnek a hátukon mint Hadházy vagy rohannak ajtónak, mint a másik bohóc. Tudják hogy lesz módukban nemsokára megint véleményt mondani, annak lesz következménye, míg a hisztinek, az utcán hőzöngésnek pedig nem.

Csak ne lepődjetek meg túlságosan ha kiderül, hogy mégsem akarnak annyian kormányváltást mint ahogyan elképzelitek! Áprilisban már nagy volt a koppanás a túlzott várakozás miatt.

2019. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem igaz, hogy a szavazatok minimum felét a megfélemlített közmunkások, a lefizetett romák, a fideszes kiskirály polgármesterek által sakkban tartott települések lakói, a buszoztatottak, a kutyaólakba bejelentett külföldiek teszik ki, akkor megmondanád kérdező, hogy miért kell mostanra kivétel nélkül minden orbánviktoros megmozdulásra buszoztatni a közönséget?? Ekkora támogatottság mellett? Miért nem nézi senki a fideszes TV-ket? Miért nem hallgatja a rádióikat? Miért nincs eladása az újságjaiknak amint megveszi őket a Lőrinc? Miért kérdezik itt is többen, hogy miért van ennyivel több ellenzéki hozzászóló? Miért töpreng mindenki azon, hogy miért nincsenek sehol az ismeretségi körében a fideszes emberek, hisz a választási eredmény éretlmében minimum a fele az ismeretségednek és a családtagjaidnak is fideszes kell hogy legyen? Miért csak a számok szintjén jelenik meg a Fidesz szavazóbázisa, miért csak a kihirdetett választási eredményben és a közvéleménykutatásokban? Gondolkodj ha van mivel!
2019. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

van most egy ilyen várakozás az eu parlamenti,meg az önkormányzati választások miatt.

ahol várható is lesz majd némi fordulat.

legalább annyi valószínűsíthető,hogy bp-ről kipucolják a fideszes polgármestereket,meg a fideszes fő polgármestert.

apró lépés a nagy egészben,de mégis lesz jelentése és üzenete.

ha ezek a minimumok sem teljesülnek,akkor lesz,hogy tényleg mindenkinek leesik,hogy a fidesz bizony ráállt magyarország nyakára és el fogja roppantani,így nincsen már más eszköz ennek megakadályozásához,mint a törés-zúzás.

2019. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8

Még Budapestnek lenne értelme leválni Magyarországról, annak lenne értelme, mert ott azért van egy alapvető kultúra.

2019. febr. 17. 20:40
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#8

Értem.

Szóval jön a lehetőség az embereknek és 2 választáson is simán szavazhatnak a fidesz ellenében. De ha nem teszik, ha mégis a fideszre szavaznak inkább, az szerinted nem azt jelenti, hogy nem kell nekik a te olyan nagyszerű ellenzéked és akarattal választják újra és újra a fideszt, mert az nekik jobb - hanem hogy nem dönthettek szabadon, ezért neked jogod van a szavazatuk ellenében törni zúzni és erőszakkal kormányt dönteni.

Szóval a választás akkor szabad, ha rátok szavaznak, ha nem ez lesz a végeredmény, ekkor diktatúra van?

Azért jó ha tudod, hogy tévedsz. Ahogy azt is, hogy a te kis "törés-zúzás"-odhoz azoknak is lesz szava, akik szerinted nem léteznek, a fideszes többségnek. csak mivel ti magatokat számoltátok meg és Olivérrel együtt is csak 91-en vagytok, egyenlőre csak marad, hogy röhögünk rajtatok.

2019. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!