Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "munkaerőhiány" ellenére,...

A "munkaerőhiány" ellenére, miért csak ilyen kókány, bóvli munkahelyek vannak ahol egy szakmunkásnak 150-200 nettót szeretnének lökni, ami kis maszekkal kenyérre és vízre elég 1 embernek?

Figyelt kérdés
Nem állásinterjúzgatni kéne, hisz oda a kutya sem megy már, hanem a HR-eseknek házról házra járni és aggitálni a jobbnál jobb ajánlatokért könyörögve! Míg ez nincs, addig sztem fogyni fog a szakemberállomány.

#bóvlista munkaerőpiac
2019. febr. 18. 16:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Egy szakmunkás, aki a szakmájában dolgozik és ért is hozzá, az nem 150-200 ezer nettót keres, hanem a dupláját.

A 150-200 ezer nettót betanított munkás keres három műszakban, néha egy kis túlórával."


En 2017ben dolgoztam utoljara Magyarorszagon 800 forintos oraberert szakmunkaskent.

Elvileg napi 8 oraval kellene szamolni, annak ellenere hogy sok szakmunkas 10 orat is dolgozik naponta.

Durvan 140et keresel 800forintos oraberrel.

Most nem tudom mennyit fizetnenek de tegyuk fel hogy 1300 orankent.

Ez lenne kb 220.000 havonta.

Ha valaki ennek a duplajat keresi tehat legalabb 300.000-et akkor nagyjabol 1800 forintos orabert kellene kapnia. Szerintem a legtobb vallalkozo nem fizet ennyit.

Talan hegeszto, villanyszerelo megkeres ennyit jobb helyeken.

2019. márc. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én 1987-ben dolgoztam utoljára otthon 14,50ft-os órabérért. Azóta már újra itthon vagyok, német nyugdíjjal.
2019. márc. 9. 14:37
 13/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem, te valami életképtelen húszéves troll vagy, aki egyszer azt hazudja, hogy Svájcban dolgozik, máskor Hollandiában, most meg német nyugdíjas adja ki magát. Szerinted mindenki olyan hülye, hogy beveszi ezt a kamut, amit nyomsz naponta két-három kérdésben?
2019. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Nem, te valami életképtelen húszéves troll vagy, aki egyszer azt hazudja, hogy Svájcban dolgozik, máskor Hollandiában, most meg német nyugdíjas adja ki magát. Szerinted mindenki olyan hülye, hogy beveszi ezt a kamut, amit nyomsz naponta két-három kérdésben?"


Jajj ne legyél már ennyire kretén, hanem találj egy munkát(ami 6 osztállyal nehéz lesz), de legalább hasznos tagja leszel a társadalomnak!

2019. márc. 9. 15:53
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen, te vagy az :) annyira kiismerhető vagy :)
2019. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Úristen, felismertek:) Aztán kit tisztelhetsz bennem barátom? Nekem is olyan ismerősnek tűnsz, még mikor az OPNI-ban voltam látogatóban, mintha láttalak volna megkötözve....
2019. márc. 9. 20:07
 17/18 A kérdező kommentje:

Ezért nem fog ott lenni épkézláb szakember, mert Belgiumban 8000 eurót keresek villanyszerelőként otthon meg állásinterjú van, hogy 120 ezer nettó, vagy 100 ezer....

100 ezerért rothadjon már szét orbán, mikor az árakat tekintve, egy minimum 500 ezer forintot kéne keresni.

2019. márc. 19. 12:51
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Most meg Belgiumba hazudod magad? Kell egy kis izgalom az életbe? :D
2019. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!