Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki veszi meg az ingatlanokat?

Ki veszi meg az ingatlanokat?

Figyelt kérdés

Budapesten ugye tudjuk, hogy nagyon jól húz a panel, ami mögött ott van, hogy kiadják az emberek.

Na de a Pest megyei családi házakat?

35 milla alatt semmi nincs.


2019. febr. 23. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkoztam pár napja.

Amikor kijön az aktuális átlagkereset, hogy mondjuk bruttó 350, akkor mindenki hisztizni kezd a kommentekben, hogy senki nem keres ennyit és csal a KSH.


Aztán valahogy mégis 20+ millió egy 40nm es panel a havanna lakótelepen...

2019. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldiek, vállalkozók, vagy simán hitelre...
2019. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jaja, külföldiek vesznek Vácon meg az összes pesti településen meg Budapesten is meg mindenhol lakást meg házat.

Hitelt meg nem adnak csak úgy 30 millát.

Egyébként ugyan ez jutott eszembe, amit írt az első.

Elvileg itt 120 ezer az átlagbér az átlagember szerint, csak akkor tudnám, hogy ki tudja ezt kifizetni ki, főleg, hogy a lakosság 90%-a minimálbérre van bejelentve.

2019. febr. 23. 09:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyáméknál a lakótömb lakásait kínaiak vásárolják fel a XIII. kerületben. Most ez a gyerekvállalási izé megint fel fogja nyomni a lakásárakat, így jó befektetésnek tűnik.
2019. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó, van ilyen, én nem tagadom, de ez kb 5%, asszem neten is fent van, hogy ennyit vesznek külföldiek.
2019. febr. 23. 09:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, jó az idő, tegyél egy sétát Budapest belvárosában, és nézegesd meg, hogy 1-1 kapualjban hány kínai név van a csengőnél. Meg fogsz lepődni.


[link]


Továbbá Pest megye egy elég frekventált rész, ez alapból felnyomja az árakat illetve a keletről idevándorlók is emelik azt.Nem beszélve a CSOK-ról.

De csak azok a települések drágák, ahol jó a közlekedés/autópálya.

Pl: Galgamácsán már egész olcsóért tudsz családi házat venni.


Kelet Magyarországon fillérekért tudsz lakást de akár házat is venni, mégse teszi senki. Vajon miért?

2019. febr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

3#


Nevezd mar meg azt a forrást ahol 90% a minimálbérre bejelentettek aranya!!!


Ekkora ökörséget hogy lehet leírni?

2019. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 90% minimálra legjelentés valóban túlzás. Én speciel rendesen be vagyok jelentve 400 bruttóra, a munkám budapesthez köt (máshol nincs ilyen munka az országban). De így is esélytelenek látom, hogy valaha lakást vásároljak. Pedig nem nagyok az igényeim, 1+ fél szoba és ne valami cigánygettóban legyen, ennyit szeretnék. Hát ez olyan 25 milliótól indul...
2019. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Befektetők megveszik a családi házakat is, de még az üres telkeket is abban a reményben, hogy később sokat keresnek rajta (azaz már korábban már megvették ezeket és most akarják realizálni a hasznot az eladással). Persze vannak azért magánvevők is, akik vidékről költöznek BP környékére (főleg kelet felől), bár nekik ezek az árak már nem a legjobbak.
2019. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!