Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemszavazókat miért veszi...

A nemszavazókat miért veszi olyan nagylelkűen a kormányellenesekhez az ellenzék?

Figyelt kérdés

Én ugyan nem szavaztam, de ha elmentem volna akkor nagy valószínűséggek a fideszt húztam volna be.

Azért nem szavaztam, mert épp nem tartózkodtam a lakhelyemen, átjelenteni meg lusta voltam.


2019. febr. 5. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Köztudott régóta, hogy a Fidesz példátlan módon mozgósít, nekik nincsen parlagon hagyott bázisuk semmi. Sőt még a valódi szavazóbázisán túl mozgósít! A valódi elkötelezett Fidesz szavazók kb. mindössze a fele a leszavazottakénak, a többi kikényszerített, megvásárolt, kiügyeskedett szavazat.
2019. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

én vagyok az élő példa, hogy ez nincs így

ráadásul majd leestem a székről, amikor a "demokráciaünnep" végén bejelentették a fidesz 2/3-ot, és nem a magas részvétel olyan szinten nem kedvezett az ellenzéknek, hogy az MSZP kishíján kizúgott a parlamentből

2019. febr. 5. 15:56
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

„A nemszavazókat miért veszi olyan nagylelkűen a kormányellenesekhez az ellenzék?„

Ha nem tennék akkor mivel érvelhetnének még a saját többségük mellett?

Pedig már 2014-ben megmondta a kampány végén a szavazás előtt, hogy aki otthon marad és nem megy el mellettük (ballibek) szavazni, az a fideszt támogatja. Ugyanezt eljátszották a ballibek vezetői most áprilisban is, nem egyszer hangoztatták, hogy na most aztán mindenkinek el kell menni szavazni aki le akarja váltani a zorbánt. Ezért is voltak olyan pofátlanok a szavazás napján, mert biztosra vették, hogy a nagy létszám azt jelenti, hogy miattuk mennek el az emberek szavazni.

Bár tulajdonképpen ebben igazuk is volt – rengetegen csakis miattuk mentek el szavazni – csak ellenük. Elmentek, pedig inkább maradtak volna otthon, csak nehogy megint visszakerüljenek kormányra.

Tehát csinálják amit szoktak: hazudnak. Most az a szöveg, hogy mindenki mellettük volt, holott akkor tökéletesen látszott, hiszen ők maguk mondták, aki otthon maradt az bizony nem őket támogatta.

És nem, a fideszt sem, hiszen nem szavaztak.

2019. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Kit érdekelsz te egy szál ember.

A legtöbben azért nem mennek el, mert borítékolható a fidesz 2/3 a nyuggerekkel, határon túli csalással, választási törvénnyel és sok 1bitesssel aki fújja azt amit Orbán pl soros migrancsok

2019. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondani akármit lehet.


Ami viszont tény, hogy gyakorlati szempontból a nem szavazás az a legesélyesebb jelöltre egy fél szavazat. Minden választásnak van egy előrejelzése a közvéleménykutatók által, aki ebbe nem nyugszik bele, az elmegy szavazni. Aki belenyugszik, annak megfelel az eredmény.

2019. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy te egy szál emberként nem mentél el még nem reprezentálsz tömegeket, hisz ilyen példák mint te természetesen mindig akadnak elvétve, ez szabályszerűen így is kell legyen.
2019. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A nemszavazókat mindenki magának tartja, ugyanúgy meg van a kormánypárti magyarázat, mint az ellenzéki.
2019. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ellenzék veszi? Bocs, ki is hangoztatja, hogy a választók 2/3-a szavazott rájuk?
2019. febr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szerintem ilyet senki nem hangoztat, de tágabb értelemben a jobbikos szavazók nem komcsik, tehát a szavazók 2/3-a tényleg jobboldali
2019. febr. 5. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!