Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A lányom felszeretné venni...

A lányom felszeretné venni ezt az új hitelt, két év felsőoktatási tanulmánya van Magyarországon, előtte meg három év Erdélyben, akkor jár neki? (nem politikai vitát szeretnék elindítani, érdeklődöm! )

Figyelt kérdés

Dolgozni most januártól kezdett (itt Magyarországon), magyar állampolgárságot két éve szerzett.

Ilyen esetben tudna élni a lehetőséggel?


2019. febr. 23. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Melyik hitelt?
2019. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Én sem tudom milyen hitelre gondolsz!

De bármilyen hitelfelvételhez nem a tanulmányai érdekesek, hanem az állampolgársága, munkaviszonya és az igazolt jövedelme.

2019. febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

2-eshez még:

De ha az "új" hitelként a családtámogatási hitelek valamelyikére gondolsz, ahhoz család, vagy annak a szándéka kell. Szingli nőként nem jogosult rá.

2019. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak nem létszükséglet, én nem vennék fel semmilyen hitelt. Senki se tudja, hogy mit hoz a jövő, a hitel pedig azért hitel, mert vissza kell fizetni.
2019. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erre az ún. asszonyhitelre gondoltam, elnézést kérek, hogy nem pontosítottam, most valóban sok hitel van a piacon.

Arra gondoltam, amit most dobtak be, nyártól lesz elérheő, ami minden 40 év alatti első házas nőnek jár.

Ő nem akarja felvenni, nevetségesnek tartja az egész családtámogatást és Fideszt (ezért írtam, hogy nem szeretnék politikai vitát szítani, mert még köztünk is ellentétek vannak), de szerintem ez a kamatmentes hitel elég jó fogás, egyébként én is óckodnék a hitelektől, de ez jónak tűnik.

2019. febr. 24. 07:57
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

#5

Készül házasságot kötni?

Mert akkor magyar állampolgárként, ha a hitelfeltételeknek megfelel, akkor jogosult rá.

Ha nem akarja, akkor te ne erőltesd, mert nem erőszak a disznótor! A lányod politikai nézetei meg érdektelenek, jogában áll másképp gondolkozni, csak akkor azt nem értem, hogy mit keres itt?

De ne is válaszolj erre, mert tulajdonképpen csak egy költői kérdés volt!

2019. febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

#5

Mivel még nem közölték a hitel felvételének apró részleteit, ezért kétlem, hogy te tisztában lennél vele. Valószínűleg csak akkor fogja megérni, ha min 3 gyereket szül majd a megadott határidőn belül. Persze mindenki maga dönti el, hogy milyen adósságokba hajszolja bele magát, ha van esze, akkor nem vesz fel feleslegesen hitelt.

2019. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Az életben egyik legfontosabb szabály: ha nem abszolút létszükséglet, akkor NE VEGYÉL FEL HITELT.
2019. febr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Így van, egyetértek veletek, hogy ha nem muszáj ne vegye fel, és valóban, még sok mindent nem tudok erről hitelről, ezért is érdeklődtem itt.

Ha tényleg arról lenne szó, amit eddig mondanak, hogy kamatmentes és nem kell hozzá a 3 gyerek, akkor szerintem megérné, mert tulajdonképp csak a saját pénzed kapod meg előre. Persze gondolom, azért csak nem lesz ilyen egyszerű. Én csak azt akartam megtudni, hogy lenne-e lehetősége rá, valószínű ő majd úgysem akarja felvenni, de köszönöm mindenkinek a választ!

2019. márc. 3. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!