Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy gyerekre miért jár arányta...

Egy gyerekre miért jár aránytalanul kevés családi kedvezmény?

Figyelt kérdés

66665 Ft jár egyre míg 3ra 220000 fejenként.

120000 lehetne legalább egy gyerek esetén ...


Nekem Nincs meg de ha lesz is egy lesz. Nem akarok megélhetési szülő lenni akinek emiatt van 3-4...



2019. febr. 24. 21:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

9# felfogtad, hogy egy bolygón élünk? Globálisan hatalmas probléma a tulnepesedes. Nem kéne szembe pisilni a széllel és celzottan a 3-4 gyerekes családokat támogatni.

Az élelmiszerihiany, tiszta ivóvíz hiány, szennyezett levegő, felmelegedés, kihaloban lévő fajok MINDENKIT fognak érinteni. Függetlenül attól, hogy mondjuk Afrikában meg Ázsiában van tulnepesedes, minket is érint, nem kéne plusz egy lapáttal ratenni.

Nem azt mondom, hogy senkinek ne legyen nagy családja. De direktbe ne tamogassuk a 3-4 gyereket. Bőven elég 1-2 gyerekig támogatni.

2019. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

Ha a gondolatmenetedet elfogadom, akkor ez olyan, mint hogy felesleges az öntözést megoldani Egyiptomban, hiszen itt nálunk annyi árvíz van Európában, vagy éppen Ázsiában, hogy emberek halálát okozza. Víz van dögivel, túl sokat is esik az eső - miért nem elég az az egyiptomiaknak, hogy itt annyi van?

Attól, hogy OTT túl sok gyerek születik és ŐK, OTT nem tudják megoldani azt, hogy eltartsák magukat, attól még nekünk ITT nem kell elfogynunk és átadnunk az országunkat. A nemzetek fennmaradásához - nem a szaporodásához, egy 2,1-2,4 közötti termékenység lenne szükséges és az, hogy ezt elérhessük, a mostani 1,5-ről bizony támogatásokkal kell odáig eljutni.

OTT, ahol meg most túl sokan születnek, ott a támogatást arra kell fordítani, hogy NE szülessen olyan sok gyerek. Ez lehet az életszinvonal emelése, felvilágosítás, fogamzásgátlás segítése, bármi, amivel ők is akkora termékenységet fognak elérni, ami nem magasabb a nemzetük megtartásánál. A jelenlegi 5-8-as értékről le kell vinni őket erre a 2,1-2,4-re. Ahogyan Egyiptomban az öntözést, víztározást kell megoldani, nálunk meg az árvízvédelmet és a talajvíz levezetését az elárasztott területekről.

Vagy legyen életbe vágóbb a probléma, legyen az élelem. Itt túl sok ételt dobunk a kukába és túl sokat használunk az üzemanyagból. Ha nem akarjuk tönkre tenni a Földet, akkor globálisan nem növekedhet tovább sem az élelmiszer pazarlás, sem az üzemanyag felhasználás. Akkor tiltsuk meg az elmaradottabb, éhező területeknek a gépesítést, autók, járművek beszerzését és ne segítsük az élelmiszer termelésüket, mert mi amúgy is egyre többet fogunk csinálni, kidobni, pazarolni? Vagy inkább ők hagy fejlődjenek, hogy ők is elérhessék a saját önfenntartó életmódjukat, míg mi csökkentsük a felhasználásunkat, szemetünket? Mert ha a te gondolatmenetedet elfogadjuk a születésekről, akkor ugyanezt viszonyosan is el kellene fogadni az élelmiszer termelésről és üzemanyag felhasználásról is. Ők pusztuljanak, hogy nekünk továbbra is egyre jobb, több lehessen? Ugye hogy baromság!

2019. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
8-as: Sürgősen keresd fel (elme)orvosod, gyógyszerészed!
2019. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 mindentudó99 ***** válasza:
#11 Igen én felfogtam hogy egy bolygón élünk ők nem fogják fel. Óket kell visdzsfogni a szaporodásba nem minket.
2019. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Fideszék azzal szoktákagyarázni, hogy ezzwl akarják ősztönözni a családokat. Csak arra nem gondolnak a barmok, hogy az első gyereket is fel kell nevelni valamiből. Aki abba beleroggyan, nemigen fog beleállni a másodikba.
2019. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudjátok lehet hogy nem leszek népszerű bizonyos emberek szemében, de én már rég engedélyhez kötöttem volna a gyerekvállalást. Tudom,hogy ebben a fenejó demokráciában erre nem nagyon van lehetőség,de ha valakit gyereket szeretne vállalni,akkor köteles legyen bejelenteni,a lakhelye szerinti önkormányzaton. Onnan kimennének családsegítők, gyerekorvos és védőnő,megvizsgálnák a leendő szülök körülményeit,lakhatás+munkahely+ életkörülmények és ez alapján kiadnák az engedélyt. Ha valaki engedély nélkűl szűlne,nemcsak hogy támogatást nem kapna,de meg is büntetnék. Kiskorúság esetén még a szüleit is. Még akár börtönnel is.A gyereket meg elvenni. Én tudom,hogy felkapott lett mostanában egy cigány származású rákkutató doktor és minden tiszteletem az ővé, de ő csak egy a sok tízezerből,akik a nyomorból felküzdötte magát. Sajnos tényleg vannak olyanok, hogy a putriba szülnek,semmi háttérrel,vannak akik felelőtlenül,valakik meg valamennyi kis pénzt látnak ebben. És pont azok nem nagyon mernek vállalni 3. gyereket,akik megtehetnék,mert olyan a munkahelyük,az életkörülményük,hogy simán beleférne,de ha a feleség elmegy szülni,akkor ugye kiesik egy fizetés,esetleg nem tud arra a munkahelyre visszamenni már,de az adókedvezmény a férj bérét viszont megdobja,és így nem szűkölködnek 3 gyerek mellett sem. Nekem 3 gyerekem van és mind a három 2003-2008 között született,de tehát nem az adókedvezmény miatt vállaltam őket, de így megéri rendesen bejelentett munkahelyen is dolgozni,rendes bruttó bérért. Ja igen, a maszekoknak ez is fáj,hogy vannak olyanok akik kiröhögik őket,a minimálbéres állásukkal együtt.
2019. márc. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!