Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbik azt mondja a 3....

A jobbik azt mondja a 3. gyerektől a csp csak az adózóknak járjon. Miért nem lehet ezt az első gyerektől megtenni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 08:10
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
64%

Mert a gyermeket büntetnénk a szülei miatt,minden gyermeknek szüksége van élelemre,ruházkodásra,iskolába járásra stb.

És nagyon sok ember nem azért nem dolgozik mert nem akar hanem nem talál munkát.

2010. júl. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
60%
És még annyit hogy az mennyivel kerülne kevesebbe ha a családok nem tudnák a gyermeküket eltartani és beadnák állami gondoskodásba?Az adófizetőknek ez a sokszorosába kerülne,mintha megkapnák a családi pótlékot.
2010. júl. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
63%

"minden gyermeknek szüksége van élelemre,ruházkodásra,iskolába járásra stb."


Ez igaz, csak tudod az a bibi, hogy általában az, aki segélyen van, az a csp-t nem a gyerekre költi, hanem inkább vesz belőle pár doboz cigit, vagy elissza a kocsmában, esetleg elgépezi.


Ne legyetek ennyire naivak, mert így ez nevetséges.

2010. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
44%

"általában az, aki segélyen van, az a csp-t nem a gyerekre költi, hanem inkább vesz belőle pár doboz cigit, vagy elissza a kocsmában, esetleg elgépezi."


- Te már csak tudod...


Egyébként a kérdezőnek: azért, mert valóban nem a gyereket kell büntetni. Ráadásul magas a munkanélküliek aránya.

2010. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
73%
Háát azért ez annyira nem egyértelmű. Adott egy család, ahol anyuka gyesen van a kicsivel, apuka dolgozik. Kirúgják. Nem elég, hogy a családfenntartó nem tudja fenntartani a családot, tetejébe még a csp-t is megvonják? Sajnos ma rengetegen válnak nem adózóvá, mivel elvesztik az állásuk, ez a szabály őket büntetné.
2010. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
64%

"- Te már csak tudod..."


Igen, képzeld el, én már csak tudom.


A településen, ahol élek a cigányok és az elcigányosodott magyarok folyton a kocsmában lógnak és elverik élvezeti cikkekre azt a pénzt, amit elméletileg a gyerekükért kapnak azért, hogy tudjanak neki enni adni, ruházni és iskolába járatni.

Én mindenesetre úgy vettem észre, hogy ha ilyesmire van pénzük, akkor elég messze lehetnek a csúnya éhhaláltól.

2010. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
46%

ma 08:38

"Egyébként a kérdezőnek: azért, mert valóban nem a gyereket kell büntetni. Ráadásul magas a munkanélküliek aránya."


Ez hülyeség. Az bünteti a gyereket aki munkanélkülisége ellenére megszüli/megcsinálja. A családi pótlékból milyen körülmények között lehet nevelni már eleve? Ráadásul milyen példát lát a szüleitől? Azt hogy apuci nem jár dolgozni hanem állambácsitól kapja a segílykét? Persze akkor ő se tanul szakmát mert minek majd megélek abból amiből a szüleim: gyártom a sok ingyenélő nemdolgozó "magyart". Persze hogy sok a munkanélküli. Én is az lennék ha engem is eltartana az állam.

2010. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

a CSP összege szerintem SZJA levonásból legyen, ennyivel kevesebb adót kell befizetnie a honpolgárnak, és így a gyerek is kap segélyt, de csak az adó erejéig!


így meg van oldva, hogy a munkakerülő cigány nem kap adókedvezményt, mivel nem dolgozik. Nem frappáns ötlet?

2010. júl. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
35%

"Az bünteti a gyereket aki munkanélkülisége ellenére megszüli/megcsinálja."


- Ja, mert van olyan törvény, hogy családos emebr nem veszítheti el az állását.


"A családi pótlékból milyen körülmények között lehet nevelni már eleve?"


- Ezt kérdezem én is azoktól, akik váltig állítják, hogy bizonyos emebrek csak a családi pótlékért szülne gyereket, és abból milyen jól megélnek.

2010. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Visszamenőleg nem alkalmaznám. De most miért baj az ha a szegény csak 1 gyereket vállal míg a közép réteg 2-3-at a munkanélküli meg egyet sem.
2010. júl. 2. 09:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!