Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az igazságos megítélése...

Mi az igazságos megítélése Trianonnak?

Figyelt kérdés
Néztem most egy Trianonról készült rövidke filmet és a kommentben egy szlovák valaki írta, hogy ez csak igazságtétel volt, mivel ők voltak ott előbb és csak visszakapták amit a magyarok eloroztak. És végül is a dokumentum film is azt mondta, hogy Trianon előtt kisebbségben élők jó bánásmódban részesültek a magyar kormányok részéről, nem úgy mint most a magyar kisebbségek. Tehát a lényeg valóban voltak ott kisebbségek ami mástól elvett területet jelent. Nagyon borzasztónak tartom Trianont de ez így elgondolkoztatott. Ha igazságosak akarunk lenni önzés nélkül akkor elképzelhető hogy valóban voltak olyanok akiknek visszajárt végül is valamelyik terület szerintetek?

2019. febr. 25. 16:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Nincs igazságos megítélése csak történelmi események, tények vannak. Ami nekünk veszteség, az másnak nyereség. Ennyi.
2019. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
A liberálisok ezt nem érték, ők annyira internacionálisak, hogy bármi, aminek köze van a magyarsághoz, az nekik terhes. Sajnos Trianon szülte az ilyen szellemi csökevényeket is! De nekik minek magyarázzuk? Úgy sem fogják fel.
2019. febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Magam is liberális vagyok és nem tartom semmiségnek vagy elfeledendőnek Trianont, sőt! Ezzel csak azt akarom mondani az ezzel kapcsolatos érzések vagy hozzáállás nem azon dől el liberális vagy vagy konzervatív vagy jobbos vagy balos vagy, ez igazságtalan állítás. Engem nagyon is felkavar ami történt csak most először talákoztam egy ilyen megközelítéssel, mint amit a szlovák illető írt és ezen kicsit fennakadtam, lehet árnyaltabb a dolog, mint azt mi magyarok látjuk a mi szemszögünkből.


Ami a másik hozzászólót illeti, ez nagyon súlyos károkat okozott Magyarországnak, nem egyszerű területvesztésről van szó, bár szerintem az is elég lenne önmagában a gyászhoz. Máig emberek sokasága szenved az inzultusoktól azokon a területeken és olyan módon fosztotta meg a magyarságot természeti kincsektől ipartól, hogy az végzetesen meghatározta azt, hogy ma ilyen szegény ország vagyunk. Gondoljunk bele abba, hogy ha nem így történik ami történt ma mondjuk egy Ausztria szintű ország lehetnénk esetleg? Ez olyan mindegy egy nemzet számára? Nem hiszem.

2019. febr. 25. 17:49
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Igazából nem értem ezt a "visszajárt valamelyik terület" megfogalmazást.

A trianoni békediktátum minden szempontból törvénytelen volt. És még utána sem tartották be az utódállamok -a mai napig sem- a diktátumban vállaltakat.

Ez tragédia, hogy mekkora a tájékozatlanság a témában. Az internet korában, amikor korlátlan információ elérhető.

2019. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Na igen, de én arra gondoltam, hogy a történelmet mindenki hajlamos úgy mesélni, ahogy az őt jobb színben tünteti fel. El tudom képzelni, hogy a szlovákok úgy tanítják Trianont, hogy akkor visszakaptuk amit a magyarok elvettek, igazságot szolgáltatott a diktátum. Nekünk a történészeink meg úgy értékelik, ahogy az a mi szemszögünkből "igazabb". Úgy tudom, például a törökök is úgy tanulják a minket is érintő történelmi korokat, hogy az rájuk nézve pozitívan ferdíti a tényeket.
2019. febr. 25. 18:17
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Először is leszögezem, hogy 2019-ben már lejárt lemez területi követelésekkel élni.


Mindenesetre amúgy jogosak voltak a szlovákok követelései a 19. században, de az igazságos az lett volna, ha az etnikai határokat veszik figyelembe. Pl. a mai napig ha Esztergomban átmész a Mária-Valéria hídon Párkányba (Sturovó), akkor még jó pár km-t utaznod kell, hogy halljál szlovák szót...


Hogy ki hogy bánik a kisebbségeivel... Ha egy szlovákot megkérdezel, akkor tuti tud olyan történeteket mondani, hogy a dédnagyapját a tanító verte az iskolában, mert szlovákul beszélgetett a folyosón. De a magyar "kommentharcosok" is váltig állítják, hogy mi a korhoz képest milyen jól bántunk a saját kisebbségeinkkel, a franciák bántak velük rosszul, akik szinte teljesen fel is számolták a saját őshonos kisebbségi közösségeiket. Szóval bonyolult kérdés ez.


Az hogy ki volt itt előbb... Igen, éltek szlávok ezen a területen a honfoglalás előtt. De a honfoglalás meg a 9. században volt! Tehát teljesen mindegy hogy ki élt itt előbb. (Ugyanez a véleményem arról, amikor mi jövünk azzal, hogy előbb éltünk Erdélyben, mint a románok... ők is élnek ott jó pár száz éve, szóval ők is "őshonosak" Erdélyben).

2019. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Megpróbálom a lehetetlent, mert tulajdonképpen lehetetlen igazságosan megítélni.

Ha Trianonról beszélünk, meg kell említeni, hogy az elcsatolt területek nagy része nem volt magyar többségű. Tehát a románok, szerbek, szlovákok - akik Trianonig kisebbségben éltek (a bánásmódról annyit, hogy az 1868-as nemzetiségi törvény előtt nem volt hűdejó életük, erőszakos és tudatos asszimilációt alkalmazott a vezetés) - 1920-ban úgy kapták meg hivatalosan is az áhított területeket, hogy ott a magyarok aránya gyakran a 30%-ot sem érte el. Szerintem egyszerűen hülyeség ezekre a területekre igényt tartani, mert a történelmi múlt mellett semmit nem tudunk felhozni indokként. Viszont vannak a határ menti területek, ahol nagyarányú magyar népesség volt. Ezeket nem volt szép dolog elvenni, de hát mégis csak az OMM indította el a háborút, mi meg egyanrangú tagállamként elég nagy felelősséggel rendelkezünk benne. A háborút meg elvesztettük, ezért büntetést kaptunk. Hogy miért így alakult, annak sok gazdasági, politikai oka van. A második világháború után ismét volt egy békeszerződés, ami majdnem ugyanazokat a határokat tartalmazza, mint a trianoni. Azért meglepődtem volna, ha a párizsi békében visszaadnak területeket Hitler utolsó csatlósainak.

A dolgot mindenképpen objektíven kell megközelíteni! Hajlamosak vagyunk sértve lenni a történtek miatt, de valljuk be, van benne sarunk bőven!

2019. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő válaszoló meglátásaira gondoltam például, köszönöm!
2019. febr. 25. 18:47
 9/21 anonim ***** válasza:
Reálisabb etnikai határokat kellett volna húzni.
2019. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

7

Miért "lejárt lemez"? A csalással elért elfogult bírósági határozat ellen, amelynek súlyos következményei a mai napig elérnek, nincs fellebbezés egy EGYSZERŰ POLGÁRI, személyes perben?

Mi van egész nemzet esetében?

2019. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!