Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért a 3 műszakos...

A kormány miért a 3 műszakos gyári melókra épít?

Figyelt kérdés

Sokan épp ezért mennek el, mert nem akarnak egy gyárban lenni 3 műszakban.

És inkább ilyen munkák vannak bagóért. A jobb munkákra megvan az ember, míg villamosmérnök nem lehet mindenki.



2019. febr. 26. 11:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

"Sokan épp ezért mennek el, mert nem akarnak egy gyárban lenni 3 műszakban"


Jó vicc. Elmennek külföldre helyette konyhára....vagy szintén gyárba...az ám a váltás.🤣🤣

2019. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem megy mindenki konyhára hanem felszolgálónak pl....

Na meg ott a gyári meloert kapnak 4x ennyit.... Nagyon nem mindegy.

2019. febr. 26. 11:53
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem minden gyár fizet itt se minimálbért... amelyik meg igen, oda tényleg nem szabad elmenni melózni mert csak kihasználják az embert.
2019. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Fogalmam sincs, szerintem nem embernek való munka. Nagyon monoton, unalmas, fizikailag megterhelo tud lenni. Ráadásul nagyon sok helyen még mindig minimálbér jár érte. Én kapásbol 4 gyárat tudok felsorolni a környékemen, ahol minimálbér jár.😏 Egyik sem emel, nincs konkurencia sem.

Az első kommentre annyit reagálnék, hogy aki külföldön kicsit is beilleszkedik, az nem fog ilyen alja munkát végezni sokáig. Rengeteg ismerősöm szerzett diplomát nyugaton, már egyetem alatt komolyabb munkakakat dolgoztak, nemhogy utána.. Nem mindenki ragad le a gyárban meg az éttermekben mosogatokent..

Egyik barátnőm pl mosogatokent kezdte, most ugyanott van a konyhában séfként. Lehet fejlődni ha akarsz.

2019. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Azért, mert begyepesedett komcsik, az ilyenek agyába pedig annyi fér bele, hogy "dógoszni kő, mer abbó lesz a sok termelés!"

Körülbelül ezért.

2019. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy írod is: nem mindenki lehet villamosmérnök, sok embernek ez a fizetés (éjszakai pótlék, túlóra, néha hétvége) akkora előrelépés, hogy el se tudod képzelni. Még ha az alapbér csak minimálbér akkor is.

Aki meg ennél többet akar, az csinálhat többet, akár itthon, akár külföldön.

2019. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

"Rengeteg ismerősöm szerzett diplomát nyugaton"


Napi kamu.

2019. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Kíváncsiságból utánanéztem, mert mindenhonnan ezt hallani, de mindig csak szóbeszéd szintjén. Bejött a sejtésem, valójában ez nem igaz. Nem történt jelentősebb elmozdulás a gazdasági ágazatokban, nem nőtt az ipar aránya (sőt).


2010-ben a feldolgozóipar 21,5%-a volt a gazdaságnak, 2017-ben ez 23,2%-a, de összességében az ipar aránya nem igazán változott. (Persze ez nem fedi pontosan a kérdést, de azért árulkodó.)


(És ha már körbenéztem, megfigyeltem azt is, hogy nálunk a mezőgazdaság aránya nagyon magas a fejlett országokhoz képest, ezen lehetne javítani.)

2019. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
7# miért olyan hihetetlen?
2019. febr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Pincérnek? Az mindjárt jobb🤣. Ja nem...


4x annyit adnak? Lehet, de 4x annyi a kiadásod is. És ne a kenyér áraval gyere, mert az ferdítés. Tedd hozzá a lakbért, rezsit, biztositásokat, autó fenntartást. Nyugaton a többség azért él jobban mint itthon mert úgy él mint egy putriban. Láttam közelről "nagyon menő Angliában élőket...."...lesújtó

2019. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!