Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol tart jelenleg az aláírás...

Hol tart jelenleg az aláírás gyűjtés az Európai Ügyészségre?

Figyelt kérdés

Lehet tudni?

Én csak azt találtam, hogy novemberben 270000 volt, decemberben meg már 380000.

Vajon akkor már meg van az 500000?


Illetve miért kell 1 millió?

Népszavazás már most is lehetne belőle, nem?



2019. febr. 26. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Ez egy baromsag. Erről a témáról nem lehet népszavazást kezdeményezni.
2019. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2019. febr. 27. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:

At. 8. cikk (3) Nem lehet országos népszavazást tartani

d) nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségekről;

(..)


Mivel a nemzetközi jog köti a magyar jogot, azaz felette all.


Az Alaptörvényben foglaltak minden magyar állampolgárt kötelez, annak betartása kötelező. Az Európai Ügyészséghez való csatlakozás pedig bárhonnan is nézem, nemzetközi szerződést hozna létre, s ezáltal kötelezettségeket róna az országra.


Kezdeményezhetnek országos népszavazást rola, de el fogják kaszálni, nem fogják átengedni. Így amíg a kormány nem változtatja meg álláspontját, vagy nincs kormányváltás, szinte lehetetlen a csatlakozás.

2019. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jogászkodni akarunk akkor az alaptörvény említett része csak annyit mond hogy nk szerződésből eredő kötelezettségről nem lehet szavazást tartani. Arról nem szól hogy nk szerződéshez vagy intézményhez csatlakozásról ne lehetne tartani. Mint ahogy tartottak is már itthon szavazást ilyen témáról (pl NATO). Ettől függetlenül a jelenlegi kormányzat nem akar csatlakozni az Európai Ügyészséghez így nyilván találna valami indokot az elvileg "független" Választási Iroda a népszavazási kezdeményezés elkaszálására. Valszeg a már többször említett Alaptörvény részletből vezetnék ezt le. Így a jelenlegi aláírás gyűjtésnek sem a népszavazás a célja (ahhoz egyébként elég lenne 200 ezer aláírs is) hanem csak reprezentatív jellege van a kormányzat felé. Ezzel kívánják jelezni, hogy a maygar választópolgárok nagy része egyetértene a csatlakozással. De amennyire a jelenlegi kormányzatunkat ismerem/ismerjük valszeg rá se fognak bagózni arra, hogy egymilló választópolgár mit akar...
2019. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy nk szerződéshez vagy intézményhez való csatlakozás kötelezettségeket róna az országra, így levezetHETő belőle, hogy tiltja az Alaptörvény.


Amugy pedig az NVI az aláírásgyűjtő ívek elott kaszálhatja el a kérdést, nem utána. Aláírásgyűjtést népszavazás kezdeményezésére csak az NVI (adott esetben NVB) által jóváhagyott kérdésért lehet gyűjteni, meghatározott (lepecsételt) aláírásgyűjtő íven, amiért fizetniük kell, ergo nem lehet lemásolni, mert az nem érvényes abban a formában, illetve nem adjak oda hogy gyűjts ra te is aláírásokat, mert minden egyes elhagyott/sérült/kétséges/problémás papír utan rengeteget kell fizetni, az üreseket pedig vissza kell szolgáltatni hibátlan állapotukban. Ha ennyire jogászkodni akarunk.

2019. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy levezethető belőle, igen. De az alkotmány értelmezésére az AB jogosult. Én még nem tallkoztam olyan AB határozattal, ami ezt így explicit levezette volna (javítsd ha tévedek). Így szerintem megért volna egy próbát végig vinni az egész gépezeten. NVI, Kúria, stb...
2019. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megérni megérte volna, de ahogy tudom ez nem tortent meg (tekintve hogy pl hogy en is másolt lapot írtam alá :D ). Az érdekes lenne hogy az AB meg a Kúria szerint az At melyik értelmezése érvényesül, illetve mennyire lenne fontos az Ügyészséghez való csatlakozás
2019. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!