Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anyagi szempontból mennyire...

Anyagi szempontból mennyire állja meg az a mondás a helyét, hogy "mindenki saját sorsának a kovácsa"?

Figyelt kérdés
2019. márc. 1. 09:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem, általánosságban elmondható, hogy aki jelenleg rosszul él, az azért, mert nem "kovácsolta" eléggé a sorsát?
2019. márc. 1. 09:37
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Semmenyire. Az emberek fizetése kismértékben múlik csak a saját munkájuktól, nagyobb mértékben az adott ország kormányától.

Jobban megértsd: itthon tudod miért olyan kevés a fizetés mindenhol? Mert olyan körülményeket teremtett Orbán, hogy többért ne tudj dolgozni, mert akkor az összeszerelőgyárak nem tömnék a zsebét. Ezért a munkáltatónak annyit kell utánad fizetnie, hogy többért nem is nagyon érné meg dolgoztatni téged. Netto 150 ezres fizudhoz kb. olyan 300 ezret kell letennie az asztalra a munkáltatódnak. Ennyi pénzt meg nagyon kevés helyen tudsz kitermelni, főleg nem vidéki kisfalvakban.

2019. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

A konkrét fizetésedet nem tudok megváltoztatni. De a lehetőségeidet igen. Tanulsz még valamit, új szakmát, váltasz munkahelyet, másodállást vállalsz.

Az biztos, hogy aki csak várja a sültgalambot, az nem fog előrébb lépni.

2019. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

,,De a lehetőségeidet igen. Tanulsz még valamit, új szakmát, váltasz munkahelyet, másodállást vállalsz."


Hagyjuk már ezt a szokásos lehetőség dumát. Milyen lehetőségekről beszélünk, mikor itthon a jól fizető állások 99%át alapból csak a jogiszabályok miatt írják ki, már féléve meg van rá az ember kit vesznek. Új szakmát is hiába tanulsz, 30 év felett kitanulhatsz te bármilyen szakmát idehaza nem nagyon fognak alkalmazni benne. Munkahely váltás se úgy megy. Hidd el, Ózdon is az összeszerelőgyárakból sokan váltanának, csak nincs hova. Ami van ott még attól a kevéske fizetésüktől is kevesebbet kapnának. Azt meg már ne várjuk már el, hogyha valaki normálisan megakar élni két munkahelyen is dolgozzon.

2019. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Ha valaki orvos, vagy tanár, közig-szervező, szociális munkás akar lenni hivatásból az azt jelenti, hogy nem kovácsolta eléggé a sorsát?

Nem mehet mindenki IT szektorba...


De azt sem jelenti, hogy "Ő választotta, ennyit is érdemel".

Az ilyen jellegű kommentek írói is hasonlóan fogyatékosak mint akik a kérdésben mefogalmazott kijelentéssel egyetértenek.

2019. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége a rosszat akarja mégjobban csinálni. Vagyis rossz az alkalamzotti létből származó jövedelemtípus, a munkabér. Erre az emberek tesznek róla hogy mégjobban alkalamzotti létből próbálkozhassanak: Tanulnak mellé még 8 szakmát. Vagy kétszer annyit dolgoznak szalagmunkásként. De ettől miért lennének majd nem alkalmazottak???

A jót viszont rosszul is megéri csinálni. Vagyis egy megfelelőbb jövedelemtípust. Nem azt mondom egy huszárvágással hogy vállalkozni kell. De azt mondom amit tapasztaltam: Például ha a szülői gazdaságban dolgoztam, akkor szinte minden vágyam teljesült, sőt inkább minden vágyam. Ez az amit mondtam, hogy a jót (a nem alkalmazotti lét bármilyen más jövedelemformáját ami neked tetszik) rosszul is megéri csinálni. Nem, nem azt mondom hogy gazdálkodni kell, hanem azt amit szeretsz magadnak csinálni. Akkor fogod azt érezni hogy a jóból még több kell. Ha például a szüleid netán azt javasolták hogy keress egy gazdag házastársat és az üzletet csináljátok együtt, akkor hajrá. Azt már megéri rosszul is csinálni mert nem alkalmazott vagy.

2019. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
4: Én magamból indultam ki. Középiskola után rögtön dolgozom kellett, mert kellett a pénz. Munka mellett levelezőn szereztem diplomát, aminek nagy hasznát veszem, nem dolgoznék ennyiért itt, ha nem lenne felsőfokú végzettségem. Amikor elkezdtem dolgozni, akkor az első években folyamatosan volt másodállásom, a munkahelyemen is vállaltam plusz munkákat, amikért plusz pénz járt. Szóval lehetőség van. Nyilván nem végtelen a lehetőségek tárháza. De én a saját lehetőségeimből próbáltam kihozni a legjobbat. Erre mondom, hogy van, aki nem tesz semmit. De az ne is csodálkozzon, hogy nem is változik semmi.
2019. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Minden válasz hasznos, mindenkit felpontoztam. Köszönöm az érveléseket.
2019. márc. 1. 10:18
 9/15 anonim ***** válasza:

A 40 év szocializmus beteges mértékben arra nevelte az embereket hogy megélni és boldogulni csak munkabérből lehet. Ezért persze egyrészt túlkínálat lett a dolgozókból, így a munka értéke a béka segge alatt van. Másrészt versengés is lett a következmény, vagyis mindenki igyekszik minél több végzettséget szerezni és minél jobban megfelelni alkalmazottként. Mindez pocsék körülményeket teremtett idehaza.

A nyugati jóléti országokban más a társadalom összetétele. Például több a családi vállalkozás. És annyira kevesebb a munkavállaló hogy akár külföldi vendégmunkásokat is képesek alkalmazni, lásd Németország. De Magyarországon akkora a túlkínálat munkaerőből, hogy a migránsok gondolata agyrém lett volna, ha még ők is munkát keresni jöttek volna ide.

A hazai vidéki falvakban inkább azokra van szükség akik munkahelyeket teremtenek. Nem pedig közmunkásokra, abból és más dolgozóból van bőven. Például egyik ismerősöm favágó céget hozott létre és munkát ad számos helyi lakosnak. Istenként néznek rá az emberek.

Nkünk diplomásoknak is munkahelyeket kellene kiagyalni. Például hogy az állam befektethesse a beszedett adót, ne pedig csak elköltse. Meg lehetne szervezni a hazai gáz- és kőolaj kitermelést állami cég létrehozásával. Tehát nem privatizációval. Így az állam bevétele nőne és az adók meg csökkenhetnének. Vagy gyümölcsöt lehetne termelni állami gazdaságok formájában. Így a lakosság is ehetne, az államnak meg szintén profitja lenne belőle. A lakosság adóterhei meg csökkenhetnének ha az államnak sok mindenből profitot hozó befektetése van.

2019. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

Ha így volna telel lennénk milliomosokkal. Az életed 95-99%-át külső körülmények határozzák meg, te csak apróságokban dönthetsz.

100 szegény szerencsétlenből talán 1-2 olyan van, aki tényleg a saját hibája miatt van ott, ahol van.

2019. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!