Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vér nem válik vizzé -...

A vér nem válik vizzé - tartja a mondás. Vagy néha mégis? Írjatok példákat a saját életetekből, nemetek és korotok megjelölésével.

Figyelt kérdés
Ennek a mondásnak igen gyarkan az ellenkezőjét tapasztalom. Vagyis: sok az elfajzás. Szerintetek?
2009. jún. 19. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Tapasztalatom szerint ez abban a családokban igaz,ahol a gyerekek már a szülői házban megtanulják.hogy a legfontosabb a család.Szeretni kell egymást,összetartani a bajban,segíteni a másikat,és örülni a sikerének.

De ismertem egy családot,ahol a 4 gyerek közül 3 rendes,dolgos ember volt,egyikük sokra vitte az életben.A negyedik fiú először a szüleit lopta meg,majd máshová is betört,és szökés közben lőtték agyon a rendőrök.

Pedig egyfomán nevelték a szülők őket.Gondolom,hogy ebben a genetika is szerepet játszik," Hetedíziglen " mondja a Biblia.

Azután befolyásolhatja a legjobb kapcsolatot is,ha egy ellenséges házastárs befolyásolja a család valamelyik tagját.

Tehát: van amikor igaz, van amikor nem.

N/7o.

2009. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg épp arról van szó, hogy nem válik vízzé, vagyis a vér az csak vér marad, és az erősen pigmentált családok vére is ugyanolyan marad. Ennek megoldását én még nem látom.

Másfelől megközelítve épp, hogy a kutyából lesz a szalonna, avagy az alma esik messze a fájától, nézd csak meg a művészeket, a tehetségeket, avagy a tehetősebb, egyszem gyerekeket...

Saját életemből példát csak arra tudok hozni, hogy ha azt nézem, milyen örökséget hozok magammal a világba a szüleim családjából, akkor én hagyománytörő vagyok.

Ugyanis tartom a kapcsolatot a szélesebb rokonsággal, bajban-jóban szeretem a testvéreimet, és kitartok mellettük, hálás vagyok a szüleimért.

Viszont unokatestvérek és szélesebb rokonság körében ez sajnos nem elmondható...

Nem tudom, mennyire voltam érthető.

23/L

2009. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik kedves első válaszoló, hogy nem mindenkinek ugyanaz a nevelési igénye. Épp ezért nem jó ha azt mondod, ugyanazt a neveltetést kapták...
2014. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!