Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint diktatúra van és...

Akik szerint diktatúra van és a Fidesz tönkretette a demokráciát azok, hogy mondhatjákmásokra akik szerint ez túlzás, hogy agymosott, fideszbérenc nácik?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert egy demokratikusan gondolkodó ember tiszteletben tartja azt hogy nem csak eyg igazság létezik és nem próbálja meg a másként gondolkó embereket lehülyézni, lebutázni, hanem meg tudja érteni azt hogy különböző élethelyzetben lévő, különböző tapasztalatkkal rendelkező emberek különbözően gondolkodnak?

2019. márc. 2. 17:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs totális diktatúra, de szerintem elég egyértelmű, hogy ez nem azért van mert Orbán és a Fidesz annyira nagy demokrata lenne. 9 év alatt bőven bebizonyították, hogy semmi gátlás nincs bennük a hatalom tekintetében. Csak van az a kis bibi, hogy a gazdaságunk ennyire az EU-tól és Németországtól függ, EU-n belül diktatúrát építeni meg azért nem olyan egyszerű, bár a magyar példa alapján annyira nem is nehéz.
2019. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A másképp gondolkodást hülyén gondolkodásnak nevezni ugyanaz a helyzet amit már írtam. Vagy tedd hozzá hogy szerinted hülyén gondolkodás néhány ember esetében... és akkor úgy jól van. De amíg nem ismered az sszes ember életét, hogy hülyézheted le őket? Ez hatalmas általanosítás. Nekem vannak a családomban és baratáim között is fidesz, jobbik, dk, mszp, lmp es mi hazánk szavazók is. Senkit sem tartk hülyének közülük. Többségük tanult, diplomás ember. Ismerem őket tudom nagyjából ki miért szavaz arra akire. És senki sem azért mert elfogult vagy fanatikus volna. Nem tudom ezt honnan vszi néhány ember.. sőt én azt tapasztalom hogy a sikeresebb, racionálisabban gondolkodó ismerőseim között többen vannak akik a kormányra szavaztak mint akik nem. Most ezek után én akkor mondjam azt hogy a sikertelen, buta emberek szavaznak az ellenzékre? mert a tapasztalataim szerint mondhatnám. De nem teszem

Mert ellentétben sokakkal én nem probálom a személyes tapasztalataimat eltúlozva abszolút igazságként beállítani a nézeteimet. Sőt az sem okoz örömet, hogy lehülyézzemm azt aki z-re vagy zs-re szavaz.

2019. márc. 3. 07:17
 13/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Ha nem érted a különbséget hülyeség és másképp gondolkodás közt, akkor szerinted te mi vagy? :p


Mondanál kérlek egy példát a másképp gondolkodásra? Utána megvitathatjuk, hogy ez valóban másképp gondolkodás-e vagy csupán tájékozatlanság, erkölcstelenség.

2019. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Bocsánat, hogy válaszoljak a kérdésedre is: mindenki előtt ismertek azok a jogos kritikák, amelyekkel a kormányt illetik. Ezek ellenére rájuk szavazni jobb esetben hülyeség, rosszabb esetben gonoszság.
2019. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Ha nem érted a különbséget hülyeség és másképp gondolkodás közt, akkor szerinted te mi vagy? :p"


Én mi vagyok? Elfogulatlan ember, aki szerint a fidesz szavazó nem egyenlő a hülyével. És te mi vagy, ha az ellenkezőjét állítod?

2019. márc. 3. 13:02
 16/17 A kérdező kommentje:
Mert azért valljuk be több mint 2 millió embert egytől egyig lehülyézni, anélkül hogy ismernéd őket, kicsit merész kijelentés.
2019. márc. 3. 13:05
 17/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Tényleg kíváncsi lennék egy példára, hogy szerinted mi a másképp gondolkodás. Mert azon lehetne vitatkozni, hogy mi lenne jó a közösségnek, de ha látjuk hogy valami rossz, ennek ellenére folytatjuk, az már hülyeség.
2019. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!