Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek egy ügyes és...

Szerintetek egy ügyes és Orbán vezette kampánnyal meg lehetne szavaztatni a jelenlegi magyar szavazókkal az EU-ból való kilépést, a hunxit-et?

Figyelt kérdés
A vidéki, főleg a falusi magyar lakossággal bármit el tud hitetni Orbán jelenleg. Ha egy ügyesen megkreált és sok gyűlölettel és hazugsággal megspékelt lejáratókampányt indítana az EU ellen és elhitetné a nagyon egyszerű falusi emberekkel, hogy az EU a mi ellenségünk és csak ártott nekünk eddig is, akkor megszavaznák a jelenlegi magyar választók egy népszavazáson a hunxitet, ahogy a brit vidékiek megszavazták a brexitet? Szerintetek itt ez most lehetséges lenne?
2019. márc. 3. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Orbán nem akar kilépni az EU-ból, csak az ellen tiltakoznak, hogy bevándorlókkal árasszanak el minket is.

Ezért is támadnak.

2019. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

1. Nagyon sértő a falusi emberekre nézve, amit írsz. Nem, nem lehet mindent elhitetni velük.

2. A magyar lakosság a legfrissebb adatok szerint erősen EU-párti. Nagyon nehéz lenne ezen gyökeresen változtatni.

3. Miért próbálkozna ezzel a kormány? A vezetés nem EU-ellenes.

2019. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem vissza kell költözni a szittya őshazába a Meotisz vidékére
2019. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem akar kilépni az EU-ból, mert kell neki az EU-s pénz. Csak elméleti kérdés, hogyha akarná, akkor Orbán ki tudná léptetni az országot, akár demokratikusnak tűnő úton is az Európai Unióból?
2019. márc. 3. 19:34
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is vidéki vagyok, tudom mi a helyzet. Nem csak úgy idelöktem ezt a gondolatot úgy, hogy lövésem se lenne róla.
2019. márc. 3. 20:08
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

A hatalom legalább annyira fontos neki mint a pénz azért azt ne felejtsük el.

Szóval a kilépést akkor fogja majd erőltetni amikor elzárják a pénzcsapot és a fidesz többségnek is leesik hogy eus pénz nélkül vége a dolgoknak és eljezdenek ellene fordulni.

Nah ekkor fog jönni a kilépéssel mert másképp vége lesz.

lazán meg is fogja tenni és nyerni is választási csalással ahogy a tavalyi választásokon.

Ott a 35%ból sikerült egy 48%ot összefabrikálni.

2019. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

"Én is vidéki vagyok, tudom mi a helyzet. Nem csak úgy idelöktem ezt a gondolatot úgy, hogy lövésem se lenne róla."


Igen persze, mert a manipulálható szavazó az lakhelyhez van kötve. :D


De, hogy valami érdemleges is legyen, nem zárható ki, hogy megszavaztassa, de nem is 100%-ra vehető.

2019. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fáj, a 99%-ban fideszes falu és társaival simán megvalósulna.
2019. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

(Huszonhárom éve költöztünk nagyvárosból kis faluba, ötvenéves koromig csak városban éltem. Lehet, hogy ez fővárostól távoli, elmaradott térségben levő falu is, és a környezők is kivételesek, de nem tapasztalok nagy butaságot, tájékozatlanságot. Hetvenkét évesen is gyors internetet használok, a HD minőség miatti csatornaduplázásokat leszámítva is 106 TV-csatornát nézhetek - nézhetnék, ha akarnám és győzném. És ez is lehetősség más falubeli társaimnak is, tájékozódásra.)


De, a fentieket nem számítva: községekben él 2 446 875 fő. Ha falunak tekintem a nagyközségeket is, azokban él 453 770 fő. Ez összesen 2 900 645 fő.

A múlt évi országgyűlési képviselőválasztások alkalmával nézegettem, a falunkban is, jónéhány másikban is: kis szórással, a lakosság 80%-ra volt választásra jogosult. Akárcsak országosan.

Ezek után a kérdés: ha fennállna az a buta általánosító feltételezés, hogy a falusiak buta, tájékozatlan emberek, ugyanakkor annyira tájékozottak, hogy ismerik Orbán elvárásait, és azt támogatóan szavaznak; a szavazók egyharmada hogyan lehetne többségben egy népszavazáson, ahol ráadásul nincs külön egyéni választólista sem, töredékszavazat elosztás sem? A nagyszerű, kifogástalanul tájékozott, befolyásmentesen, önálló döntése alapján szavazó városi választópolgárok fele kiiktatja, a másik fele pedig nagyarányú győzelemre viszi az eredményt a tájékozatlan, befolyásolható, nagyon egyszerű falusi szavazókkal szemben. Úgyhogy, tisztelt kérdező, nem kell tartanod az egyszerű falusi emberek döntési fölényétől akkor sem, ha tudod, mi a helyzet. Azért, mert eszerint, mégsem tudod.

2019. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Látom, azt azért töröltetted, hogy degradálod a vidékieket, falusiakat, de azt elvárnád az elvtársaiddal együtt, hogy a főnökeitekre szavazzon ez a "sok egyszerű vidéki". ;)
2019. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!