Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valakinek olyan személyes,...

Van valakinek olyan személyes, negatív tapasztalata, élménye a jelenlegi kormánnyal kapcsolatban, amiért esetleg úgygondolja h. lekell váltani őket?

Figyelt kérdés

Mert nekem van!

Ugyanis én még nem felejtettem el a beigért magánnyugdíj számla helyetti állami nyugdíjszámla igéretét.

Ez csúnya átverés volt.



2018. márc. 31. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A MANYUP engem speciel nem érint, mert én úgy nyilatkoztam, hogy nem adom.

Ugyanakkor kirekesztettnek érzem magamat saját hazámban, csupán politikai meggyőződésem miatt, ami szerintem változásért kiált.

2018. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Pl csak felnőtt életem kezdete.


A gyurcsány kormány kötelezett a manyupra különben nem igazolhattam le a gyakorlati időmet, persze a gyakorlati időm után "ösztöndíjat" kaptam ami a minimálbér töredéke volt de fizethettem a járulékokat még ebből a kevésből is tudván ez is szolgálati idő lesz.


Jött az orbánkormány és triplán meglopott, már nem szolgálati idő az amit tulajdonképpen munkával töltöttem, az akkor befizetett járulékom a semmivé változott, majd kegyelemdöfésnek lenyúlta a manyup pénzemet.


Végül is Orbán a fiatalokért van? Érdekes, engem 3X kirabolt és ez csak a kezdet volt. Azóta is várom hogy vagy szolgálati időmet kapjam vissza vagy az akkor befizetett járulékokat mert így nesze semmi fogd meg jól és mosolyogj is ha már 3X ki lettél fosztva.

2018. márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Le kell ezeket váltani, mert elloptak mindent, meg én nem akarom fizetni, hogy orbán lányát bebúgatta egy takony kölyök....
2018. ápr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy volt átverés a manyup, hiszen bármikor válthatsz éves bérletet a Pancho Arénába, hogy gyönyörködhess azon, amit belőle építettek...!
2018. ápr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

2 van.

14 órás várakozás a balesetin.

és az újpesti piac építése,aminek köszönhetően gyakorlatilag a jelenlegi piac dolgozóinak a 98%a mehet a fenébe.

ez azért van,mert a fideszes polgármester az új piac üzemeltetését átadta önkormányzati tulajdonból a vagyonkezelőnek.

lefordítva ez azt jelenti,hogy mondjuk egy hentes most fizet havi 200ezer bérleti díjat,az új piacon pedig egy ugyanakkora boltért kellene fizetnie 900 ezer és 1 milla között havonta.

senki nem tudja ezt megfizetni és kitermelni csak aki pénzmosodának nyit üzletet.

a fideszes polgármester válasza erre,hogy ez már nem tartozik rá,mert nem ő az illetékes.

szóval 2-300 ember akik ott vannak 20-30 éve mehetnek a francba azért,hogy uniós támogatásból felhúzatta a selejtes új épületet ami már most meg van süllyedve és beázva,a támogatás felét lenyúlta kiszámlázta amivel jól járt,de kiba-szott 2-300 ott dolgozó emberrel.

szóval a hagyományos fideszes módon járt el.

2018. ápr. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Pl. folyamatosan óriásplakátokon hergeli az embereket a külföldi feleségem ellen. Beszólásokat már kaptunk, alig várom hogy valaki ránk is támadjon.


Ez elég személyes, nem?

2018. ápr. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

- vasárnapi bolt zár + kopaszok, demokrácia megcsúfolása szerintem

- a fidesz székházból irányítanak a parlament helyett, a többi párttal való legkisebb együttműködés teljes hiánya

- korrupció, álszentséggel ha lopunk akkor vállaljuk fel és ne 900 ezer forintokat írjunk a vagyonnyilatkozatba

- sorosozás és teljes agymosás a "köz"tévén közpénzen

2018. ápr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
61%
Külföldi "migráns" apa gyermekeként rosszul érint, hogy napi szinten megy az idegenek elleni uszítás. Én itt élek születésem óta, igyekszem hasznos tagja lenni a társadalomnak és büszke vagyok a magyarságomra, örülnék, ha nem vennének egy lapra az esetleges terroristákkal.
2018. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A MANYUP-pal kapcsolaltosan még annyit, hogy nekem a munkáltatóm nem kevés plusz pénzt tett be (cafeteria). Amikor volt a MANYUP államosítás, akkor úgy döntöttem, hogy maradok, kiálltam a soromat, és elintéztem. Aztán sorra zártak be (EGYEÜLTEK) a pénztárak, és egyszer úgy döntöttem hibásan, hogy na megyek az államiba. Erre kaptam valamikor egy még csak nem is ajánlott, csak közönséges levelet, amikor nem voltam otthon, hogy 30 napon belül döntsek arról, hogy hova utalják az osztalékot meg a túlfizetést, mert a lóvé jogvesztő hatályú, és különben megy a Nyugdíjreform Alapba, meg az Államadósság-rendező Alapba. Értitek, ha nem nyilatkozom 30 napon belül arról arról, hogy a számlaszámomra, vagy kp-ben a lakcímemre küldjék a pénzEMET, akkor az már nem is az enyém!

Nem tudják a folyószámlaszámomat - rendben. Nem tudják, hogy valóban azt szeretném-e, hogy odaküldjék a pénzem, ahová érkezik a levél - rendben. De nem nyilatkozás esetben ez nem talált pénz, hanem mehetett volna mondjuk az adószám egyenlegemre, mert azt tudniuk kellett volna, és arról meg bármikor rendelkezhetek úgy, hogy az egyenlegtöbbletem lekérhetem.


Arról nem is beszélve, hogy a MANYUP megtakarításod tényleg örökölhető vagyon volt, olyan, mintha takarékba tennéd, az állami meg nem az: teheted egy életen át bele a pénzed, ha nyugdíjba vonulás előtt meghalsz, a gyerekeid semmit sem látnak belőle. És a MANYUP sokkal jobban jövedelmez. Én azért tettem csak át, mert már harmadik-negyedik esetben szűnt meg a pénztár, és nyilatkozni kellett, hogy melyik pénztárba menjen a megtakarításom, és én azt hittem, hogy ilyenkor mindig tőkésítik a megtakarítást, így folyton elesek egy halom pénztől.

2018. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A közgyógyellátásból most már a hallókészüléket és a gyógyászati segédeszközöket nem támogatják, csak a gyógyszereket. Korábban lehetett kérni méltányossági alapon is közgyógyellátást, ha bár a meghatározott összegnél kicsit többet keresel, de túl nagy az egészségügyi kiadásod. Ez megszűnt. Most azok a rokkantsági járadékosok, akik a minimálbér 60 %-át kapják, már éppen túlesnek ezen a határon, így elesnek ettől a segítségtől, pedig ők nagyon rá vannak szorulva általában.


Az özvegyi nyugdíj is gyakorlatilag megszűnt, így anyám a támogatásunk nélkül nem tud megélni.


Feleségem szabadsága sokkal kevesebb mint volt/lett volna.

2018. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!