Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Koronás címer vs. Kossuth-címe...

Koronás címer vs. Kossuth-címer: melyiket részesíted előnyben és miért?

Figyelt kérdés
2019. márc. 12. 13:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Másképp megfogalmazva: ha lenne róla népszavazás, melyik opcióra szavaznál?
2019. márc. 12. 13:05
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Alaptvetően minimalista vagyok, úgyhogy Kossuth-címer. Az se utolsó szempont, hogy elvileg köztársaság vagyunk.
2019. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

Kossuth-címert.

A koronás címer királyságra utal, de Magyarország nem királyság.

2019. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a koronás címer jobban tetszik. Hát ez tipikusan szubjektív dolog.
2019. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
A koronás címert, mivel Magyarország történelmét (és jogfolytonosságát) idézi. A Kossuth-címer számomra taszító, mivel egy tolvaj pénzügyminiszterhez kötődik (míg a koronás címer az államalapítóhoz, bár valóban nem ezzel a koronával lett megkoronázva), emellett a kommunisták címere
2019. márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hollófernyiges ***** válasza:
Republikánus vagyok, de a koronás címer szebb.
2019. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a verziót részesítem előnyben az angyalokkal, koronával és a Kossuth címerrel együtt:

[link]


A jelenleg használt koronás címer csonka, mert hiányoznak róla a korona csüngő díszei és a koronát tartó angyalok, Mihály és Gábriel arkangyalok.


A Kossuth címer önmagában nem elég, mert nem jelképez szellemiséget, csak együtt képesek egy egységet alkotni és reprezentálni azt ami reprezentálniuk kell, együtt a Kossuth címer, fölötte a csüngőkkel megjelenített Szent Koronát tartó angyalokkal.


Amiben:


A Szent Korona a szellemiséget jelképezi ami keresztény. A két angyal a címerben az a két szellemi személy akik közvetítőként játszanak szerepet a Korona által hordozott szellemiség üzenetét a világmindenséget teremtő és bölcselő szentháromság, egy Isten, divinitások felé.


A Kossut címer pedig azt a fizikai teremtett világban élő testet jelképezi amely azt a szellemiséget hivatott megélni és munkálni a történelem színpadán.

Az Árpád sávok a magyar népeket(direkt írtam népeket, mert a magyar népek több néprajzi csoportból állnak, melyek külön-külön sajátos jellegzetességekkel, jellemzőkkel bírnak, de mégis egyformák nyelvi azonosságuk és kultúrájuk miatt, és egy egységet alkotnak, utalás van még az "Árpád" sávokban a törzsek, nemzetségek Vérszerződésének szertartása emlékére, illetve a négy ezüst és négy piros sáv jelképezi a Kárpát-medencét átszelő nyolc fontosabb folyóvizet is) jelképezi.


A koronából kinövő kettős kereszt a zöld hármashalomban piros alapon, szintén a népet és szellemiségét hordozó intézményét a magyar Egyházat jelképezi jelképezi. A magyar Egyház, Jézus Krisztus fizikai teste a világban, melyet a hármas halomból kinövő Kettős Kereszt, Szentháromság egy Isten jelkép szimbolizál, tehát ennek a szellemiségen a fizikai megvalósulása egy magyar Keresztény Egyház. A kis Korona a kettős kereszt alatt pedig azt szimbolizálja, hogy ez az egyház Királyi kegyből tudott fizikai formát ölteni. A hármas halom az ember népet, a földet és a Kárpát medencét jelképezi aminek fizikai, földi anyagából, volt képes a szellemiség a magyar nép által uralkodói és királyi kegy és szándék által kísérve szárba szökkenni, fizikai formát ölteni és meghatározni a magyar népek és az országban élő népek berendezkedését, szellemiségének beágyazottságát.

2019. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

"Ezt a verziót részesítem előnyben az angyalokkal, koronával és a Kossuth címerrel együtt:"


Ennél giccsesebb izét nem is lehetne kitalálni.

2019. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem 8-as mi a giccses ebben?


Ne képzeld oda, a háttérbe, történelmi Magyarország térképét és a zászlót.

2019. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
8-as a címer nem úgy alakul, hogy esztétikailag szép legyen, annak reprezentálnia kell mindent ami egy egy közösséget jellemez a történelmi időben.
2019. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!