Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Márciusi ifjak holnap Orbán...

A Márciusi ifjak holnap Orbán Viktor vagy az ellenzék megemlékezésére mennének el?

Figyelt kérdés

Kis segítség:

[link]

Szerintem eléggé evidens. :)


2019. márc. 14. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem hiszem, hogy Petőfi Sándor olyanokhoz menne, akik cenzúrázzák a verseit. [link]
2019. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
18%

11#


-Talán egy ünnepségen nem felemelő egy ilyen vers. Az pedig elfogadott, hogy kihagynak irodalmi művekből részleteket, pl.: Molière Tartuffe-jének is van olyan fordítása, amely levágja az utolsó jelenetet (a "rex ex machina" eszközét), talán a Parti Nagy-féle (ebben nem vagyok biztos). Így viszont gyakorlatilag megváltozik a Tartuffe műfaja, tragédia lesz.

-Nem tudni, hogy az NKE vagy az iskola kérése volt, mindenesetre egyik sem azonos a kormánnyal, tehát értelmetlen benne politikát keresni, inkább az lehet az indok, amit fentebb írtam (emiatt logikusabb, hogy a tanár ötlete volt).

2019. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Liberalisak voltak, de az akkori liberalizmus konzervativabb mint a mai konzervativizmus tehat biztos hogy nem az ellenzekere mennenek.
2019. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
22%

O1G-re és szavalnák neki: "Szivöknek minden porcikája rosz,

Már anyja méhéből gazságot hoz,

Vétek, gyalázat teljes élete,

Szemétől a levegő fekete,

S megromlik a föld, melyben elrohad - "

2019. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%
Sehova sem megyek/mennék.
2019. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semelyikre, de az biztos, hogy forognak a sirjukban majd a nagy és bölcs vezér beszéde alatt.
2019. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!