Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Márciusi ifjak holnap Orbán...

A Márciusi ifjak holnap Orbán Viktor vagy az ellenzék megemlékezésére mennének el?

Figyelt kérdés

Kis segítség:

[link]

Szerintem eléggé evidens. :)


2019. márc. 14. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem inkább kocsmába mennének, aztán lesz, ami lesz :)
2019. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Mindegy, csak legyen ingyen wifi.
2019. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Ok alapvetoen Nemzet szereto, liberalis eszmekkel felvertezett Hazafik voltak. Tudsz Jobbolali liberalis partot?
2019. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt gondolom ez ferdítés, a márciusi ifjak toplistáján a magyar szabadság volt, az elnyomás, a magyar népet elnyomó rendszer megszüntetése. A kérdés az akkori ifjakat nyilván a mostani konkrét magyarországi orbán rendszerbe képzelve értendő.
2019. márc. 14. 15:14
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Már meghaltak. De egyébként nyilván nem egy megalomániás diktátornak tisztelegnének.
2019. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Semelyikre. Ott az összefogás volt a fontos, pártoldaltól függetlenül. Ott még volt kulturált politikai vita. A márciusi ifjak szerintem nem mennének el egyik rendezvényre sem, mert ezeknek nem a megemlékezés a célja, hanem a sok-sok politikai propagandába bújtatott beszédek. Szerintem sem ők, sem én nem kér(né)nek ebből.
2019. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Meglátva a jelen felhozatalokat inkább otthon maradnának.
2019. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Szerintem inkább merev részegre innák magukat valami talponállóban.
2019. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Az ellenzékére
2019. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

4#


Nem volt "magyar népet elnyomó rendszer" meg "elnyomás", hanem volt egy birodalom, amely centralizált, királyhű és túl lassan fejlődő volt, vele szemben volt a magyar birtokos nemesség, amely nemzeti liberális értékek alapján akarta reformálni ezt a birodalmat, amely ezen elveknek (még?) nem adott teret. A korszakban SEM beszéltek elnyomásról (egy-két fiatalabb értelmiségit, költőt kivéve), ma is érdemes lenne észrevenni, hogy nem volt az (az elnyomás a neoabszolutizmus alatt volt).


Kérdésedre válaszolva: sehova, mivel az ellenzék ugyanolyan rossz volt, amikor ők voltak kormányon, mint a mostaniak.

2019. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!