Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai magyar fiatalok legtöbbj...

A mai magyar fiatalok legtöbbje miért nem érez egyáltalán hazaszeretetet? Régebben az emberek miért éreztek?

Figyelt kérdés

Egy nemzeti ember van és a legtöbb fiatal piál, egyáltalán nem érdekli az egész. A fiatalok manapság a hazára úgy tekintenek mint valami elnyomóra, valami ellenségre. Egyáltalán nincs az a nagy hazaszeretet mint régen volt, és amire nevelték őket. A fiatalok beszélgetésében minden napi téma a külföldre költözés, meg hogy itt milyen rossz, nem lehet megélni, diktatúra van stb. Semmi hazaszeretet nem szorult beléjük.

Régebben is diktatúra volt Kádár idejében, mégis az emberekben azért volt hazaszeretet. Sőt divat volt. Most ennek teljesen vége. Miért?


2019. márc. 15. 20:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

" Csak a számítógép meg a telefon érdekli őket. Meglátszik hogy eltörölték a sorkatonaságot. Ott embert faragnának ezekből a pávákból! Semmirekellő banda!"


"„A bunkók még bunkóbbak lesznek, a másik fölött uralkodni vágyók megtalálják a maguk terepét. A kisszerűség, az aljasság, hogy azok érvényesülnek, akik gerinctelenek vagy teljesen gátlástalanok. Az az érzés alakult ki bennem, hogy Kalocsa – ott voltam – egy mini-Auschwitz. Csak mennyiségi különbség van köztük, a logikai elv ugyanaz: az embereket megtörni, péppé gyúrni, aztán egyformán kis agyagfigurákat csinálni belőlük.”


Kövér László


Gratulálok.

2019. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a hazájuk sem szereti őket.
2019. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Mert hiába volt nálunk rendszerváltás,nem értjük a demokráciát.


Fideszesek szerint az a demokrácia,hogy ők vannak többségben,tehát a többség diktatúrája számukra a demokrácia és a "szabadság".

És elnyomnak 51%-ot,akik más pártokra szavaztak.


Milyen szabadságról beszélünk könyörgöm,amikor valaki szabadságról beszél,következő mondatában meg a liberlizmust szidja?

2019. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatal vagyok, és egyáltalán nemérdekelnek engem ezek a dolgok. Külföldre tervezek, és nem is szeretnék nagyon hallani Magyarországról, csak ha nagyon muszáj. Így is próbálom legjobban kivonni magam mindenből ami magyar.
2019. márc. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

"Fideszesek szerint az a demokrácia,hogy ők vannak többségben,tehát a többség diktatúrája számukra a demokrácia és a "szabadság"."


Még mindig jobb, mint a liberális felállás, ahol a kisebbség akar dirigálni a többségnek.

Mivel van pár mentális sérült, ezért 28 féle budit kell már lassan kialakítani, mert ugye rohadtul nem mindegy, hogy hová megy be szarni.

2019. márc. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg de miért kéne egy embernek is akár meghalni valamiért ami egy rakás trágya domb.


Mert ha teszem fel mondjuk nekem az ország garantál egy olyan életszínvonalat mint pl Dubaj v Monaco ÉN leszek az első aki hajlandó meghalni az hazáért.

Viszont olyanért nem fogok meghallani ami jelen állapotában is egy rakat trágyadomb.


Pl ha az iskolában problémád van, tesznek rád old meg.

30 ÉVES PC-ken tanuld meg a számtech alapjait.

A szadista állat osztálytársakról már ne is beszéljek.

A munkahelyeken meg némely főnök ragad le Auschwitzi-nál. Olyan mód kezelik az embereket hogy Kim Dzsongun sírva könyörögne a receptért.


Továbbá nyílt titok hogy nyugdíjad se lesz de azért adózzál mer a Viktornak kell még 100 milliárd stadion.

Ha kórházba kerülsz kegyelmezzenek neked az Istenek.


Ezért a helyért kéne bárkinek is meghalnia ?

Mért ? A 0-24-es propagandáért ? A Viktor és a haverok lopásaiért ? A stadionokért ? A szétvert oktatásért ?

A rekord magas adókért ? A patkány járta kórházakért ?


Mondj csak 10 okot, hogy miért kéne meghalnia bárkinek is ezért a helyért. Leszámítva Bulgáriát bárhol jobb élni mint MO-n.

2019. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
49%

Szeretem Magyarországot, szeretem a magyar nyelvet.

De ha nem tudok megélni normális szakmabol és munkából és folyamatosan atrocitások érnek, amiért nem szülök nőként, akkor köszönöm szépen, boldogulok máshol. De ugyanezt mondhatna az is, akit a borszine, vallása, nemi identitása miatt belyegeznek meg.vagy akár a politikai hovatartozás miatt mennek vérre menő viták.

Magyarországon rengeteg sötét, csőlàtàsú ember van. A fiatalok nagy része liberális, nem tudja jól érezni magát egy ilyen országban. Ettől nem lesznek rossz emberek vagy kevésbé magyarok.

Amúgy a kérdésedre reagalva, ha kimondjak az igazat, hogy nem lehet megélni és diktatúra épül ki, attól miért ne lenne bennük hazaszeretet? Aggódnak a hazáért eleget, hidd el..

A legtöbben maradnának itthon, de a hazaszeretetből nem fizeted ki a villanyszàmlàt.. Nevetséges bérek vannak és szörnyű munkakorulmenyek. Aki elmegy oda, ahol meg tud élni és emberi körülmények között dolgozik, az a hibás? Nem az ország, aki eloidezte a helyzetet?

2019. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fogyasztói társadalom arra nevelt minket, hogy az alapvető igényeinken felül is legyenek szükségleteink, és elégedetlenek legyünk azzal amink van, emellett végbement egy globalizációs folyamat is, és ami még nagyon fontos, hogy egyénközpontú nevelésben is részesültünk.

Most a fagyi visszanyal, mert a megnövekedett, kvázi "mesterséges" igényeinket ebben a posztszovjet érában nem lehet fedezni és mivel a mintákat nehéz felülírni, van egy generációs súrlódás: az országot még a szoci érában nevelkedettek vezetik, akik nem érzik, vagy nem érdekli a megnövekedett elvárások. Nekünk a haza egy olyan szülő, aki soha nem veszi meg a kirakatban kiszemelt plüssmacit, amiről álmodunk, de cserében állandóan cseszeget, hogy etet minket és a házában lakhatunk ingyen és ezért nekünk hálásnak kéne lennünk.

Nem tudjuk feltétel nélkül szeretni a hazát. Feltételekket tudnánk, amik nem teljesülnek.

2019. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Úgy,ahogy az előző írja.

Azért,mert véget ért a szocializmus.


Amit kapsz túl kevés,amit elvesznek,túl sok.

2019. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A mai kormány magasról tesz a fiatalokra. Szerintem pont ez lesz a vesztük. Nem lehet úgy kormànyozni, hogy csak a nyugdíjasokra alapozol.

Az oktatás szar, a fizetések alacsonyak, az ingatlan és albérlet árak irreálisan magasak. Kva nagy infláció van és a fizetések ezt nem követik. Átlag fiatalnak nincsen jövőképe ebben az országban. Miért kéne szeretnie, ha a haza sem szereti őt?

Persze lehetne mutogatni a csokra meg a többi bullshitre. De értelmes emberek tudják, hogy eladòsìtani magad 25 millióval nem túl jó ötlet.

Na meg azt is hozzá kell tenni, hogy a mai világban a fiatalok elég sokat utaznak, világot látnak (fillérekért, én pl Németországban voltam repülővel oda - vissza 4 ezerért). Nem lehet àtverni a fiatalokat a hanyatló nyugat dumàval. A migrànsozàs és a rasszizmus és homofòbia sem túl menő a mi köreinkben. Az erőltetett kereszténység meg szintén kiveri a biztosítékot sok fiatalnàl.

Ilyen hazàért ép eszű ember nem halna már meg.

2019. máj. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!