Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Európa szinten Magyarország...

Európa szinten Magyarország benne van az 5 legrosszabb színvonalú egsszségügyi ellátásban?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 11:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%

Az egy tény hogy az egészségügy nincs a legjobb állapotban, ezért van szükség folyamatos fejlesztésekre!


- 2010 óta 60 százalékkal csökkent a külföldi munkavállalásra jelentkező orvosok száma, és 2015-höz képest 30 százalékkal csökkent a távozó ápolók száma is. A balliberális kormányok legnagyobb bűne, hogy elűztek több ezer egészségügyi dolgozót a pályáról, nem gondoskodtak a szakemberek utánpótlásáról, megalázóan alacsony bérért dolgoztatták az orvosokat, ápolókat


- 2012 júliusától 2018 végéig a kormány mintegy 26 milliárd forint többletforrást biztosított a legrégebben várakozó betegek ellátására, a leghosszabb várakozási idővel rendelkező szolgáltatók számára. A program 2019-ben is folytatódik 6 milliárd forintos keret biztosításával. A rendszer indulásakor a várólistákon mintegy 70 170-en szerepeltek, ezzel szemben 2018 végén ez a szám 28 245-re csökkent. A legkiemelkedőbb javulás a szürkehályog-műtétek tekintetében történt. Az OECD statisztikába adatot közlő 15 ország közül Magyarországon a második legrövidebb a várakozási idő (45 nap). A csípőprotézis műtétek esetében is jelentős a várakozási idő csökkenés (162 napról 88 napra), és ezzel Magyarország a 6. a 15 ország között.

2019. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

#1 köszönjük a kormánypropagandát.


Tegnap mondott fel az összes beteghordó a hatvani kórházban, gondolom már annyit kerestek, hogy fizikailag nem fért el a házukban, ezért kellett felmondaniuk.


Lefosom a statisztikákat, senkit nem érdekel, hogyan hamisítják. Amíg egy CT-re 3 hónapot kell várni, romokban van egy csomó kórház,osztályokat kell bezárni, a sürgősségin ortopédusok és szemészek vannak, addig ne mesélje senki, hogy milyen jó a helyzet. 10 év alatt ha akarták volna, rendbehozhatták volna, ellenállás nem volt ellene.

2019. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Drazicc ***** válasza:
95%
Európai Uniós országok közül igen. Egész Európát nézve nem vagyunk benne az 5 legrosszabban.
2019. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
47%

#2


Ez miért lenne propaganda? Az OECD például egy nemzetközi szervezet... Ha figyelmesen elolvasod ott vannak az ő adatai is. Nem azt szerettem volna ezzel közölni hogy az egészségügy kifogástalanul jó állapotban van! Egy tény az hogy folyamatosan javul a helyzet mivel egyre több a fejlesztés.

2019. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%

#4

Egészségügyben dolgoztam a '80-as évek vége óta, én nem így tapasztaltam. Alig van orvos és ápoló, a körülmények a béka segge alatt vannak, pénz nincs semmire. Teljesen általános, hogy a betegek hoznak elemet, kötszert stb. Soha nem voltak ennyire rosszak a körülmények, mint amilyenek 4-5 éve. Teljes szívemből remélem, hogy keserves kínhalált fog halni mindenki, aki ezért felelős.

2019. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Mitől lenne?
2019. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

"Egészségügyben dolgoztam a '80-as évek vége óta, én nem így tapasztaltam. Alig van orvos és ápoló, a körülmények a béka segge alatt vannak, pénz nincs semmire. Teljesen általános, hogy a betegek hoznak elemet, kötszert stb. Soha nem voltak ennyire rosszak a körülmények, mint amilyenek 4-5 éve. Teljes szívemből remélem, hogy keserves kínhalált fog halni mindenki, aki ezért felelős"


Biztos hogy az egészségügyben dolgozol? Esetleg tudod bizonyítani is? Természetesen ez függ attól is milyen korházban dolgozol illetve hol. A lényeg hogy mivel a statisztikák, illetve nemzetközi szervezetek szerint is rohamosan fejlődünk, így hamarosan ezek a problémák is könnyedén kiküszöbölhetők lesznek. A fejeltebb szintű országokban valóban jobbak a körülmények. Nem akarom elhinni, hogy rosszabb lenne az egészségügy, mivel lényegesebben nagyobb terhet fordítunk rá. Amint mondtam az orvosok elvándorlása is jóval kevesebb, de így is érezhető.

2019. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"2010 óta 60 százalékkal csökkent a külföldi munkavállalásra jelentkező orvosok száma, és 2015-höz képest 30 százalékkal csökkent a távozó ápolók száma is."


Persze, csak mondjuk az Országos Mentőszolgálatnál 2018. második felében 200-ról 159-re csökkent a státuszban lévő orvosok létszáma...


Lekerekítve 80-al kevesebb orvos, 700-al kevesebb egészségügyi szakdolgozó és 500-al kevesebb egyéb egészségügyi dolgozó van ma Magyarországon mint tavaly...

2019. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%

#8


És ez az információ honnan van? Egyébként vegyük figyelembe az is hogy az egész világon lényegében hiány van a szakemberekből. Egy felmérés szerint innen megy el a legkevesebb ember ezt is vegyük figyelembe, mivel nálunk kisebb de fejlettebb országokból is valamilyen oknál fogva, többen mennek el.

2019. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"És ez az információ honnan van?"


Az ENKK oldaláról...

De amúgy Te sem írtál forrást.

Rajtam meg számon kéred...


"Egyébként vegyük figyelembe az is hogy az egész világon lényegében hiány van a szakemberekből. Egy felmérés szerint"


Egy felmérés szerint? Komolyan?!



"innen megy el a legkevesebb ember ezt is vegyük figyelembe, mivel nálunk kisebb de fejlettebb országokból is valamilyen oknál fogva, többen mennek el."


Mármint kisebv területű vagy kisebb lakosságú?

Mert nem mindegy.

Szerintem százalékosan, a népességhez viszonyítva nem innen mennek el a legkevesebben. Sőt...

2019. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!