Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy nincs hazaszer...

Mi az oka, hogy nincs hazaszeretet/nemzettudata amai fiatal generációnak? Hogyan lehetne ez irányba nevelni?

Figyelt kérdés

A mai fiatal generáció számára a nemzet, haza fogalmak igazából nem jelentenek semmit, csak egy országot ahol élnek. Egyre inkább magába szívja a fiatalságot a TV/mobil/PC-s világ. Állandóan ezen csüngenek. A Szulejmán, Herry Poter sorozat szereplőit jobban ismerik, mint a Hunyadiakat és őseinket. Nem kellene nekünk is megjelenni ezen a felőleten?


Milyen jó lenne a Hunyadaiakról, Petőfiékről, IV.Béláról egy sorozat, hogyan éltek akkor. Milyen kihívásokkal kellett szembenézni és hogyan közdöttek meg velük. Mennyi a felelőssége abban a magyar művészvilágnak, kormánynak, filmiparnak hogy nincsen ilyen magyar produkció?


2019. márc. 16. 14:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

A mai fiatalok már kb. majdnem bárhova elutazhatnak vagy költözhetnek. Angol nyelvtudással még munkát szerezhetnek.

Miért ragaszkodnának egy olyan országhoz vagy nemzethez, amelyet nem szeretnek igazán?.

Amúgy is rossz a gondolkodás! Az országot kellene szabadabbá, fejlettebbé és vonzóbbá tenni, nem a fiatalokat arra nevelni, hogy kötelezően szeressék a hazájukat.

2022. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmerül a kérdés, hogy "miért jó magarnak lenni?", mindig egy olyan listát kapok válaszként, hogy Rubik Ernő, C vitamin, Rúzsa Sándor, londoni 6:3....

Namost... én '93-as vagyok. Az említett dolgok legkevesebb évtizedekkel volt korábbana születésemnél. Egyszerűen nem válasz a kérdésre, hogy miért jó magyarnak lenni. Minden nemzet fel tud sorolni nemzeti és nemzetközi sikereket, de ettől még önmagában nem lesz jó az adott országban élni.


Szeretem az országomat... lllllleginkább a természeti adottságait. A társadalmán nem sok minden van amit szerethetek, a politikája meg kimondottan nem kedvel engem.

Miért szeressem a hazámat, ha a hazám nem szeret engem?

"Áldjon vagy verjen a sors keze, itt élned halnod kell". Miért KELL? Mert ide születtem?

Mindig arra próbáltak tanítani, hogy álljak ki magamért. Ehhez képest az, hogy ha ver a sors keze, nekem itt kell élnem, ez pont az ellenkezője. Ez teljesen értelmetlen!

2022. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen szeretném a magya rkultúrát. De tulajdonképpen hogyan lehetne megélni a magyar kultúrát?

A skandináv népségek ha beöltöznek vikingnek, az tök okés. Az is tök okés, ha kalapácsokról énekelnek meg ilyenek. Meg tudják élni a kultúrájukat a hétköznapokban. Pedig ne felejtsük, a keresztények olyan szinten kipusztítottak minden feljegyzést, hogy egyedül Izlandon találtak hasnzálható írásos feljegyzéseket.


Mi, magyarok, hogy őrizhetnénk a kultúránkat? Menjünk el néptáncolni? Ja, kezetnek nem rossz ötlet, de az emberek 90%-ának fogalma sincs a néptáncról, és mentségemre szóljon, kerestem felnőtt kezdő tanfolyamot és fuckin nincsen!

Zenében imádom, ha megjelennek magyar motívumok, de egyelőre csak az Aurevoir-t és a Bohemian Betyárst ismerem akik a modern zenében felhasználják ezeket a motívumokat. Cserébe a TV-kben óránként felfedeznek egy tehetséget aki aztán az amerikai popslágerekkel fog haknizni a falunapokon.

Úgy mutogatjuk a turistáknak a glyálevest és a puszta 5-öst, mintha mindennapi ételünk lenne a guályás, és a puszta 5-ös turistavakításon kívül bármire is jó lenne. Nem! Soha senki nem használt 5 lovat, hogy állva közlekedjen rajtuk, ez baromság!:D


Ráadásul magyarnak lenni egyre inkább szélsőjobbos üzenet. Politikailag lehasnzálták és kisajátították, hisz aki nem ért vleük egyet, az hazaáruló. Hát én baloldali beállítottságú vagyok, úgyhogy engem úgy tűnik kitúrnak a hazaszeretetből. Apjuk fszát.

2022. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a hazaszeretet abszolút létezik ismerem a történelmet, a kultúránkat és a legtöbb huszonéves kortársam ismeri. Most, hogy mi a hazafiasság az egy szubjektív dolog, főleg ebben az országban.

Egy országot akkor fognak szeretni a fiataljai meg úgy bármelyik állampolgára ha azt érzi, hogy az állam van érte és nem fordítva. Ahol nem azon acsarkodunk március 15-én, hogy ki a nagyobb hazaáruló és kit kell éppen megstoppolni. Ettől ugyanis a legtöbb 30 éven alulinak felfordul a gyomra. Számomra nem is a gazdasági elmaradottság a legbántóbb, hanem a társadalom hergelhetősége, otrombasága főleg az idősebb generációké akik eldöntik a választásokat mert nekik a hazafiasság annyi, hogy Magyarországon dönt nem az EU meg ide ne jöjjenek migránsok. Nos, ez nem fest szerethető képet erről az országról.

2022. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!