Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen előnyei lennének...

Milyen előnyei lennének annak, ha Magyarország elhagyná az Európai Uniót-t?

Figyelt kérdés
Akár kirúgással akár önként Orbán döntéséből.
2019. márc. 22. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Semmilyen.
2019. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Csak hátránya lenne.
2019. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyenlőre nem tudni. Majd ha sikerül a briteknek végre kilépni, akkor majd meglátni milyen következményei lesznek rájuk nézve és lesznek-e olyan előnyei, amik ezeket felül tudják írni.

De az EU kellős közepén egy sokkal kisebb és gazdaságilag gyengébb országnak közel sincsenek olyan esélyei. A britek jelentős kikötőkkel, repülőterekkel biztosítják a ki és bejutást a kontinens és a távolabbi földrészek között. Minket egyszerűen ki lehet kerülni és még késlekedést sem okoz közúton, vasúton vagy levegőben sem.

Ha a negatív következményei a bent maradásnak olyan nagyok lesznek, hogy megérje kilépni - akkor meg már nem az lesz a kérdés, hogy milyen előnyei lennének, hanem hogy milyen hátrányokkal nem kell számolni már a bent maradásnak.

Magyarországon az egyik legnagyobb a támogatottsága az eu-s tagállamok listájában a tagságnak az állampolgárok között. teljesen felesleges azon elmélkedni, hogy mi lenne a kilépés vagy kirúgás következménye, hiszen a briteket sem bírják elengedni és senkit nem is fognak kirúgni.

2019. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

"önként" XDDD

Mostanában ez a szó kicsit más jelentéssel bír.

2019. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Újra lehetne magyar ipar.

A mezőgazdasági terményeket eladhatnánk olyan helyre, ahol azokat meg is veszik.

Nem vonatkoznának ránk az idióta uniós szabályok.

Megvédhetnénk a hazánkat.

Arra költhetnénk a pénzünket, amire mi akarjuk.

Független magyar kormányt választhatnánk az EU helytartói helyett.

Kevesebb magyar vándorolna külföldre.

2019. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szecessziós Vájling ***** válasza:
47%
Ezt így nem lehet megmondani, a HUXIT egy olyan esemény, amelynek lehetséges kimenetelit általában rövid távon negatívként szokás értékelni (rövid, 4-5 éves távon egyébként a BREXIT-et is). Hosszú távon (20-30 év) meg egy olyan lehetőség, amit lehet jól is használni, meg lehet rosszul is. Ahogy írták is, egy csomó dologban el lehetne szakadni a brüsszeli jogalkotástól, ami meg hasznos azt készen átvenni a gazdasági térség tagjaként. Például ha Brüsszel betiltja a széntüzelésű hőerőműveket, s minden tagállamnak drágább megoldásokra kell átállni, akkor mi még nyugodtan csinálhatunk abból is áramot, komparatív előnyt kiharcolva ezzel a nemzetgazdaság szereplőinek. Az, hogy mennyi ilyen komparatív előnyre kínálkozó lehetőséget tudna egy EU-n kívüli Magyarország felfedezni és implementálni nehéz kérdés - hiszen azért az EU-s szabályozások sem ennyire invazívak a legtöbb esetben, de az is igaz, hogy hosszú távon Norvégia vagy Svájc sikeresebb tudott lenni az EU tagállamoktól, tehát lehet erre építeni.
2019. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#5

Legalább valakinek poénkodni is támadt kedve..

2019. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor mivel nem tudná az uniós támogatást hazavinni a törpe, korbáccsal leverné a lopnivalót a lakosságon. Nem 54%-át venné el egy fizetésnek mint most, hanem 98%-át.

Jenő Norvégiából

2019. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!