Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tippelnétek meg most az...

Hogy tippelnétek meg most az EP választás eredményét?

Figyelt kérdés

Szerintem valami ilyesmi lesz:

13 Fidesz-mandátum

3 Jobbik-mandátum

3 MSZP-mandátum

2 DK-mandátum

LMP, Momentum nem jut be szerintem.


2019. márc. 24. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a külhoniak szavazása kapcsán tapasztalható EU-s csend, vihar-előtti csend!


Várjuk ki a végét!

2019. márc. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A külhoniaknak elég hülyének kell lenniük, hogy magyar listára szavazzanak. Nincs kettős szavazás, tehát vagy ide vagy annak az országnak a listájára szavaznak, ahol életvitelszerűen élnek.

Józan ésszel belegondolva, miben tud téged egy magyarországi párt az EU-ban (!) képviselni, ha mondjuk Spanyolországban élsz?

2019. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

9 jobbik

6 mszp

3 dk

3-at talán megkap a felfüggesztett Fidesz is :D:D:D

2019. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#1, #2-nek:


Nekem az a meglátásom, hogy Orbán már ezerrel keresi a kettős szavazás megoldását.

Fent akarja tartani a lehetőségét, különben ráb'szhat! Csak csalással van esélye, ezt ő is pontosan tudja.

2019. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá, nyilvánvalóan az erdélyi magyarok szavazata lesz érdekes, hogy a fideszre vagy az RMDSZ-re szavaznak.

Miért "szipkázná" el az RMDSZ-re voksolókat a fidesz?

Az RMDSZ jelenleg az 5%os küszöbön táncol az EP választásokon. A fidesznek az a kb. 200000 szavazó esetleg 1 mandátumot, az RMDSZ-nek meg 2-t jelentene.

2019. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link] Bal felső kocka mutatja mi volt 2014-ben. Jobb felső mutatja mi lett volna ha a Fidesz kap + 200 ezer szavazatot (+1 Fidesz mandátum, -1 LMP mert nem érték volna el a küszöböt). Jobb alsó mutatja mi lenne ha mindenki a 2018-as országgyűlési választások eredményeit éri el.

Bal alsó pedig a mostani előrejelzések után milyen eredményre lehetne számítani.

12 Fidesz, 3 Jobbik, 3 MSZP-P, 1 DK, 1 LMP, 1 Momentum.

Ha feltételezzük, hogy az LMP és Momentum nem fog bejutni akkor +1 DK és +1 Fidesz mandátum lesz, pont ahogy a kérdező tippeli.


Igazából itt az LMP, Momentum, Jobbik, DK izgulhat jobban, hogy hogy jönnek ki az eredmények, mert náluk +1 hely számít de a Fidesznél, hogy 12 vagy 13 az kb. egykutya.

2019. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezek után aki a fideszre voksol az a kukába dobja a szavazatát.

Jobbik,mszp fogja vinni meg talán 1et kap a dk is.

2019. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jobbik 2

MSZP 1-2

DK 1


Többi Fidesz.

2019. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is pont ahogy a 8-as írja.

Fidesz 16, aztán 2,2,1, de megindoklom, az EP választásnak nincs valójában hazai vonatkozása és a baloldali pártok támogatói között is van sok ember, aki erősen migráció ellenes, ezért ebben az esetben nem a saját pártjára voksol, tudok ilyenről.

Eddig még nem szavaztam EP választáson, de most fogok, a Fideszre és lehet, hogy mások, akik eddig nem aktivizálták magukat, szintén így tesznek.

2019. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb az összes variációt felsorolni. Akkor lehet villogni, én tudtam. Egy fenét, csak tudta, hogy kell a hülyeséget eladni. Mindenki elmeséli itt a saját hasra ütését, ki nézi ezt bő két hónap múlva.
2019. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!