Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2021-ben mi lesz szerintetek...

2021-ben mi lesz szerintetek Magyarország állandó időzónája?

Figyelt kérdés

Választási lehetőségek:

UTC+2 az évezzük a hosszú délutánokat jegyében, legyen tovább világos.

UTC+1 a parasztok korán kelnek jegyében, legyen korán világos.

UTC+1:30 mint az arany középút.



2019. márc. 26. 18:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Kérlek meséld már el milyen hülye érvek vannak a nyári mellet ha te tanuló vagy mert én is éppen szóval egyeztessük össze.

Télen jelenleg olyan 7:29 kor kell fel a nap, na most nem tudom te milyen iskolába jársz, hogy jársz be nekem még soha nem volt olyan, hogy télen világosba menjek, mire fel kell a nap már rég úton vagyok, ahogy másik is de akinek nagyon közel van a suli az is már rég fel van ilyenkor.

Nézzük a másik végletet téli időszámítás nyáron napfelkelte 3:40 perckor abszurd, minek még is minek még akik 6-ra mennek műszakba se kell hogy ilyen korán világos legyen sőt kifejezetten kellemes lesz majd amikor már a 5-ös buszon olyan meleg van hogy meglehet rohadni, de cserélbe mire végeznek az emberek 6 felé, már lassan sötétedik.

Ha nyáriba maradnák reggel csak 8:29 körül lenne világos, de ugyan nem mindegy ne mond nekem hogy te 7:29-kor még nem vagy fent vagy nem indultál, akkor már nem mindegy hogy akkor lesz világos mikor feljössz a metróból, mert szerintem hót mindegy, viszont este sokkal kellemesebb mikor haza jössz van időd és még van egy kis napfény.

Nehogy azt mond hogy te 20:44kor mikor legkésőbb lemenne a nap már aludni szeretnél, az emberek többsége legalább este 10-ig fent van akkor mért zavarna pont az az egy óra?


Lehet itt vitatkozni, a téli megtartásának nincsen semmi haszna azzal csak azt érnénk el, hogy állandóan sötét lenne, reggel is ugyan úgy, este is a hasznos napfényes időszakot mindenki eltölti iskolába munkába.

Nyárival viszont pont úgy jönne, hogy mindenki életéhez legjobban igazodna.

2019. márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%

De, szeretnék akkor aludni, mivel, mint írtam is, korán kelek. Este világosban alig lehet elaludni, reggel a sötétben nem lehet felébredni.

Most is tök szuper volt, egy korábban kellett volna aludnom, persze nem tudtam. Ettől még a szokásoshoz képest egy órával korábban kell kelni. Nem tudom, ti ebbe mit élveztek annyira. Én hulla leszek egész nap, az biztos.

Remélem, értelmes döntés születik majd erről. Vagy maradjon a téli, vagy esetleg a kettő között félúton.

2019. ápr. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

Jó akkor én befejeztem a vitát akkor a te igényeid szerint mivel már este 19-kor ágyba akarsz lenni minden napszakban, akkor szerintem már ne is télit válasszuk hanem egyből csak a sima UTC-t.

Nem hiszem el, hogy te diákként, már ma is 19:40kor aludni szerettél volna, senkit nem akadályozna az alvásban az a plusz egy óra.

Közben meg kevered itt a szezont a fazonnal, hogy te milyen álmos leszel, mert egy órával kevesebbet tudtál aludni.

Éppen azon vagyunk, hogy eltörüljük az óra állítást és ne legyen ezzel probléma, viszont ha eltöröljük, akkor normálisan tegyük és akkor legyen világos amikor a legtöbb ember aktív. Lehet te így vagy egy a sok közül, de azért nagyon kevés ember megy 19-kor aludni, és kell hajnali 3kor élvezze a napsütést.

Statisztikák szerint is a legtöbb ember 5-6 között, kel fel és kb 21-22 óráig nem alszik. Ez tény, arról nem is beszélve, hogy mind időjárásban, mind energiatakarékosságban a leghatékonyabb, hisz itt kell a legkevesebb energiát fogyasztani a világítással.


Nyáron meg majd az lesz a bajod, hogy nem tud aludni már reggel 4kor, mert forróbb nyári reggeleken 8-órára már 30 fok körül lesz a hőmérséklet. Teljesen nevetséges..

2019. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Reméljük, hogy majd bölcsen döntenek ebben az ügyben.

A parasztot úgy értettem, mint földműves, állattartó, a nagymamám is parasztasszony volt, nagyon jólelkű, dolgos. Egész életében korán kelt, korán feküdt. Ha valaki emiatt megsértődött volna, ne tegye.

2019. júl. 4. 16:00
 15/18 anonim ***** válasza:
Visszaállítják az ősmagyar időzónát.
2019. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Alex Fly ***** válasza:
Magyarország időzónája a KözEI (CET).
2019. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%

"Úgyhogy a dél legyen akkor, amikor fizikailag is dél van."


Ugyan miért? Miért ez a legfontosabb szempont?

2019. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Alex Fly ***** válasza:
@17: talán mert az időzónákat eleve ezért hozták létre... Ha nem ez lett volna a cél, akkor nyugodtan lehetne egy zóna az egész Föld és akkor nem lennének ilyen kérdések...
2019. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!