Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2021-ben mi lesz szerintetek...

2021-ben mi lesz szerintetek Magyarország állandó időzónája?

Figyelt kérdés

Választási lehetőségek:

UTC+2 az évezzük a hosszú délutánokat jegyében, legyen tovább világos.

UTC+1 a parasztok korán kelnek jegyében, legyen korán világos.

UTC+1:30 mint az arany középút.



2019. márc. 26. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Nyári.
2019. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Inkább nyáron legyen világos,reggel pedig sötét.
2019. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Én Hollandiában élek, ahol alapból 1 órával később kel fel a nap (értelem szerűen később is nyugszik le), úgyhogy nekem tökéletes volt ez az állapot. Nagyon nem örülnék egyiknek sem, szerintem az időátállításnak pont az volt a lényege, hogy a környezethez alkalmazkodni tud. Én reggel pl utálom a sötétet, és itt 8:30 körül jön fel a nap a tél közepén. Azért 9:30-ig tudod ki akar sötétben lenni, non-sense. Az már nem csak a parasztoknak van késő, hanem kb minden irodai munkásnak is.
2019. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg a nyári.
2019. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Miért ülnek ennyire fordítva a lovon? Adott napokon így is, úgy is azonos a napos órák száma. Ennyire kötelező mindenkinek, mindig, pontosan ugyan akkor kezdenie?


Napos reggelt akarsz? Menj egy órával később.

Sötét reggelt? Akkor hamarabb.


Úgyhogy a dél legyen akkor, amikor fizikailag is dél van. Ez pedig a +1.


Bár a legnyugatibb pont 16° 09′ 35″ míg keletre 22° 51′ 36″, ez a 15°-os sáv keleti fele, szóval a +1:30 se hülyeség.


Vagy másik opcióként legyen mindenhol azonos időzóna. Ilyen tekintetben nincs különbség, hogy 7-től, vagy 10-től kezded a napot. Amúgy se 0-tól kezdődnek a műszakok.

2019. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

Remélem a nyárit tartjuk meg. Igen, tudom, hogy későn fog felkelni a nap télen, de télen a téli időszámítás szerint is sötétben mész dolgozni, de sötétben is jössz haza. Nyáriban legalább délután lenne +1 világos óra.

Arról nem is beszélve, hogy nonszensz lenne nyáron, hogy 3:45-4 órakor kel a nap, tehát 6:30-kor már full világos, akár már kánikula is van. Egy egészségeset nem tudnál szellőztetni reggel. Továbbá este 9-ig világos lenne, amit nyáron szerintem senki nem sajnálna.

2019. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
46%
Nyári.
2019. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Egyik se. Nem kellene eltörölni az óraállítást, nem véletlenül volt az kitalálva. Sok buzerátor politikus nem elég hogy sokba van de még kártékony is. Inkább ne csinálna semmit egyik se, amihez nyúlnak minden csak rosszabb lesz.
2019. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon nagyon remélem, hogy nyári marad azaz UTC+2 hétvégétől még CEST.

Esküszöm ha ki találják hogy +1-be maradjunk én északra költözök, így is jelenleg a legszarabb helyzetben Magyarország van.

Engem rohadtul nem értelek mikor hol jár a nap délben, jelenleg már teljesen eltolódott az emberek napirendje, inkább legyen világos még este, amikor mindenki haza ér munkából, el lehet még menni sétálni, kertbe lenni stb..

Inkább mint hogy reggel 4kor már kiverje a szemem a nap, még is minek? Inkább kelek sötétbe megyek sötétbe munkába legalább tudok még egy kicsit pihenni és nem kell a sötétítő után kapkodni már a reggel 5-ös buszon is.

2019. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Hát én pont a télinek örülnék. Akar a rosseb holnap ilyen korán kelni. Eddig 4:50, ez most az eddigekhez képest 3:50. És nem paraszt vagyok, hanen tanuló. Este nem lehet aludni, mert világos van, reggel nem tudsz felkelni, mert sötét van. Ez hol normális?

És semmi kedvem nem lenne jövő télen fél kilenckor a sötétben ülni az órákon. Nyáron meg nem mindegy? Ki nem lehet este ülni, annyi a szúnyog. Ha meg igen, akkor kit érdekel, mit mutat az óra?

Télen meg ugyan mit csinálsz abban az egy órában, ami világosabb? Elmenni nem tudsz, mert mire haza érsz, szintén sötét van. Vagy akkor akartok a kertben üldögélni? Ha nektek jó odafagyni...

Olyan jól esett eddig reggelente, hogy már sütött a nap, jobban indult az egész napon.

Komolyan olyan hülye érveket hoz fel mindenki a nyári mellett. Vagy ha marad a nyári, akkor kezdődjön a munka/iskola egy órávan később.

2019. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!