Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor vajon rendelkezik...

Orbán Viktor vajon rendelkezik alapvető történelmi ismeretekkel vagy fogalma sincs arról melyik ország miniszterelnöke jelenleg?

Figyelt kérdés

A migránsokkal szemben rettenetesen ellenségesen viselkedik, a magyarság fennmaradását hangoztatja minden fórumon.

Nincs tisztában a magyar nép fogalmával, amely nem egy "fajtiszta", homogén massza, hanem rengeteg etnikumot olvasztott magába a történelem folyamán és ezzel jött létre a ma magyarnak nevezhető nép?

Például: a honfoglaló magyar törzsszövetség bolgártörök, finnugor és kazár elemekből tevődött össze (ezért volt szükség vérszerződésre is, illetve innen származik a finnugor nyelv törökös jellege), eleve nem volt homogén. A Kárpát-medencében csatlakoztak még ehhez a székelyek, akiknek eredete még vita tárgyát képezi. Aztán a 10. - 11. században keletről besenyők települtek az országba a kunok elől menekülve, akik aztán beolvadtak a magyarságba (ennek bizonyítékai a besenyő eredetű személynevek, helynevek). Ezt követően a 13. században a mongolok elől menekülve tömegesen települtek keleti nomád kunok (török nép) és jászok (iráni nép) az országba, akikkel kezdetben ugyan voltak konfliktusai a magyarságnak, de idővel beolvadtak és több tájegység is viseli a nevüket (Jászság, Kiskunság, Nagykunság). A matyók és palócok szintén kun eredetűek, ez tudományos elfogadott tény, ennek ellenére ma már a magyarság szimbólumai lettek.

A magyarok mindig menedéket nyújtottak keleti rokonaiknak, akik mindig Magyarországra települtek le elsődlegesen a kulturális hasonlóságok miatt, hiszen a magyarok is keleti nép, keleti kultúrával, hagyományokkal, szokásokkal.


Szerintem nem kell megakasztani ezt a folyamatot, nyugodtan fogadjuk be keleti testvéreinket, Orbán Viktor zagyvaságokat beszél és csak a belügyekről próbálja elterelni a figyelmet a migránsokra történő uszítással.


2019. márc. 27. 12:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

51%-os IQ bajnok. Minek böffentessz ide be, amikor nem tudsz hozzá se szagolni?

Egyébként nem vagyok keresztény, de kereszténységhez kapcsolódó értékekek vallok. Gondolom, most fingod sincs, mit jelent ez.

A Koránról nem akarok előadást tartani, olvastam róla elég sokat, hallgattam előadásokat is. Maradjunk annyiban, hogy a muzulmán hitet elhagyod halállal bünteti. Tetszik vagy nem tetszik, ez tény.


Ami a kérdezőt illeti: nem muzulmán népek éltek itt akkor, és hozzánk sem csatlakozott annyi muzulmán. Habár jegyezzük meg, jöttek velünk a honfoglaláskor, de nekik később fel kellett venni a kereszténységet.

Ha most ez lenne a feltétel, szerinted jönnének ide?

Szerintem nem.

És szerinted kik a mi keleti barátaink? Kire gondolsz konkrétan?

2019. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Vajon az ilyenek mint a kerdező tényleg ilyenek vagy csak megjátszák a tudatlant? Tegyük fel jön egymilió ukrán Magyarországra. Simán beilleszkednek. Semmi baj velük olyanok mint akár mi magunk. Jönnek dolgoznak . Főleg a fiatalok szakmával diplomával angol nyelvtudással De el tudod ugyan ezt mondani egymillió Eritreairól vagy Szomáliairól is?
2019. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ebbe az országba csak betanított munkás kell, felesleges a szakma, diploma, nyelvtudás, simán jöhetnek akár szomáliaiak is
2019. márc. 27. 14:48
 14/20 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Na persze kérdező. Szánalmas erőltetett válasz.
2019. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

"Rendelkezik", hiszen az egyetem előtt érettségizett is.

Kitérő.

Az ilyen kérdések után már akkor már nem is olyan rémhír, hogy a svédeket avval etetik, hogy az őseik négerek voltak?

Hát hova tart a világ? Ki eteti az etetőket?

2019. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Na most pont ebben van igaza Orbánnak:

- Nekünk még van választásunk, hogy akarunk-e mindenfajta népséggel együtt élni.

- Nyugatnak ez már nem kérdés, nekik az a kérdés, hogy hogyan tudnak együtt élni velük? Vagy hogyan nem?

2019. márc. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Biztos nem írhattam hüleséget mert a kérdező dühében folyamatosan alpári üzeneteket küldözget.
2019. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te sem vagy tisztában velük. És még el is játszod az okost, közben hülye vagy mint a segg.
2019. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
43%
Biztos vannak mélyreható ismeretei, a kommunizmust és fasizmust nem ismerve nem lehetne ikyen ördögien ügyes.
2019. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor rendelkezik alapvető történelmi ismeretekkel ügyvédi végzettsége lévén nyilván tudja hogy melyik állam kormányfője.
2019. ápr. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!