Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkanélküli fiatalok! Ha...

Munkanélküli fiatalok! Ha manapság létezne egy olyasmi ország, mint az NDK, vagy valamelyik más tagja a Keleti-Blokknak (tehát európai kultúrájú, alapvető életkörülményeket biztosítja, csak kommunista) átszöknétek oda?

Figyelt kérdés

2017. júl. 29. 23:11
1 2
 1/11 árokpart ***** válasza:
87%
Ha létezne ilyen és élet színvonalban megfelelő létbiztonságot nyújtana, akkor is hiába szöknénk át nem maradhatnánk ott, mert kitoloncolnának. Politikai menekültként sem fogadnának be, mert ugye a nyugati demokrácia nem igazán üldöz senkit politikailag, másrészt nemzetbiztonsági szempontból sem tartana az adott szavaiddal élve az olyasmi ország megbízhatónak egy olyan embert aki élt a nyugati blokkban. Arról nem beszélve, ha netán csoda történne és az ország befogadna a nyugaton maradt rokonokkal, barátokkal, ismerősökkel az életben többet nem találkozhatnál, sőt telefonon is legfeljebb annyit beszélhetnél, hogy szép napos idő van, vagy fúj a szél. NDK-s emberek NSZK-s ismerőseikkel egyedül a Balatonon találkozhattak 1989-ig személyesen. Ha az NDK-s állampolgár a balatoni nyaralásból hazaért a magyarországi nyaralásáról részletesen be kellett számolnia a pártbizottság előtt és azt is, hogy minden egyes nap az NSZK-s rokonokkal mit, mikor és miről beszélgettek, ki mikor ment éppen a balatoni nyaralóban, szállodában wc-re. Ilyen részletekig legalábbis a 70-es évek végéig ilyen kemény volt. Nem biztos, hogy kérnék egy ilyen országból.
2017. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok munkanélküli, de létezik ilyen, Fehéroroszországnak hívják.
2017. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 árokpart ***** válasza:
Fehéroroszországban egy pár hét eltöltése után szerintem sírva könyörögnénk egy magyarországi közmunkás életszínvonalért is. Nem beszélve az oroszos felfogást a közigazgatás minden területén a magyarországi fiatal, intelligens közúti rendőrök néhai kissé néha eltúlzott bírságolását is.
2017. júl. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Szökne a halál!
2017. júl. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ritka hülye kérdés. Egyébként, nem. Igaz, nem vagyok munkanélküli, de voltam már, ilyen faxság viszont eszembe nem jutott volna.
2017. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Onnan mindenki csak elszökött. Több mint 2 millióan a fal felépüléséig, és még utána is sokan, az életük kockáztatása árán.
2017. júl. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Én munkanélküli vagyok. Ha az 1940-1950-es évekbe éltem volna és 1947-ben lettem volna 26 éves, akkor beálltam volna az ÁVO-ba, hogy kapjak fizetést és legyen munkám. Az volt a legjobb munka, hogy másokat kellett lehallgatni, ütni, vágni, őrizni, nőket megerőszakolhattam volna büntetlenül, szóval beléptem volna az ÁVO-ba, de pl. ha a Szovjetunióban éltem volna ott meg a Lenin által létrehozott CSEKA-ba, későbbi nevén NKVD-be léptem volna be. Ha NDK-ban éltem volna akkor meg a STASI-ba a kelet német titkos rendőrségbe létem volna be, de nem szöktem volna el más országokba. Maximum azt csináltam volna, hogy Magyarországon az ÁVH megszűnése után 1957-ben megpattantam volna a Szovjetunióba, mert nem akartam volna, hogy felelősségre vonjanak az ÁVH-s múltam miatt.
2017. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem, Anubis mindezt csak hülyítésből írja :)
2017. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%
Komolyan gondoltam. Beléptem volna az ÁVO-ba, de csak a megélhetésem biztosítása miatt. A mai világban munkanélküli vagyok, nagyon nem találok munkát, ha az 1940-es években lettem volna hosszú távon munkanélküli és más lehetőségem nem lett volna, akkor bizony beléptem volna az ÁVO-ba. Most is, ha lenne az ÁVO-hoz hasonló szervezet akkor belépnék, hogy kapjak fizetést, ne legyek munkanélküli. Azon is gondolkoztam, hogy csatlakozok az Iszlám Államhoz, mert vannak magyarok a soraikban és kapnak zsoldot. A munkanélküliségből már elegem van, minden helyről elutasítást kapok, szóval már bármit elkövetnék, hogy pénzhez jussak, gondolkoztam már bankrabláson, pénzszállító kocsi megtámadásán is.
2017. júl. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyesmin gondolkodsz, azonnal felejtsd el. Nem veheted biztosra, hogy nem a rácsok mögött kötsz ki.
2017. júl. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!