Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a magyar társadalommal...

Mi lesz a magyar társadalommal 15-20 év múlva?

Figyelt kérdés

A mai fiatalok egyáltalán nem tudnak és/vagy nem akarnak gyereket.

És nem csak anyagi okok miatt. Rengetegen mondják azt, hogy egyszerűen nem szeretnének.

30+ éves férfiakat ismerek, akik még mindig mamahotel lakók.

Amúgy is eléggé öregedő a társadalom. Mi lesz így 20 év múlva?



2019. márc. 28. 20:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Mi lesz, semmi, nem 9 millióan leszünk, hanem 8,3 millióan. Mit kell állandóan azon aggódni, hogy mi lesz majd jaaaj, meg mi volt régen jaaaj. Na, ebbe fogunk belehülyülni :D
2019. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
13%
Dehogyisnem vállalnak gyereket, csak újabban már a kutyuskáikat tartják a gyereküknek, viccen kívül szokássá vált egyeseknél kutya "anyának" nevezni a női kutyagazdát... A gyomrom felfordul persze ettől, meg más jóérzésű embernek is.
2019. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%

Semmi különös nem lesz. 20 évvel ezelőtt ugyanazok riogattak akik most, hogy nem lesz nyugdíj meg csődbe megy a gazdaság, minden fiatal kivándorol stb. stb. Aztán most éppen úgy megy minden mint korábban, pedig pár százezerrel kevesebben vagyunk.

tenni kell róla, hogy aki akar gyereket annak lehessen és aki több gyereket akar, annak több lehessen. Most kapnak hozzá segítséget a fiatalok, de ez nem megy parancsszóra. Türelem, majd lassan megjön a gyümölcse, mert sok idő amíg az ÉN-ÉN-ÉN társadalom meg tud változni és a MI-Mi-MI felé legalább el tud mozdulni.

Ha minden megy úgy tovább ahogyan most, akkor 20 év múlva is annyian leszünk, mint ma. Kicsivel több gyerek fog születni ami az egyre kevesebb szülőképes nő miatt nem hoz gyerekszámban még növekedést, de kicsivel kevesebben fognak idő előtt meghalni, mert az egészségügy meg kicsivel jobb lesz.

2019. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
41%
Átveszi a nagyhatalmi szerepet a letarolt Európában.
2019. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Reménytelenség, túl hajszoltság, kevés fizu, jövőnélküliség. Ez a mai 30 évesek osztályrésze. Ha 50 év félre tett pénz kell 30 nm megfizetéséhez jelenleg, akkor valószínűleg az játszik okosan, aki nyomorba nem válla gyereket. Aki képes gyereket vállalni, az vagy mintát követ, vagy gazdag.

10-12 óra munkám van naponta. 4 óra a munkába való utazás, mert vidéken nagyon kevés a fehér galléros munka, fel kell járnom BP-re. 4.30kor kelek, este 7re vagyok otthon. Mesélj kérlek, hova vállaljak gyereket, amikor 15 év munka mellett az alaptőkét nem tudom összeszedni egy ingatlanra, ahol 3 fél szoba, nappali, fürdő adott a 2 gyerek felnevelésér. Szüleim 10 év munka után röhögve vágtak bele a második ház megvételébe egy művész és egy számunkása fizuból, 80as években már autóval jártak munkába, mert megtehették. 16 évesen már jól fizető állást kaptak. Nekem 2 nyelvvizsga, 2 mérnöki MSc után 200as nettó kezdőfizuval örülök, hogy az albérlet kijön.


Idén legalább kafeteria sincs, amit lakhatásra lehet költeni. Asszonynak - 70 ezer, nekem - 80 ezer (mert a cég kafit ad a fizu helyett).

Na akkor 150 ezerrel csóróbb vagyok, mint tavaly. Köszönhetően a foci királynak.


Na akkor a melóban hatalmas stressz van. A közlekedés egyre rosszabb, egyre többen járnak a nagyvárosokba dolgozni, mert ott van meló. Szóval néha már csak 8ra érek haza.


Akkor 8-10ig tartsak gyereket, mint más halakat?


Persze a nagymama dolgozik, mert emelték a nyugger határt, nagypapa dolgozik, mert nyugdíja 0, és élni akar. Szóval ők sem tudnak segíteni úgy, mint anyáméknak az ő szülei. Az ingatlan idén is 20%ot fog nőni, de a fizu csökkent.



Szóval hova jöjjön a gyerek.


Mesélj még!!


Szombaton is dolgozom, vasárnap örülök, hogy takarításra van időm.


Mesélj. Hallgatlak.

2019. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
21%
2 mérnöki MSC-vel 200 nettó :D Ezt a béna suttyó utolsót :D
2019. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%

Szidni tudsz, jobb állást adni nem.

Ki a suttyó?

2019. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
Az 5-ös szépen összefoglalta. Manapság ha nem valakinek a valakije vagy, lehet akárhány diplomád, szakmád, nyelved, munkatapasztalatod, minimálbért alig keresel miközben mindennek az ára az egekben. Emellett rekord magasak az adók, az egészségügy romokban, oktatás romokban, mégis hogyan/minek vállaljon épeszű ember ide gyereket? Akit zavar hogy fogy a magyar, annak nem a tolvaj rabló népnyúzó fityeszre meg a focibolond hazug miniszterelnökére kellene szavaznia, hanem el kéne takarítani ezt az átok kormányt, elszámoltatni őket, és visszaállítani a normális szociális hálót, felhúzni az egészségügyet, oktatást, normális béreket adni, csökkenteni az adót, a munkaidőket. Amíg a legalapvetőbb dolgok sincsenek, és az embernek magára sincs ideje, magát sem tudja eltartani és máról holnapra él, hova gyereket, de őszintén? A semmibe gyereket szülni maximum Afrikában divat.
2019. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
16%
7-es, miért is adnék neked jobb állást? Te vagy az idióta munkaügyes troll, akinek mindig minden baja van. Semmi bajod nincs neked, egész nap itt rohadsz a gyk-n, ezért még sok is ez a 200ezer. Kiszúrnám minimálbérrel a szemed ha én lennék a főnököd.
2019. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%

Mérnökkènt sajnos egyet értek az 5#-el.

A kérdésre reagálva, ha így halad minden tovább, ahogy most, akkor az összes normális fiatal el fog menni és eszük ágában nem lesz hazajonni. Meg fogják kapni az aktuális ország állampolgársàgàt és a kint született gyerekeik már nem fogják magyarnak tartani magukat. Max magyar származásúnak.

Marad egy egyre szélesedő nyugdíjas réteg, akiket nem fognak tudni eltartani a megmaradt fiatalok. A gyerekvàllalàsi kedv még inkább le fog csökkenni.

Szerintem nagyobb eséllyel fogunk az oroszok gyarmati lenni, a mostaninal is jobban el tavolodunk majd Európától.


De persze ez csak találgatás, nem tudhatja senki mi lesz.

2019. márc. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!