Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány nagyon támogatja a...

A kormány nagyon támogatja a családalapítást és a nevelőszülőket meg lehet élni csak a támogatásokból segélyekből?

Figyelt kérdés

Nincsen iskolai végzettségem nem vesznek fel normális helyre dolgozni csak csicska munkára én meg biztos nem fogok fillérekért rabszolga lenni hosszú távon amúgy sem bírnám még ha fél milliót fizetnének akkor sem.


Lusta vagyok én dolgozni lopni csalni azt nem akarok mert nem olyan családból származom viszont dolgozni sem akarok ,arra gondoltam hogy a állami támogatásokból meglehetne élni nagy családos szülőként.


Azt hallottam hogy a örökbefogadó szülők egy gyermekre több mint 100 ezer forintot kapnak tehát 10 gyereket örökbefogadok akkor 1 milliót kapok havonta + családi pótlék segély állami támogatások , és akkor ha fiatal házas vagyok akkor még + kapunk valamilyen támogatásokat.


Mit szóltok hozzá?

Van egy ismerősöm egy házaspár akik nevelnek 5 gyereket nevelőszülőként és több mint 500 ezret kapnak , amikor meghallottam akkor jött az ötlet.



2019. ápr. 1. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Dicséretes.

A gyerekeket (vagy akár csak magadat) minimálbérből is alig tartod el, nem hogy segélyből meg családi pótlékból.

Persze ha az a perspektíva, hogy éhezteted őket, akkor nyugodtan, de akkor meg a gyámhivatal avatkozik be és ők vonnak felelősségre - joggal.

A megélhetési gyerekvállalás az egyik legnagyobb mocsokság a világon.

Ha pénz kell, végezd el az iskolát, vannak lehetőségek, felnőttképzés például.

Ne várd, hogy a pénz meg a jólét az öledbe hulljon. Ha fáj a tanulás, menj tizenkétórázni, ha fáj a munka, menj tanulni. De tátott szájjal a sült galambot várni, hát nem is tudom...

Bár ez a kérdés inkább egy áprilisi tréfa.

2019. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem játék! Még csak nem is lábasjószág!
2019. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A gyerekek nem esznek sokat amúgyis nem tudom hogy a óvodában van-e menza oda befizettném őket.

Meg olcsó élelmiszerekkel is lehet jó kaját csinálni.


Azért 10 gyerek az sok de az 1 millió lebeg a szemem előtt,nem tudom hogy van-e valamilyen korlát korlátozás hogy mennyi gyereket fogadhat valaki örökbe , de ha nincs akkor egy 10-et kihoznák a feleségemmel és havi 1 millió bejönne a zsebbe abból max 100-150 ezer lenne a étkezés plusz a rezsi mi egymás összesen legyen 300-400 ezer forint.

Na de akkor is maradna havi 600 ezer és 10 hónap alatt összegyűlne 6 millió forint csak azért mert 10 gyereket nevelek.

Bár igaz a gyerek nevelés is munka és fárasztó de akkor is jobb gyerekeket nevelni minthogy a Főnök terrorizáljon csicskáztason megalázon.

2019. ápr. 1. 20:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
És a fűtetlen tyúkól jó is lesz nekik, nem?
2019. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem jött be a trollkodás, attól még látszik mekkora barom vagy.

Amúgy ha kicsit is utána néztél volna, akkor tudhatnád, hogy nem lehet megélni a nevelőszülőségből.

"A nevelőszülőt a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonya a fennállásának időtartama alatt megillető alapdíj legalacsonyabb összege: minimálbér 30%-a 44700Ft/hó

A nevelőszülőt a nála elhelyezett gyermek, fiatal felnőtt után megillető kiegészítő díj minimális összege, az alapdíjon felül - gyermekenként, fiatal felnőttenként: minimálbér 20%-a 29 800 Ft/hó"

[link]

De nem kell izgulni, veled alapból nem foglalkoznának, ugyanis ez a kitétel is benne van a törvényben a nevelőszülőkről:

"2. A befogadó szülőkre vonatkozó közös szabályok

2. § (1) A működtető írásban tájékoztatást nyújt a befogadó szülőnek jelentkező személy részére a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony és a helyettes szülői jogviszony (ezen alcím alkalmazásában a továbbiakban együtt: jogviszony) létesítésének feltételeiről és a feladatellátásra való alkalmasság vizsgálatának folyamatáról.

(2) A működtető a jogviszony létesítését megelőzően vizsgálja a befogadó szülőnek jelentkező személy feladatellátásra való alkalmasságát. Az alkalmasság vizsgálata kiterjed a pszichológiai alkalmasság vizsgálatára is.

(3) A működtető környezettanulmányt készít annak megállapítása érdekében, hogy a befogadó szülőnek jelentkező személy körülményei alkalmasak-e a gyermek fogadására.

(4) * A befogadó szülőnek jelentkező személy háziorvosi véleménnyel igazolja a működtető felé, hogy a saját és vele egy háztartásban élő személy egészségi állapota nem veszélyezteti az ellátandó gyermeket."

[link]

2019. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az állam örül ha megszabadul a porontyoktól.

De ha nem fizet legalább 100 ezret egy gyerekért akkor nem érdemes elvégezni a nevelőszülői tanfolyamot meg ezt a egész bonyolult procedúrát.


Nehogy már minimál bért adjanak a mocskok azért hogy fél életen keresztül kínlodjon az ember ezzekel a idegen porontyokkal.


Szóval vagy fizetnek minimum 100 ezret egy gyerekért vagy pedig kínlodjanak ők velük a cigány porontyokal.


De ha támogatná a kormány a nevelőszülőket nagyon sok pénzzel és lakással akkor nem lenne egy gyerek sem intézetben , és azért egy gyereknek szerető családban a helye nem egy nevelő intézetben.

2019. ápr. 1. 22:13
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

"egy gyereknek szerető családban a helye"

Aha, mert nálad szerető család lenne mi? Ha meg teszem azt megbetegszik akkor nem veszed meg neki a gyógyszert mert az már túlmutat a kereten amit kitűztél, vagy nem veszel neki tanszert mert az sokba van. Erős a gyanúm hogy trollkérdés.

Miért nem tippmixelsz inkább? Az is legális, tisztességes, dolgozni meg tanulni se kell érte, és maximum a saját életedet teszed tönkre, másét nem.

2019. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12 embernek 150.000 Ft ételre????
2019. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Az 5-ös tökéletesen leírta, csak az maradt ki belőle (vagy elkerülte a figyelmemet) hogy a fizetéseden kívül minden fillérrel el kell számolj amit a gyerekekre adtak, a gyámhatóság felé. Így te abból nem tudnál lébecolni.

Amellett borítékolom, hogy a pszichológiai vizsgán az ajtóig nem jutnál el!

2019. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jobban megélsz mintha minimálbérért dolgoznál, vagy még annál is jobban.

Egy ismerősömnek 4. gyereke van és életében nem dolgozott az anyjuk -de az apa se igazán- lassan 50 évesek és így jármak el nap mint nap bulikázni, nagyszülőkkel külföldre nyaralni és sorolhatnám.

2019. ápr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!