Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pro és kontra: a családtámogat...

Pro és kontra: a családtámogatás bővítését, vagy a bevándorlók befogadását, továbbképzését támogatnád inkább Magyarországon a munkaerőhiány megoldására és a nyugdíjrendszer megmentésére?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 23:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
64%

Másrészt mivel még nem élünk diktatúrában,nincs vasfüggöny,így semmi garancia arra,hogy a ma születő gyerek itt fog dolgozni.


De ilyen éhbérért nem fog idejönni semmilyen bevándorló.

Szlovákiában már euró van.Liberális elnök lesz.

Valószínűleg a felvidéki magyarok sorsa is jobb lesz.

Ugyan miért jönnének ide?

2019. ápr. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Erős Magyarország ***** válasza:
24%

"Másrészt mivel még nem élünk diktatúrában,nincs vasfüggöny,így semmi garancia arra,hogy a ma születő gyerek itt fog dolgozni.



De ilyen éhbérért nem fog idejönni semmilyen bevándorló.

Szlovákiában már euró van.Liberális elnök lesz.

Valószínűleg a felvidéki magyarok sorsa is jobb lesz.


Ugyan miért jönnének ide"


A bérek folyamatosan nőnek, ahogyan az ország is gyorsan fejlődik, mondtam is hogy a béremelés ugyanannyira fontos mint a családpolitika.

2019. ápr. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
77%

Te már kevered a dolgokat.A bevándorlást a menekültekkel.

A legális bevándorlást az illegális bevándorlással.


De a neved alapján nem is csodálkozom,gondolom a hülyítés a cél.

2019. ápr. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Erős Magyarország ***** válasza:
39%

"Te már kevered a dolgokat.A bevándorlást a menekültekkel.


A legális bevándorlást az illegális bevándorlással."


Én végig az illegálisan érkezett bevándorlók illetve menekültekről beszéltem ha nem tűnt volna fel.

2019. ápr. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
53%
Akkor nem olvastad el a kérdést rendesen.....
2019. ápr. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Erős Magyarország ***** válasza:
37%

"Akkor nem olvastad el a kérdést rendesen....."


Bevándorlásról kérdeztél én előtte az illegálisról beszéltem, így azt gondoltam arról beszélsz.

2019. ápr. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
60%
Olyan remek családtámogatás van Magyarországon, hogy a lakásárak megduplázódtak és már alig működik az egészségügyi és oktatási rendszer. De vállalj nyugodtan öt gyereket, mert itt aztán remek és faxányos minden. :D
2019. ápr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Hibás a kérdés, mintha nem lehetne harmadik megoldást választani vagy a kettő közül csak az egyiket lehetne alkalmazni.
2019. ápr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

Én eleve nem látok problémát abban, hogy csökken a népesség. Az 1-2 gyerekes vagy gyermektelen család a jövő. Kitolòdott a gyerekvàllalàs 30 fölé, jó okkal. Illetve az emberek nem is mernek többet bevàllalni. Szerintem inkább szülessen 1 gyerek pàronként, de az az egy kapjon normális nevelést és elég figyelmet. Valamint anyagilag is tudják elindìtani az életben. Illetve én abban sem látok problémát, ha nem születik gyereke egy párnak. Nincs értelme, hogy olyanok is gyereket vállaljanak, akik nem akarnak.

Legyen a minőség a lényeg, a mennyiség helyett.

Egy 4 gyerekes család lehet csupa szalagmunkàsokat termel ki, mert nem lesz pénz taníttatni őket. Míg egy gyerekes szülő valószínűleg végig tudja finanszírozni a gyerek tanulmányait, bármi lehet belőle.

Persze a nyugdíjrendszer gond, mindenképpen àt kéne alakítani és több alternatívàt felkìnàlni az öngondoskodásra.

Egyébként simán lehet, hogy 1 db gyerek több járulékot termel ki, mint 4 másik. Tényleg a minőségi gyerekvàllalàs a lényeg. Közmunkàsok és minimálbéresek nem fogjàk megoldani a nyugdíjazás problémáját.

Illetve az sem utolsó, hogy azok a nők, akik 3-4 gyereket vállalnak, jó hosszú időre kiesnek a munkából és egy ilyen gyorsan fejlődő világban lehet semmit nem fog érni a gyerek előtti tudása, tapasztalata.

Persze nem vagyok a nagy család ellen sem, de én nem erőltetnèm, nem kötnèk támogatásokat a 3-4 gyerekhez. Amennyit ràköltenek a csokra meg a többi szarra, inkább költhetnèk a nyugdíjakra is.

Mindenki annyit vállaljon, amennyit jónak lát. Ne kerüljön hátrányba az, aki gyerekteken, vagy 1 gyereke van.


A migrációt szerintem felesleges idemosni, ez csak a kormány agymenèse, hogy vagy szülőgèpeknek nézzük a nőket, vagy befogadunk egy nagy rakás migránst. Úgy csinálnak, mintha nem lenne más opció vagy átmenet. Migráció vagy csalad. Hülyeség szerintem.

De egyébként valamilyen szintű migráció mindig volt és mindig lesz. Amíg ellenorizetten történik és arányosan, addig szerintem nem probléma. Nálunk egyelőre csak emigráció van, ide jönni a kutya sem akar.

2019. ápr. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem inkább rendezzünk egy olimpiát 3-4000 milliárdért. Az sokkal jobb ötlet.
2019. ápr. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!