Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország problémáinak...

Magyarország problémáinak oroszlánrésze a kommunizmusra, a szovjet megszállásra vezethető vissza?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, most Április 4.-én ez egy aktuális téma.


Úgyértem, még mindig elég kevés pénzt keresünk, nehéz megélni, és kevesebb luxust engedhetünk meg magunknak, mint a Nyugat-európaiak.


Még olyan országok is jobban élnek manapság, mint Olaszország és Spanyolország, amik talán még nálunk is csóróbbak és primitívebbek voltak 1945-ben, pedig ezekben is probléma például a korrupció és a munkanélküliség, ezekben is vannak lerobbant házak vidéken, és patkányok által megszállt, rozoga városrészek nagyvárosokban.


Kimegyek az utcára, és minden szürke, lerobbant. Paneldzsungelek vannak, széttöredezett aszfalt, járda, rozoga boltocskák. Csak a nyugati multik szupermarketei pl. SPAR, ALDI, LIDL jelentenek valamennyi színfoltot.


Elmegyek az "ingyenes" orvoshoz, és lehangoló lepratelep a rendelő, a nővér bunkó, az orvos csak felületesen vizsgál meg, remélem nem ír fel rossz gyógyszert.

A kórház mégrosszabb, kb. mint valami középkori monostor vagy egy 19. századi szegényház. Ha jó ellátást akarsz, perkálnod kell.


Az iskolában is rozoga padok, penészes termek vannak. Tanárok, akik vagy leszarnak mindent, vagy szadisták, vagy szélsőséges nézeteket tanítanak.


Amikor autóval kimegyek Burgenlandba, Ausztriába, áthaladok ilyen helyeken a régi főúton, mint Nickelsdorf, Zurndorf, Parndorf, olyan, mintha valami 50-es évekbeli amerikai kisvárost látnék. Ezek után szinte fenyegető érzés, amikor a régi 1-esen visszajövök és meglátom a hegyeshalmi átkelőt a rozsdás, rozoga lámpáival, tetőszerkezetével. Gondolom hasonló élmény, mint amikor a régi rendszerben egy nyugatnémet átment kocsival az NDK-ba és meglátta, hogy hogyan néz ki az NDK-s határátkelőhely.



Az emberek mentalitása itt is sok dologban erre vezethető vissza, vannak a "szocinyuggerek", öregek, akik még mindig úgy akarnak élni, mint a régi rendszerben, és fiatalabb átlagemberek, amik nem nyitottak semmi felé.


Egyszerűen mondjuk úgy, erősebb az öngyilkossági vágyam Magyarországon, mint Ausztriában.



2019. ápr. 4. 22:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem a szocializmus miatt van. Ha megmarad a Horthy-rendszer 1945 után és sose leszünk komcsi állam, akkor itt még mindig jobbágyok és földesurak lennének.

Most is látható, hogy mi megy. A magyarok megkapták a szabadságot a rendszerváltáskor és a szabadsággal csak annyit tudtak kezdeni, hogy megint feudalizmust építenek, mintha a magyarok számára ez valami etalon társadalmi forma lenne.

2019. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Igen,többek közt a kádárista mentalitás is, ami a megszállók utódszervezeteit, a fideszt, maszopot, és ezek alpártjait tartják hatalmon.
2019. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

A Kádár rendszer volt Magyarország féjykora.Nem értem mit beszélsz.

A rendszerváltás után romboltak le mindent.Nem élünk olyan színvonalon most sem,mint akkor.

2019. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

'A Kádár rendszer volt Magyarország féjykora.'

Kádár-rendszer fasorban sincs Nagy Lajos, a Hunyadiak, a dualizmus korához képest.


'Nem élünk olyan színvonalon most sem,mint akkor.'

Élhetsz most is olyan színvonalon, csupán vissza kell fognod a fogyasztást a legelemibb dolgokra.

2019. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Nagy Lajos meg a Hunyadiak korában lehet,hogy katonailag erős volt Magyarország,de a nép nyomorgott.A földesúrnak ahhoz is joga volt,hogy megölje a jobbágyot (pallosjog)

Nehogy már ezeket a despotákat sírjuk vissza.Kádár alatt meg magasabb volt a dolgozók életszínvonala,mint ma.Lehetett menni nyaralni,SZOT üdülőbe,olcsón kaphattál kaját,ma ez nincs meg.

2019. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

'Kádár alatt meg magasabb volt a dolgozók életszínvonala,mint ma.'

Ahhoz képest szép kis öngyilkosság-és alkoholizmus statisztikákkal büszkélkedhettünk.


'Lehetett menni nyaralni,SZOT üdülőbe,olcsón kaphattál kaját'

Most is lehet menni nyaralni, igaz, az utazási lehetőségek manapság szélesebb körűek, csupán pénz kérdése az egész. Olcsó kajolásra csak annyit: egyrészt mesterségesen tartották lenn az árakat a fizetés pedig nem volt eget rengetően magas. Másrészt nem túl széles választék állt rendelkezésre, én jobb szeretek többféle élelmiszer közül válogatni.

De csak ismételni tudom magam: ha fogyasztásod a legelemibb dolgokra korlátozod, máris ott vagy, ahol a rendszerváltás előtt. Csak van, akinek ennél jóval nagyobb az igényszintje és nem vágyik semmiféle korlátozásra.

Volt oka, hogy az a rendszer a múlté.

2019. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Nem,nem lehet menni nyaralni.Ez egy hazugság.Utoljára általános iskolás koromban voltam.Nincs rá pénz.Nem tudom milyen széleskörű lehetőségekről beszélsz.

És milyem legelemibb dolgokra?Az akkori fizetésből többmindent lehetett venni,mint ma.Kiszámolták,hogy a fizetésekhez viszonyítva a kendér 5x drágább,mint akkor.

Az élelmiszer is rohadt drága.Kb 1500-2000 forint simán megvan egy napi fejadag

2019. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Igényszint...

Akkor többmindent megengedhetett magának az ember mint ma.Akkor még lehetett saját lakást venni,vagy akár építkezni,mert volt rá pénz.

Manapság csak az albérlet van.Soha nem lesz annyi pénze eg dolgozómak,hogy lakást vegyen.Marad a mamahotel vagy az albérlet.

Ez a nagy lehetőség?

Te biztos valami jólmenő burzsoá vagy,akinek nem okoznak ezek problémát..

2019. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Persze, én vagyok a burzsoá...


'Nem,nem lehet menni nyaralni.Ez egy hazugság.Utoljára általános iskolás koromban voltam.Nincs rá pénz.Nem tudom milyen széleskörű lehetőségekről beszélsz.'


Erre utaltam, hogy zseton kérdése az egész. Arról van szó, 90 előtt korlátozásokkal lehetett kiutazni, meghatározott időtartamra és a beváltható pénz értékét is megszabták és az sem volt mindegy, hová mész. Na ehhez méricskéld a mostani lehetőségeket. Ha nincs zsozsód, hogy utazgass, az nem az én problémám, de nem is az államé, elvégre már nem fogja/foghatja mindenkinek a kezét holta napjáig, ahogy az előző generációknál volt divat. Elhiszem, hogy rohadt egyszerű és kényelmes volt úgy élni, felső szinten az átlagember alá tolnak mindent, de ez nem működik/működhet örökké.


'Akkor még lehetett saját lakást venni,vagy akár építkezni,mert volt rá pénz.'

Meg ha volt olyan mázlista, hogy kiutalták neki a lakást. Nem kevesen levelezgettek folyton a hivatallal, legyenek szívesek, segítsenek nekik lakáshoz jutásban.

2019. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!