Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország problémáinak...

Magyarország problémáinak oroszlánrésze a kommunizmusra, a szovjet megszállásra vezethető vissza?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, most Április 4.-én ez egy aktuális téma.


Úgyértem, még mindig elég kevés pénzt keresünk, nehéz megélni, és kevesebb luxust engedhetünk meg magunknak, mint a Nyugat-európaiak.


Még olyan országok is jobban élnek manapság, mint Olaszország és Spanyolország, amik talán még nálunk is csóróbbak és primitívebbek voltak 1945-ben, pedig ezekben is probléma például a korrupció és a munkanélküliség, ezekben is vannak lerobbant házak vidéken, és patkányok által megszállt, rozoga városrészek nagyvárosokban.


Kimegyek az utcára, és minden szürke, lerobbant. Paneldzsungelek vannak, széttöredezett aszfalt, járda, rozoga boltocskák. Csak a nyugati multik szupermarketei pl. SPAR, ALDI, LIDL jelentenek valamennyi színfoltot.


Elmegyek az "ingyenes" orvoshoz, és lehangoló lepratelep a rendelő, a nővér bunkó, az orvos csak felületesen vizsgál meg, remélem nem ír fel rossz gyógyszert.

A kórház mégrosszabb, kb. mint valami középkori monostor vagy egy 19. századi szegényház. Ha jó ellátást akarsz, perkálnod kell.


Az iskolában is rozoga padok, penészes termek vannak. Tanárok, akik vagy leszarnak mindent, vagy szadisták, vagy szélsőséges nézeteket tanítanak.


Amikor autóval kimegyek Burgenlandba, Ausztriába, áthaladok ilyen helyeken a régi főúton, mint Nickelsdorf, Zurndorf, Parndorf, olyan, mintha valami 50-es évekbeli amerikai kisvárost látnék. Ezek után szinte fenyegető érzés, amikor a régi 1-esen visszajövök és meglátom a hegyeshalmi átkelőt a rozsdás, rozoga lámpáival, tetőszerkezetével. Gondolom hasonló élmény, mint amikor a régi rendszerben egy nyugatnémet átment kocsival az NDK-ba és meglátta, hogy hogyan néz ki az NDK-s határátkelőhely.



Az emberek mentalitása itt is sok dologban erre vezethető vissza, vannak a "szocinyuggerek", öregek, akik még mindig úgy akarnak élni, mint a régi rendszerben, és fiatalabb átlagemberek, amik nem nyitottak semmi felé.


Egyszerűen mondjuk úgy, erősebb az öngyilkossági vágyam Magyarországon, mint Ausztriában.



2019. ápr. 4. 22:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Nem lehetett külföldön szórni a pénzt,na és?

Titeket burzsujokat sem érdekel az én problémám,akkor én miért sajnáljalak titeket?

Most sincs pénz külföldre menni,akkor mit számítson nekem,hogy a gazdag mehet e vagy nem?

Ez a rendszer a burzsujnak jó,az a rendszer a dolgozónak.Ennyi.Lehet neked olyan jó ez a rendszer,de nekünk nem.Nekünk akkor volt több lehetőségünk,hisz a pènz nem számított.

2019. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

'Ez a rendszer a burzsujnak jó,az a rendszer a dolgozónak.'


Azt hiszed, abban a rendszerben nem volt 'burzsuj' -de nem csipázom ezt a kommer pejoratív kifejezést-? Akkor is léteztek, csak pártvezetőknek, pártelitnek hívták.

A dolgozónak meg azért volt Hawaii,dizsi, napfény, mert nem kellett azzal törődnie, a szociális juttatásokat miből finanszírozzák.

2019. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Mit számít,hogy a pártelit jobban élt?Talán meg is érdemelték.

Miért választanék egy olyan rendszert ami a burzsoáziának jó,ahelyett a rendszer helyett,ami NEKEM,a dolgozónak jó?

Hülye lennék saját magamnak rosszat akarni.Azért beszélsz a szocializmus ellen,mert akkor nem én szopnék,hanem te.

2019. ápr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

És eljutott a vita a magyar társadalom tökéletes leképezéséig:


A oldal, és B oldal. A oldal kizárólag a neki kedvezőt, B oldal szintén a neki kedvezőt akarja választani,mindenfajta kompromisszum, vagy más megközelítés nélkül.


És így alakulnak ki az 51-49%-os választások, ahol minimális különbséggel, de mindig van egy hatalmas százaléknyi ember, akinek tervszerűen rosszul kell járnia.


Itt van a gond. Hogy nem kéne. Csak fenntartjuk ezt a rég berögzült vagy a kecske, vagy a káposzta történetet.

2019. ápr. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

'Azért beszélsz a szocializmus ellen,mert akkor nem én szopnék,hanem te.'


Nemcsak én, hanem minden értelmes ember, aki rühelli, ha egy kormányzat korlátokat állít fel. Azt hiszed, az életed fenékig tejfel lenne a sozialismusban, amennyiben egy vállalkozó szellemű kormány visszahozná? Az a korszak csak az emlékekben olyan szép és jó, ha tényleg az lenne most is, pár hétnél tovább nem bírnánk ki.

2019. ápr. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

De csak neked,burzsujnak lenne rossz.Csak téged korlátozna.Nekem,a dolgozónak sokkal több lehetőséget adna,mint ami most van.És mi sokkal többen vagyunk,mint a burzsoázia.

És igen,nincsen olyan rendszer,ami mindenkinek jó,ezt be kell látni.Van az a rendszer,ami a felsőbb réteget képviseli és az alsóbb réteget kizsákmányolja.A másik rendszer meg ellehetetleníti a felsőbb réteget és az alsó rétegek javát szolgálja.

Olyan nincs,ami mindenkinek jó.Én meg inkább azt választom,ami a szegényeknek jó,mint azt ami a burzsujnak.Ahhoz hogy a szegénynek jobb legyen,igen is el kell venni a gazdagtól

2019. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Eddig csak sejtettem, most már biztos vagyok benne, menthetetlenül megrekedtél agyilag a 60-as években.

Ez meg mi?

'Ahhoz hogy a szegénynek jobb legyen,igen is el kell venni a gazdagtól'

Szóval qrva mindegy, a módosabb hogyan szerezte a vagyonát, elvesszük tőle? Akkor lényegében ugyanazt csinálod, mint egy rablóbanda, csak kiegészíted némi ideológiai mázzal, hogy ne legyen annyira bicskanyitogató... Na, többek közt ezért is bukott meg nálunk mind a két kommunista diktatúra.

2019. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
A gazdag kizsákmányolással szereztèk a vagyonukat és senkinek nem szükséglete a luxus
2019. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#28

Ezt nevezik durva általánosításnak -aki gazdag, az csak kizsákmányolással juthatott vagyonhoz- és egyben irigységnek, hiszen ezzel a logikával, ha én többet tudnék keresni, félretenni és jobb dolgokra beruházni, akkor te valószínűleg elvennéd tőlem, mondván, nekem nincs rá szükségem. Mi van, ha az ellenkezője igaz?

Mert akkor nagyon nem ismered a Maslow-piramist...

Minden módosabb, ügyesebb parasztgazdát ezzel a -hamis- kijelentéssel sikeresen beállítottak kuláknak és ott szekálták, ahol csak tudták.

2019. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Régen a kulákot szekálták,ma engem.Miben lenne jobb a mai?
2019. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!