Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország aranykora szerint...

Magyarország aranykora szerintetek is a Reformkor volt, tehát úgy az 1820-as évektől a 48-as forradalom bukásáig?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik ez a korszak, Magyarország akkor egy haladó szellemű, hazafias ország volt, sorra jelentek meg az ipari forradalom eredményei pl. olcsóbban megvásárolható, jobb minőségű termékek, ruhák, korai elektronikai felfedezések pl. Jedlik Ányos jóvoltából.


Társadalmilag virágzott a nacionalizmus, a magyar kultúra reneszánsza, újra felfedezése, államnyelv lett a magyar a latin helyett. A nők és a férfiak is egyre modernebb, praktikusabb ruhákat hordtak, sok radikális és modern gondolat, ideológia született. Mai napig ezen korszak öröksége határozza meg nemzeti ünnepeinket és hogy mit jelent magyarnak lenni.


https://www.youtube.com/watch?v=ftDovQk-UqQ



2019. ápr. 7. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Lehetséges, bár a többség inkább a dualizmus korát, a "boldog békeidők"-et tartja aranykornak :)
2019. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én inkább az Boldog Békeidőkre szavaznék, mint Aranykor. Hiszen Baross Gábor minisztersége alatt valósult meg mindaz, amiről Széchényi álmodozott.
2019. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem '98-02 között illetve 2010-től van hazánk aranykora.
2019. ápr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyurcsány, miután jócskán megemelte az adókat, úgy nyilatkozott, hogy a magyar emberek soha nem éltek még ilyen jól. És az a durva hogy igaza is van.

Pl. mikor volt azelőtt ennyi embernek kocsija?

2019. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Csak nehogy a levegő minőségének rovására menjen az a sok kocsikázás.

2019. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Nos, Én szerintem az Aranykor a Horthy korszak volt.

Ezt az országot nemcsak megcsonkították, hanem halálra is ítélték. A megcsonkítás nem etnikai szempontok szerint ment, hanem a gazdaság ellehetetlenítésének szempontjai szerint. És így sem ment. 1940-re a csonka ország a térség vezető gazdasági hatalma lett.

2019. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szántóvető ***** válasza:
ha ilyen jó volt akkor miért robbant ki a forradalom?gondold már végig még egyszer.
2019. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!