Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól látom, hogy a magyar...

Jól látom, hogy a magyar politikai élet a 21. századi, polgári fiatalság küzdelme lett a maradi ancien régime ellen?

Figyelt kérdés
Most megy nálunk végbe az, ami a franciáknál 230 éve történt? Ennyire el vagyunk maradva társadalmilag?

2019. jan. 7. 20:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Mi lesz akkor, ha az ancien régime győz? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ők állnak győzelemre.
2019. jan. 7. 20:21
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Te meg mi a francról beszélsz.
2019. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert a franciáknál a társadalom 90%-át képviselő harmadik rend, (ha jól emlékszem) 74 nemes, és a papság egy jó része is beállt az akkori XVI. Lajos ellen.

(Még akkor is ha ez a 90%-ba bele van számolva a parasztság is, akik véleményét a kutya nem kérdezte, csak a nevükben beszéltek.)


Plusz a "Nagy és dicsőséges" forradalom nem igazán csak a "szabadság, testvériség, egyenlőség"-ről szólt...

Pl. Bastille-t nem a politikai foglyok miatt támadták meg (akkor épp csak köztörvényes bűnözők voltak) szimplán el kellett foglalniuk, mert ott volt a lőszer, ami kellett a korábban beszerzett lőszer nélküli puskáikhoz + ahhoz a pár ágyúhoz, amit a leszerelt katonáktól szereztek.


Itt nincs Bastille, nincs 90%-ot képviselő harmadik rend, teljesen más a helyzet/szituáció.

2019. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én csak annyit látok, hogy a régi, maradi világ csap össze a modern fiatalsággal, akik szabad, jóléti országban akarnak élni, mert ha nem tehetik meg, akkor el fognak innen menni.

Hogy mi lesz azután Magyarországon, ha még az a kevés fiatal is megpattan, akik egyáltalán vannak? Isten tudja, de talán még ő sem.

2019. jan. 7. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Az megvan, hogy a 18-24 évesek körében melyik a messze legnépszerűbb párt?
2019. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem fog mindenki megpattanni. Pl: egyik osztálytársammal voltunk kint külföldön egy 3 napos túrán, és már az első nap végén mondta, hogy haza akar menni Magyarországra, mert nem érzi itt jól magát. (Mai napig nem tudom megérteni, de ízlések és pofonok, én azért szeretek felfedezni új helyeket)


A francia forradalom pedig miután az addig még működőképes(!) rendszer megszűnt, totális anarchiába csapott át, majd jött a jakobinus terror... jah, azt azért nem kívánom senkinek.


Minden érmének két oldala van. A francia forradalomnak is. Az egyik a dicső győzelem, "a szabadság vezeti a népet" c. Festmény, a másik pedig a karikatúrák, ahol egy addig nem tökéletes, de működő rendszert vágnak gallyra, semmi ötlettel a folytatást illetően.


PS: Bocsi, ezt nem tudom kihagyni...

- Mit mondott Petőfi, amikor előtte dobták tűzbe a Nemzeti Dal-t?

- Forradalom

2019. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Az megvan, hogy a 18-24 évesek körében melyik a messze legnépszerűbb párt?"


Kíváncsi vagyok, hogy a Fideszre szavazók közül mennyinél van szülői ráhatás és mennyinek nincs fogalma arról, hogy a Fidesz mit képvisel.

2019. jan. 7. 21:04
 8/9 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi vagyok, hogy a Fideszre szavazók közül mennyinél van szülői ráhatás és mennyinek nincs fogalma arról, hogy a Fidesz mit képvisel."


Alapesetben ebben a korosztályban lévők ha a politikában az ember tanácstalan mindenki a szüleihez fordul, egyrészt azért mert az ember bennük bízik a legjobban, na meg a szülő biztosan nem akar rosszat a gyermekének.

2019. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másrészt ennek a korosztálynak egy jelentős része lázad minden ellen. Szülők ellen, aktuális hatalom ellen. Épp ezért kisebb is valamivel az a többség, mint a teljes népesség körében. De majd eltelik tíz év, és sok mindent másképp látnak.
2019. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!