Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz szimpatizánsok, ezekről...

Fidesz szimpatizánsok, ezekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kedves Fidesz szimpatizánsok! Azt tudom, hogy a migránsellenesség, az egykulcsos SZJA és a CSOK miatt szeretitek a Fideszt (bár ezek sem egyértelműen pozitív dolgok), de mi a véleményetek az alábbi negatív intézkedésekről?


- Az EU-ban legmagasabb, 27%-os ÁFA

- A MANYUP megszüntetése

- Az LTP megszüntetése

- A Cafeteria megadóztatása, majd SZÉP kártyára való redukálása

- Milliárdok elpocsékolása játékvonatra és stadionokra

- Ágazati adók, amik úgyis a fogyasztón csapódnak le

- Túlóratörvény

- Új tákolmány, amiben rögzítve van, hogy Forint a fizetőeszköz (hogy nehezebb legyen az Euro bevezetése) és a nyugdíj már csak törekvés, nem jog


Szerintetek ezeket ellensúlyozza az a pár pozitívum, amit csináltak?



2019. ápr. 10. 14:34
1 2 3
 1/21 Molyember ***** válasza:
75%
Random fideszes válasz: "miT AkARsZ, taLÁn gYurCsÁNyT, MEg miGRÁsOKaT?"
2019. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Feketeruhasember ***** válasza:
27%
Ha mérlegre teszem a dolgokat összességében így is jobban járok mint más kormán alatt.
2019. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Minden erőlködés ellenére túlnyomórészt pozitív intézkedéseket említettél.

Az a helyzet, és ezt már az ellenzéki pártok jól tudják, új szavazókat nem a fidesztől, hanem egymástól tudnak vadászni.

A fidesz szavazóik elégedettek, hülyék lennének másra szavazni. Az ellenzéki szimpatizánsok elégedetlenek, őket lehet hülyíteni. Náluk nagyobb sikered lesz az ilyesmivel.

2019. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
az hogy k**** unalmas, hogy csak a negatív vagy inkább szerinted negatív dolgokat próbálod kiemelni, de egy csomó pozitívat meg nem látsz... Ne kérd, hogy most soroljam fel őket 😁
2019. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Ha ezek pozitívak, akkor emeljük nyugodtan 45%-ra az áfát és ez akkor még csak egy pozitívum, a többit majd megbeszélik mások. Engem annyira nem érint már a 27% áfa, mert a tartós fogyicikkeket máshonnan szerzem be. Nem csak én. Még sokan mások. Lehet, hogy a magas áfa egyik hátulütője még ez is.


Mi az átlag pongárok nem abban vagyunk érdekeltek, hogy az ellenzék minél több szavazót szerezzen, hanem abban, hogy biztonságban érezhessük magunkat ami annyit takar hogy ne legyenek meglepő fordulatok új törvényekben mert így sokan vállalkozni se mernek, mert mit hoz a jövő, hogy ne csinálja össze magát a forint (de aki akar az úgyis vehet már most is inkább EUR-t és tarthatja abban a pénzét), a politika visszahúzodjon egy normális szintre és ne tolakodjon be a mindennapjainkba. Ezt mind megcsinálhatná a fidesz is, de akkor azzal veszítene szavazókat és nem keveset.

2019. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Minden erőlködés ellenére túlnyomórészt pozitív intézkedéseket említettél."


Magyarázd már meg kérlek, ezek miért pozitív dolgok? Kíváncsi vagyok!

2019. ápr. 10. 15:54
 7/21 A kérdező kommentje:

"az hogy k**** unalmas, hogy csak a negatív vagy inkább szerinted negatív dolgokat próbálod kiemelni, de egy csomó pozitívat meg nem látsz"


Amit én látok pozitív dolgot:

- SZJA csökkent 1 kemény százalékkal!

- Pár dolog ÁFÁ-ja csökkent, de ennek ellenére a bruttó ár nem csökkent, mert a csökkenés egy részét vagy egészét a kereskedők benyelték

- Megtiltották a beltéri dohányzást (ennek mondjuk nagyon örülök)

- Csökkentették a társasági adót, ami miatt kicsit több cafeteriát kapok

- Felújítottak ezt-azt a városban (de ez kétélű, mert közben millónyi fát kivágtak)

- Már megcsinálja helyettem a NAV az adóbevallást


De ezek nagyon halovány dolgok.

A CSOK engem csak annyiban érint, hogy 10 millióval drágább minden ingatlan és így esélytelenné vált, hogy valaha házat vegyek. Más pozitív dolgot nem látok.

2019. ápr. 10. 15:59
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

"Ne kérd, hogy most soroljam fel őket"


Én kérlek, hogy sorold fel őket. Sőt ki is írok egy kérdést.

Mert talán ott nem csak hamis érvelés lesz - bár ez nehezen hihető. De amikor elkezdesz valamit bizonyítani, majd azt mondod, hogy a másikra hárítod a bizonyítás tényét, az azt jelenti, hogy a saját érvedet tökön szúrod és lehúzod a wc-n.

2019. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%

Akkor keresd ki lszi, hany kórházfelújítás történt, hány rendelő újilt meg, hány új mentőállomás létesült; mennyivel emelkedett a egü.dolgozók bére, mennyi közút épült, mi szepult meg csak Bp-en, soroljam?


Varom a listadat, akár összehasonlítót is küldhetsz mennyi kórház újult meg Gyurcsi alatt!

2019. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Na a pozitív dolgokról itt lehet nyilatkozni: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__98..


A negatívokról meg ebben a kérdésben.

2019. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!