Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar kormány miért akar...

A magyar kormány miért akar csokot adni a zsákfaluba költözőknek? Egyáltalán költözik ilyen helyre valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Teljesen érthetetlen,hogy a kormány miért akarja,hogy zsákfaluba költözzenek a gyermeket vállalni akaró emberek.


Sokban nincs általános iskola, némelyikben óvoda, háziorvosi szolgálat sincs.

Továbbá a közlekedés kaka, munkalehetőség a közelben 0., na jó megy két busz naponta.Nem véletlenül ürülnek ki.


Plusz, ezeken a "hátrányos helyzetű" településeken sok a kisebbség.Épeszű ember nem odaköltözik,hanem menekül onnan.



Miért, nem a megyeszékhelyek, megyejogú városok agglomerációjában osztja a Csokot?Ott is vannak falvak, messze jobb lehetőségekkel az élet elkezdésére,gyermekvállaláshoz, mint ezek a zsákfalvak.


Sokkal logikusabb lenne.



A zsákfalvakat hagyni kell megszűnni, ez is része a fejlődésnek.


2019. ápr. 12. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem hagyd a logikát nem neked való.


Azért ad csok-ot, mert megpróbálja arra ösztönözni az embereket, hogy ne menjenek el / menjenek vissza / költözzenek oda.

2019. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

1: Igen, de ki az a hülye, aki olyan helyre akar költözni, ahol se orvos, se iskola, se munka?


Ez max. azoknak jók, akik amúgy is helyben laknak, mert pl. mezőgazdasággal foglalkoznak, és így most tudnak venni a meglévő mellé maguknak mégegy házat.


Ez ugyanaz, mint a városiaknak a 10M csok.

10-ből 9 ember azt csinálta, hogy akinek már amúgy is volt pénze, az a már meglévő háza mellé vett befektetésnek a 10M felhasználásával egy újépítésű lakást.


Akkor kérdezem én, milyen problémát is oldott meg ezzel a kormány?

2019. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


én is a felsoroltakhoz hasonló faluban nőttem fel.

Normális munkalehetőségért 50 kilométert kellett utazni.Az egyetemistáknak szintén 50 km-t kellett utazni.


Normális bevásárlási lehetőségekhez szintén autóba kellett ülni.Mivel a faluban a helyi COOP drágán adott silány minőséget.


Ha most adna az állam 30 milliót meg hozzá autót, akkor sem mennék vissza.

2019. ápr. 12. 17:51
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Az a te dolgod, de összeségében kit érdekel? A kormány támogatni akarja a faluk kihalását erre való a csok. Ebből lehet pártpolikikát csinálni, szerintem viszont ettől függetlenül is hasznos.


Ha ez megnyugtat akkor én az egész csokot úgy eltörölném mint a pinty, viszont ha már van, akkor ezt a lépést jónak tartom.

2019. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy de... 30M-ért meg kocsiért simán kitallóznád a legközelebbi falut és odamennél.
2019. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

"1: Igen, de ki az a hülye, aki olyan helyre akar költözni, ahol se orvos, se iskola, se munka?"

A csokot felvevők nagy része pont nem az értelmiségi rétegből kerül ki.

2019. ápr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Belinkeltél valamit. Egy szó nincs zsákfaluról. Nyilván azok is érintettek de nem oda fogják úgyse felhasználni a csokot. Ez csak a te szándékos ferdítésed . Elmehetnél újságírónak. 5000 fő alatti falvak. Rengeted ilyen van nagyvárosok közelében ahol megnyugodhatsz van minden és zsákfalu.
2019. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

6: De, pont hogy az értelmiségi rétegből kerül ki a csokot igénybevevők 80-90%-a.


De egyébként a kérdés szempontjából ez teljesen irreleváns. Vagy orvosra, iskolára, munkalehetőségre szerinted csak az értelmiségieknek van szükségük?

2019. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
/és nem zsákfalu /
2019. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ugyan már, meg kell nézni mennyi rá a keret és mennyi falu van. Nem zavar sok vizet az egész dolog.
2019. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!