Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ennyire elégedetlenek az...

Ha ennyire elégedetlenek az emberek, akkor miért nem akarják leépíteni a kapitalizmus, miért érik be ezzel, amikor Orbán csak a kapitalizmus része?

Figyelt kérdés

Szerintem a kezdeti lépés az lenne, hogy felszámolni azt a mítoszt, hogy ilyen versengő az emberi természet. Ha így lenne akkor nem szenvednének az emberek. A kapitalista elidegenült szellemiség hazudja az embereknek azt, hogy küzdened kell, másokkal versengeni és legyőzni. Erre épül a kapitalizmus magyarán az önzésre és a gátlástalanságra. Láthatjuk ennek azt az eredményét, hogy melegszik a föld és, ha ez így marad akkor katasztrófák lesznek. Ezért lenne fontos az emberi természetről alkotott mítoszt felszámolni.


Ha az embereket, együttműködésre nem versengésre, kooperációra nem önös érdekre, szeretetre és nem küzdelemre tanítanák, akkor mindenki megvetné a versengést és totál embertelennek néznék a mostani rendszert.


Mivel már fejlett technológiánk van és egyre kevesebb munkahely lesz, akkor nem kéne elutasítani az olyan jóléti intézkedést, mint a feltétel nélküli alapjövedelem, hanem kiharcolni azt. Ha sikerülne nem lenne jelen az elégedetlenség, a kiszolgáltatottság, munkakényszer és a jövőtlenség, helyette kreativitás, öröm és boldogság uralkodna.


Ehez nem elég az O1G-zés, hanem a többi ellenzékből se kéne kérni. Ha nem akarunk új Orbánt akkor a kapitalizmusból se akarjunk!


Ez a cikk inspriált engem:


[link]


2019. ápr. 14. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A vágyálmod a lehetetlenség kategóriájába tartozik.

Értem én, hogy nem szereted a versengő kapitalizmust, de ma az összes ellenzéki párt ezt csinálja. Nem egy jobb világot hirdetnek, hanem a győzelem esélyével hitegetik a választókat. De leginkább egymással versengenek, a többiek szavazóiért. Talán a Munkáspárt lehetne olyan, amire te gondolsz, de arra csak 1-3%-nyi igény van évek óta. Nem gondolod, hogy 1-3% belátható időn belül meg tudja győzni a társadalom egészét? Mert ez csak úgy működik, ha mindenkinek tetszik.

De volt ilyen világ, mint Kadhafi Líbiája! Vissza lett csinálva a Kadhafi előtti idő...

2019. ápr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés: én megpróbáltam már levezetni magamban a dolgot az 1989 óta történteket. Talán ez kő nekik: ismét egy Vezír, mert nélküle nem bódogulnánk.
2019. ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2.

Azzal nincs gond.... Vezír mindenhol van! Még a falkába verődött kutyáknál is! Na! Pl. a kutyáknál figyeltem meg, hogy a dominanciát nem feltétlen a testi erő határozza meg!

2019. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

" akkor nem kéne elutasítani az olyan jóléti intézkedést, mint a feltétel nélküli alapjövedelem, hanem kiharcolni azt. Ha sikerülne nem lenne jelen az elégedetlenség, a kiszolgáltatottság, munkakényszer és a jövőtlenség, helyette kreativitás, öröm és boldogság uralkodna."


Hajrá! Hogyan oldanád meg a jelenlegi hiányszakmák pótlását? Esetleg más későbbi ezen intézkedések miatt hiányszakmákat technológiailag lehet kiváltani? Mi lesz azokkal, akiknek nem is akarnak majd dolgozni? Mi motiválja ezentúl a gyerekeket a tanulásra? Mekkora terhet jelentene ez a költségvetésre, fedezik-e a bevételek, egyáltalán mekkora összeg lenne az alapjövedelem? Mennyien érkeznének ide, hogy ebben a nagyszerű rendszerben éljenek? Hány emberig lehet gazdaságos? Hogyan lehetne fix bevételi szintet tartani? Alapjövedelem után kell adózni?


Kíváncsian várom a válaszaidat.

2019. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4.

Bár igazad van, de ez a technikai része a dolognak. Ezt megelőzi az emberi! Ha nincs az ilyesmire fogadókészség, akkor eleve halott a dolog.

Puding próbája az evés. Én, szívesen nyitnék egy érkezdét, ahol csak bablevest és túróscsuszát lehetne kapni, mivel én ezt nagyon szeretem. De hogy milyen lenne a sikere, azt a fantáziára bízom.

2019. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ès mit akarnál helyette?

Az erősebb kutya b_szik ès ez minden tekintetben igaz ránk is emberekre.

2019. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Bár igazad van, de ez a technikai része a dolognak. Ezt megelőzi az emberi! Ha nincs az ilyesmire fogadókészség, akkor eleve halott a dolog."


Nekem így halott az egész, hogy csak szónoklás van, cselekvés nincsen. Számomra a kérdező olyannak tűnik, aki csak élvezni akarja ennek az előnyeit, az meg nem számít, hogy másoknak ez mennyi munkát okozna, hogy a rendszert működőképessé tegyék és fenntartsák.


Ez pont olyan téma, hogy elméletileg jól hangzik, aztán meg van 2-3 évig majd belerokkan a gazdaságunk és rosszabb lesz a helyzet, mint a alapjövedelem előtt.

2019. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7.

Maximàlisan igazad van! Ahogy az angol mondaná: "A puding próbája az evés..."

Ezt a pudingot pedig kóstoltuk is... Ettük is... Oszt, nem ízlett...

2019. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az erősebb kutya b_szik egyrészt egy unintelligens, antifilozófiai, proli állítás, ami a kapitalizmus szellemtelenségének köszönhető. Szerintem az lenne a megoldás, hogyha mindenki elkezdene gondolkozni, filozofálni és átlátni a kapitalizmus konstrukcióin. Amit 4-es válaszoló írt neki azt javasolnám, hogy az aggódás helyett inkább lásson át a kapitalizmus konstrukcióin, mert amit leírt az is egy konstrukció. Pl. hogy a gyereknek tanulnia kell. Egyáltalán miért van szükség állami oktatásra, amikor itt az internet és, hogyha szeretne művelődni, akkor bármikor tud itt olvasni és akkor művelődhet amikor akar, nem kényszeríti rá senki. Nem kell az, hogy az állam parancsolja meg azt, hogy most iskolába kell járnod.


Ha megalakulna az alapjövedelem ugyanúgy dolgoznának az emberek, csak megszűnne a munkakényszer és olyan munkákat csinálnának amit szeretnek. A munka fogalmát és átkéne értékélni, mert a házimunka is egy munka, a tanulás is munka, az olvasás is és a filozofálás is az és nem csak az a munka, hogy felkelsz mindennap 6-kor azért, hogy a tőkéseknek ég jobban növeld a tőkéjét és abból csak kis részesedést kapjál. Ugyanúgy lennének orvosok, ugyanúgy meglennének termelve a termések, ezek nem szűnnének meg, hanem a munkakényszer szűnne meg és úgy hiszem, hogy a társadalom 99%-a jól járna ezzel. Az alapjövedelmet a költségvetésekből lehetne fedezni, hogyha nem értelmetlen dolgokra vernék el a pénzt, és nem oligarchák kezében lennének, hanem helyette ellenének számoltatva és a nép kezébe kerülne simán lehet finanszírozni, akár 100-150 ezer forint alapjövedelmet havonta. Mivel nem vagyok közgazdász ezért nem tudok belemenni a részletekbe, de youtubeon van fent több videó, ahol közgazdászok, szociológusok állnak ki az alapjövedelem mellett és elmondják részletesen, hogy hogyan lehetne elkezdeni.

2019. ápr. 14. 13:31
 10/12 anonim ***** válasza:

"youtubeon van fent több videó, ahol közgazdászok, szociológusok állnak ki az alapjövedelem mellett és elmondják részletesen, hogy hogyan lehetne elkezdeni."


Még sincsen egyetlen jól működő példája sem.


Ez a leírás meggyőzött arról, hogyha már a kapitalizmust leváltjuk akkor inkább jöjjenek a kommunisták, ők legalább leszámolnának az ilyen naplopókkal, mint te.(Én személy szerint megvagyok elégedve a kapitalista berendezkedéssel, még mielőtt bárki félreértené).


Sikeresség nem bűn, politikai kapcsolatok nélkül is meg lehet gazdagodni, valóban szomorú, hogy vannak olyanok, akik visszaéléseket követnek el, de ettől még nem kellene elvenni azoktól a lehetőséget, akik képesek önerőből sikeres céget létrehozni.


"Ugyanúgy lennének orvosok, ugyanúgy meglennének termelve a termések, ezek nem szűnnének meg, hanem a munkakényszer szűnne meg és úgy hiszem, hogy a társadalom 99%-a jól járna ezzel. "


De most is hiány van több szakmából. Idén ezeket sorolták közéjük:

"Asztalos, Burkoló, Épület- és szerkezetlakatos, Gyakorló ápoló, Eladó, Kőműves, Ipari gépész, Könyvkötő-nyomtatványfeldolgozó, Pék, Vegyész technikus, Szociális gondozó és ápoló, Szociális asszisztens, Magasépítő technikus, Hegesztő, Dísznövénykertész, Villanyszerelő, Női szabó, Húsipari termékgyártó, Szakács, Informatikai rendszerüzemeltető, Gépgyártástechnológiai technikus, Vasútforgalmi szolgálattevő, Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő, Virágkötő és virágkereskedő, Víz-, csatorna- és közmű- rendszerszerelő"


Rengeteg olyan szakma is van ezen a listán, ahol sikeres lehetsz magánvállalkozóként eléggé jó fizetéssel, nem kell a tőkésnek dolgoznod. Szóval akkor hogyan lesz ezekből nem hiányszakma az alapjövedelemmel?

2019. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!